«
»

 Uudised (40)Uudiste arhiiv
 19/08/17 Absolute Energy (2)
 19/08/17 Hüdroplasma 
 19/08/17 Polümedel 
 16/06/16 Vähk on seen! (2)
 25/02/16 Rita seadus (1)
 17/02/16 Kudede taastamine 
 17/02/16 Antioksüdandid 
 07/11/15 Suguvõsa seadused. 
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Uudised

Tagasi
16/01/2015 04:56  Alkoholism ja narkomaania. Haigused, mida põhjustab sõltuvus.
Alkoholism ja narkomaania. Haigused, mida põhjustab sõltuvus.

Kõik alkohoolikud ja narkomaanid kannatavad tugeva tsingi puuduse käes.

Sõltuvus tekib kergemini neil, kel tsingi tase madal ning alkoholi ja narkootiliste ainete tarvitamine vaid süvendab defitsiiti. Algul langeb tsingi tase lihastes ja vereplasmas ning sellele järgneb kiire taseme langus maksas.
Kui organism hakkab saama orgaanilist tsinki (ZiMed), hakkab langema ka tõmme alkoholi ja narkootikumide poole.

Vase puudus ja alkoholism. Millised on tagajärjed?
Eksperimendi käigus said loomad igapäevaselt alkoholi. Esimesel 2-3 nädalal toimus tugev vase, raua, tsingi ja liitiumi väljutamine. Kui alkoholi manustamist jätkati siis raua ja vase väljutamine lõppes ning nad hakkasid organismi ladestuma, tsingi väljutamine jätkus aga pidevalt.
Tulemuseks on see, et formeerub püsiv ja sügav tsingi vaegus. Kõige enam vaesustuvad sellest mikroelmendist maks, neerud, aju, munandid ja nahk. Selline häire hakkab organismis põhjustama erinevaid immuundefitsiite, AIDS, maksa tsirroos, krooniline hepatiit (ka viiruslik hepatiit), hepatotserebraalne düstroofia (Konovalov-Vilsoni haigus), skisofreenia, reumatism kaasa arvatud.

Maksa alkoholtõbi

Tsingi defitsiit teeb võimatuks etanooli neutraliseerimise ja –väljutusprotsessi ning see suurendab maksa kahjustusi. Hakkab arenema maksa alkoholitõbi (alkohoolne maksahaigus), mis ühendab endas alkohoolse maksa rasvumise (rasvhepatoos), alkohoolse hepatiidi ja alkohoolse tsirroosi (maksa sidekoestumine), kõik see on soodsaks fooniks maksavähi tekkele (hepatotsellulaarne kartsinoom).
Etanooli kahjustav toime on võimalik isegi siis, kui tarvitada ainult väikeseid alkoholi koguseid. Suured doosid ja/või sage tarvitamine põhjustavad kõhunäärme haigestumist (alkohoolne pankreatiit), neerude haigestumist (glomerulonefriit), kesknärvisüsteemi haigestumist (polüneuropaatia) ja südame haigestumist (müokardiodüstroofia).

Alkohoolne pankreatiit.

Etanool avaldab kõhunäärmele vahetut toksilist toimet, alandades ferment oksidaas’i aktiivsust, mis viib nekrooside ja põletike tekkele, milledele järgneb fibroos ja kõhunäärme kudede rasvumine. Etanool soodustab ka kapillaaride fibroosi ja põhjustab selle läbi mikrotsirkulatsiooni häireid.
Etanool põhjustab kõhunäärme juha spasmi, see omakorda viib juha sisese hüpetrtensia tekkimiseni. Juha seinad muutuvad fermente läbi laskvaiks. Aktiveerudes, käivitavad fermendid kõhunäärme kudede seedimisprotsessi. Alkoholi mõjul muutub kõhunäärme eritise koostis ja selles on palju valku ning madal bikarbonaatide kontsentratsioon. See tekitab soodsad tingimused valgukorkide moodustumiseks, milledele kiiresti ladestub kaltsium ning nad hakkavad sapijuhasid ummistama. Parasiitide olemasolu kõhunäärme juhades aktiveerib kivide moodustumise protsessi. Pankreatiidi retsidiivid tekivad tavaliselt väikeste ja väga väikeste kivide migratsiooni korral. Ohtlikumad on kivid suurusega kuni 4 mm. 8-12 aastaga kujuneb välja alkohoolne pankreatiit. 80% juhtudest esineb see meestel, kelle ööpävane etanoolidoos on 20 - 80 mg.

Rasvhepatoos

Selle haiguse korral moonduvad maksa rakud rasv- või armkoeks. Selline kude ei täida enam talle pandud toksiinide neutralisatsiooni funktsiooni. Kord juba alanud protsess progresseerub seni, kuni maks ei suuda üldse verd puhastada ning tagajärjeks on surm. Rasvhepatoosi sümptomid on nõrgad. Kaudseiks ilminguiks võivad olla suurenenud väsimustunne, unehäired, düspepsilised häired ja raskustunne paremal pool roidekaare all.

Аlkohoolne hepatiit

See hepatiidi vorm võib kulgeda palavikuga, kõhuvaludega, kollatõvena ja raskematel juhtudel isegi maksapuudulikkusega. Alkohoolse hepatiidiga kaasnevad soole-seedetrakti haigused: sapiteede düskinees, krooniline gastroduodendiit, krooniline koletsüstiit, soolestiku düsbakterioos, mao-soolestiku düspepsia koos ärritunud jämesoole sündroomiga; krooniline bronhiit, hüpovitaminoos, erinevad nahaprobleemid.

Hepatiidist veel

Kroonilised viiruslikud hepatiidid on reeglina vähese sümptomaatikaga. Sagedasti avastatakse viiruslik hepatiit, kui ta on juba maksa tsirroosi staadiumis. Kõige enam kurdetakse pidevat nõrkustunnet ja üldist „halb olla“, kiiret väsimist, isu langust, iiveldust, raskustunnet parema roidekaare all ja maksa suurenemist. On täheldatud ka liigesevalusid. Kroonilise hepatiidi korral on vereanalüüsides leitud B, C jt viiruste antikehi.
Alkoholi kuritarvitajate seas leitakse C-hepatiidi antikehi 35% haigetelt. See viirus tekitab terve hulga maksaväliseid haiguseid: krüoglobulineemia, glomeluronefriit, türeoidiit, vöötohatis jt. Biopsia näitab sellistel haigetel alkoholist tingitud viiruslikke kahjustusi – hepatotsüütide rasvdüstroofia, fibroos, sapiteede kahjustused.

Keemilised preparaadid ja viirused

Kroonilise viirusliku B-hepatiidi korral määratakse Epvir’i (Lamivudin). Pikaaegne preparaadi kasutamine muudab viiruse tüved väga vastupidavateks. Kroonilise C-hepatiidi korral kasutatakse ribaviriini ja sünteetiliste interferoonide kombineerimist. Viirusvastaste preparaatide sünteetilised analoogid ja interferoonid põhjustavad tugevaid kõrvaltoimeid: gripi sarnasuse sündroom, düspepsia, punaste vereliblede sünteesi alla surumine ja psühhoosid. Viirusvastane ravi põhjustab maksa ägeda rasvdüstroofia puhul mikrovesikulaarset steatoosi. Pealeselle kuuluvad interferoonsete preparaatide vastunäidustuste nimekirja veel diabeet, autoimmuunsed haigused, südame-veresoonkonna haigused.

Alkohoolne tsirroos

Sellele haigusele osutavad samuti kaudsed sümptomid – astsiidi sündroom (отечно-асцитический синдром), Hepatosplenomegaly (sündroom, mille puhul on korraga turses nii maks kui põrn), aneemia, trombotsütopeenia, entsefalopaatia, enteropaatia jne. Alkohoolse tsirroosi korral väheneb järjekindlalt nende maksarakkude arv, mis suudavad toime tulla organismis olevate toksiinide neutraliseerimisega. Suureneb maksa parasitaarsete toksiinide poolt kahjustamine.
Maksarakud on võimelised hävitama väiksemaid parasiite. Maksakaan, opistorhid, lambliad ja teised parasiidid toituvad sapiteede rakkudest, maksa rakkudest ja vere rakkudest. Nende poolt eritatavad toksilised ained ja allergeenid põhjustavad rakkude mutatsioone ja kiirendavad maksa funktsioonide patoloogilisi muutusi. Tsirroos võib areneda edasi vaatamata sellele, et alkoholi tarvitamine on lõppenud.
Alkoholismi tagajärjel tekkinud maksa tsirroos on Venemaal 35-55 aastaste vanusegrupis surmajuhtumite statistika esirivis. 60 aastaste ja vanemate tsirroosihaigete grupis 50% juhtudest saabub surm juba esimesel aastal. Mujal maades tehtud analüüsid näitavad, et alkohoolikutel kellel on rasvhepatoos on
4 aasta võimalus ellujäämiseks 70%, alkohoolse hepatiidi korral aga 50%, kui sellega kaasneb ka viiruslik hepatiit, siis kahanevad võimalused 35%ni võrrelduna teiste onkoloogiliste haigustega.

Alkohol ja ravimitest põhjustatud maksa kahjustus.

Kui koos alkoholiga tarvitada ka keemilisi preparaate nagu paratsetamol, isoniasiid, nikotiinamiid jt. põhjustab see maksale toksilisi kahjustusi ning süvendab kahjustuste mõju isegi väga väikeste dooside korral. Metotreksaat + sünteetiline vitamiin A, eriti nende pikaajaline manustamine koos alkoholiga tõstavad maksa fibroosi riski. Isoniasiid, introfurantonin, galaton, sulfanüülamiidid, fenitoin, ketokonasol ja trebinafin tekitavad ägeda hepatiidi sümptome, koldelisi ja massiivseid nekroose ning maksaväliseid ilminguid.
Nitrofurantonin, diklofenak ja amiodaron annavad hepatiidi sümptomeid rohkem kui 3 kuud, lisaks veel portaalne hüpertensia, kroonilise maksahaiguse laboratoorsed sümptomid ja võimalik autoantikehade tekkimist. Allopurinol, karbamasepin, hüdrolasiin kutsuvad esile maksa granuloome koos hepatiidi ja kolestaasiga. Kloropromasiin, tritsüklilised antidepressandid, erütromütsiin ja amoksitsiliin põhjustavad sapiteede kahjustusi ja kolestaatilist hepatiiti, holangiidi sümptomeid. Suukaudsed rasestumisvastased vahendid, anaboolsed steroidid ja vinüülkloriid – maksa adenoom. Hemagioomid, hepatotsellulaarne kartsinoom jt. tursed. Sageli jääb maksa ravimkahjustus tähelepanuta ja seda võetakse kui põhihaiguse ägenemist. Mistahes maksahaiguse, diabeedi (metotreksaat), krooniline neerupuudulikkus (tetratsükliin), reumatoidartriit, HIV-infektsioonid (sulfanüülamiidid), AIDS olemasolu suurendab ka selle organi ravimkahjustust.

Kas alkoholism on pärilik?

Alkoholismist põhjustatud tsingi defitsiit vanematel muutub lastel kaasasündinud probleemiks. See fakt on selgunud loomkatsete läbiviimisel.
Analoogseid muutuseid avastatakse mitte ainult esimeses põlvkonnas (lapsed) vaid ka teises põlvkonnas (lapselapsed) ja veel järgnevateski põlvkondades. Venemaa narkoloogiakliinikutes läbi viidud uuring tegi kindlaks, et mõlema vanema alkoholilembus süvendab tsingi defitsiiti laste organismis. Kui tõmme alkoholi vastu algab juba noorukieas (alkohoolsete jookide tarvitamine enne 21. eluaastat) siis puudutab tsingi defitsiit kõiki järglasi. See suurendab mitmekordselt ka nende lastel tekkida võivat alkoholismi-, narkomaania-, skisofreenia-, depressiooni-, ärevusseisundite tekkeriske – vanemate patud nuheldakse laste kaela!
Alkohoolikust isade poegadel on tsinki organismis tunduvalt vähem kui nende eakaaslastel peredest, kus alkoholi ei tarvitata. Tsingi defitsiit võib pidurdada füüsilist ja intellektuaalset kasvu (poistel on see rohkem väljendunud kui tüdrukutel). Õppimises edukatel tudengitel on organismis tsinki rohkem, kui raskustega edasi jõudvatel tudengitel.

Alkohol ja suguhormoonid.

Alkoholi tarvitamise korral hakkab tsink munanditesse jõudma üha aeglasemalt ja väiksemates kogustes ja seda eriti munandimanustesse. See avastati loomkatsete käigus, radioaktiivsete tsingi isoetoopide kasutamisel.

Kui poistel algab sugulise küpsemise periood siis vajavad nad rohkem tsinki. Just poistel põhjustab tsingi defitsiit kasvu aeglustumist, kehamassi defitsiiti, aeglast sugulist küpsemist, kõrvalekaldeid suguorganite arengus ja liigset karvakasvu. Varane alkoholi tarvitamise algus, arvestades seda, et mehe organism on tsingi puuduse suhtes väga tundlik, peegeldub vältimatult spermatogeneesi vähenemises ja viljastusvõime languses, erektsioonihäiretes, testosterooni tootmise languses, eesnäärme adenoomi ja prostatiiti. Naistel tsingi defitsiit koos mangaani defitsiidiga viib hormonaalsüsteemi ja suguorgansüsteemi töö häirumisele. Alkoholi kuritarvitavatel inimestel võib tsingi vähesus põhjustada impotentsust, viljatust ja haigete laste sündi sellepärast, et tsink mõjutab geneetilise aparaadi funktsioone.

Mõju organismile.

Tsink kindlustab maksa detoksikatsiooni funktsioone ja A-vitamiini omastatavust. Tõstab vastupanuvõimet bakteriaalsetele ja viirusinfektsioonidele. Aitab vähendada kasvajatesse haigestumise riski, soodustab hormoonide tootmist ja vähendab rakkude kõikvõimalikke muteerumisriske.
Tsik ja alkohoolne intoksikatsioon. Tsink kuulub fermendi – alkoholdehüdroge-naas – koostisesse, milline oksüdeerib ja muudab kahjutuks organismi sattuvat piiritust. Selle fermendi vähesus soodustab alkoholimürgistuse tekkimist.
Mangaan katalüseerib rasvade ja kolesterooli lagundamist, osaleb energia tootmise protsessides, B-grupi vitamiinide sünteesis, kaitseb maksa rakke rasvhepatoosi tekke eest. Mangaan koos kroomi ja tsingiga kindlustab fermentide sünteesi, stabiliseerib hormonaalset tasakaalu ja tõstab organismi vastupanuvõimet stressile.
Kroom suurendab glükoosi omastatavust, tema vaegus kutsub esile maksa-, neeru- ja kopsude rakkude kahjustusi. Võib põhjustada südame koronaarseid patoloogiaid, ateroskleroosi, insuldi tekkeriski, müokardi infarkti, veresoonkonna vegetatiivset düstooniat ja neerupealiste puudulikkust.
Seleen takistab maksahaiguste arengut, halvaloomuliste tursete teket (maksa tsirroos), asteeniat ja psihasteeniat. Suurendab vastupanuvõimet infektsioonidele ja rasvlahustuvate A ja E vitamiinide imendumist.
Koobalt (B12 vitamiini molekuli koostisosa) – koguneb maksa, aktiveerib suurt hulka fermentatiivseid protsesse ja kaitseb maksa kahjustuste eest (maksa steatoos).
Jood ja seleen kindlustavad kilpnäärme hormoonide sünteesi (füüsilise ja intellektuaalse tervise).

Raskemetallide ladestumise toksilised mõjud.

Puudulik tsingi seleeni, koobalti ja mangaani puudus põhjustab kaadmiumi, plii, elavhõbeda ja arseeni ladestumist organismi ja tekitab joodi puudust isegi puhkudel, kus seda elementi saab organism toidust piisavalt, teisisõnu jood ei omastu. Mikroelementide defitsiit muudab paljud toitained omastamatuteks. Alkoholi ja narkootikumise tarvitamine põhjustab enamikel juhtudel tsingi, seleeni, mangaani, kroomi, kaaliumi, magneesiumi ja fosfori defitsiiti ja toksiliste raskemetallide: kaadmium, plii ja arseen ladestumist.
Elavhõbe. Ägeda mürgistuse korral areneb välja nekrootilis-haavandiline gastroenteriit edasi aga areneb see nekrootiliseks nefroosiks.
Kaadmiumil on maksale äge toksiline toime. Kannatada saab kogu eritus- ja detoksikatsioonisüsteem – maks, neerud ja kopsud. Kaadmiumi sisaldab veevärgi vesi, mereannid, ta ladestub organismi nii aktiivsel kui passiivsel suitsetamisel.
Plii tekitab häireid mao ja soolestiku töös, alates iiveldusest kuni kõrvetiste ja pliikoolikuteni välja, surub alla suguhormoonide sünteesi, süvendab meeste fertiilsust, vähendab sperma tootmist, ägedat maksa puudulikkust, entsefalopaatiat, neuriite ja neuropaatiat, ateenilist sündroomi, pidurdatust, rahutust, peavalusid, treemorit, hallutsinatsioone, mälu kaotust ja tähelepanuvõime langust. Pliid leidub väga suurtes kogustes viinamarjaveinides.
Arseen põhjustab adenoomide teket, maksa kartsinoomi, mao limaskesta põletikke (gastriit) ja toksilist hepatiiti.
Kaadmiumi, plii ja arseeni ladestumine toimub intensiivsemalt kui organismis on puudus tsingist, seleenist, rauast ja kaltsiumist.

Raskemetalle väljutavad omadused on: Vitanormil, Baktrumil, Imcapil ja Maksifamil

Seda kompleksi on soovituslik kasutada kõikide elutähtsate organite puhastamiseks, millised on saanud kahjustusi alkoholi või narkootikumide mürgistusest. Vähenevad agressioon ja erutusseisundid, taastub unerežiim ja seedimisprotsessid, normaliseerub kõrgema närvisüsteemi töö, närvisüsteem saab lisakaitse alkoholist põhjustatud toksilise löögi eest. Kompleksi kasutamise korral väheneb tõmme alkoholi ja narkootiliste ainete järele ning langeb risk haigestuda maksa tsirroosi. Kompleks aitab leevendada ja vähendada pikemate alkoholitarvitamise perioodide tagajärgi tervisele. Võib võtta ennetavalt, et vältida alkoholi mürgistust ja pühadejärgselt aitab see kompleks alkoholijääkidest kiiremas tempos puhastuda.

Allikas: http://optisalt.su/zabolevaniya/alkogolizm-i-narkomaniya

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi