«
»

 Uudised (29)Uudiste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Uudised

Tagasi
26/01/2015 12:08  Allergia
Kuidas kõrvaldada allergia põhjus?

Ülemaailmse tervishoiuorganuisatsiooni poolt läbi viidud uuringud näitavad, et 80% kaasaegse inimese haigustest võivad olla põhjustatud erinevat liiki helmintidest või nende parasiteerimise tagajärgedest.
Parasitoloogide arvates on allergia definitsioon järgmine: allergia – praktiliselt esimene ja peamine tundemärk sellest, et organismi organites ja kudedes (nahk kaasa arvatud), parasiteerivad helmindid. Uuringud näitavad, et parasiidid ei tunne end hästi mitte ainult soolestikus, vaid ka elutähtsates organites nagu maks, neel, süda, kopsud, bronhid, nahk, pea aju jne. Allergiat võivad põhjustada nii täiskasvanud isendid, kui ka nende vastsed. Helmintide „lapsed“ on võimelised tungima veresoonkonda, lümfiteedesse ja võtma enda valdusesse organ organi järel, tekitades toksilist stressi, purustades ja kahjustades kudesid. Nad elavad, toituvad ja eritavad mürgiseid elutegevusjääke otse organismi sisekeskkonda. Verevooluga kanduvad need ained laiali kõikjale üle organismi ning kahjustavad kesknärvisüsteemi, kutsuvad esile hormonaalset puudulikkust või tasakaalutust. Isegi helmintide munad, mis kinnituvad soolte seintele ajavad selle tursesse.
Askariididele, piugussidele, ankülostoomidele ja soolenugilistele meeldib parasiteerida maksas ja kopsudes;  sapi- ja pankrease juhasid armastavad lisaks neile veel ka opistorhid, maksakaanid ja klonorhid, Kõik nad põhjustavad oma elutegevusega sapi seiskumist ja juhade düskineesi ja kõigi nendega toimub kudede füüsiline kahjustamine, mille tagajärjeks omakorda on põletikud.  Parasiitide elutsükkel organismis allub omadele reeglitele. Seetõttu hakkavad inimesel teatud perioodide järel tekkima haigusnähud – allergilised reaktsioonid. Parasiitide elutegevusjäägid ja surnud parasiitide laguproduktid on mürgised ja organismi jaoks on tegu võõraste ning mitteomaste ainetega. Seetõttu tõuseb tundlikkus mistahes allergeenide toimele – toiduained, tolm, loomade karvad, vill, õietolm, ravimid jne. Allergilised muutused toimuvad kogu organismis: müokardis, neerudes, põrnas, kopsus, lümfisõlmedes, neelu lümfirõngas jt organites (ravime kopse, südant, angiini, aneemiat). Eriti tundlikud on bronhid ja emakas, (astmaatilise komponendiga bronhiit, naistehaigused). Allergilise iseloomuga muutustest annavad märku lümfisõlmede suurenemine, ainevahetushäired – multiformne erüteem, erütematoosluupus; seisev veri organites, verejooksud, kudede tursed. Toimub toksiinide väljutamine läbi naha (taksikodermia), kuhu lisandub viiruslik-, või bakteriaalne infektsioon. Tekivad mitmed erinevad naha probleemid – nõgestõbi, mädased vistrikud, ketendus, põletikud, diatees, akne, dermatiit, ekseem jt.
Kui haigust ravitakse vahenditega, mis ei puuduta parasiitide elutsüklit, läheb see üle kroonilisse vormi. Aeglane intoksikatsioon ja allergilised reaktsioonid halvendavad märgatavalt elu kvaliteeti ja lühendavad ka eluiga. Äkksurm võib inimest tabada kõige õitsvamas eas ja see võib olla põhjustatud elutähtsate organite – neerud, müokard, kõhunääre, kilpnääre, aju jt. kahjustusest. Ainult patoanatoom näeb lahkamisel parasiitidest kahjustatud organite kudedele iseloomulikku pilti.
 

Mikroelementide defitsiit ja allergia
Allergiliste reaktsioonide arengut soodustab parasiitidest põhjustatud fermentatiivse tegevuse allasurumine soole- ja seedetraktis. Fermendid sünteesitakse soolestikus elavate mikroorganismide poolt ja fermentide süntees ilma mikroelementide tsink, räni, kroom, seleen, mangaan, vask ja jood  osaluseta pole võimalik. Parasiidid vajavad neidsamu mikroelemente oma kõikides arengutsüklites. Kuni inimene on võimeline lõputult kasvava parasiitide populatsiooni poolt tekitatavat mikroelementide kadu kompenseerima, siis on ta terve.  Niipea, kui organism nõrgestub (stress), pole ta võimeline ainete defitsiidi tõttu koheselt reageerima viiruste-, bakterite-, seente- ja teiste parasiitide agressioonile ja sealt saavadki probleemid alguse. Igaühele meist, kes allergiaga arsti poole pöördub, tehakse testid, määratakse antigeen ja vastav dieet. Mistahes piirangud toidule põhjustavad ka organismi sattuvate mikroelementide vähenemist. Teadusuuringud näitavad, et parasiidid ei tungi suvalisse ettejäävasse organismi. Ohvriks satuvad need, kel vähe mikroelemente – tsink, räni, seleen, mangaan, vask, kroom ja seleen.  Näiteks nahahaigused nagu ekseem, psoriaas ja neurodermatiit ja ka bronhiaalastma arenevad varjatult, mikroelementide vaeguse foonil kulgeva helmintide invasiooni käigus. -  Kus siin on loogika?  Haigel organismil on mikroelementide järgi kõrgenenud vajadus ja samas hakatakse seda dieediga piirama. Ilma mikroelementideta pole võimalik õigeaegselt toksiine neutraliseerida ja neid väljutada, taastada kahjustatud organeid ning kudesid, tagada normaalseid seedeprotsesse, säilitada ja tugevdada immuunsüsteemi tööd jne.
 
Diagnostika
Allergiliste reaktsionide puhul näitavad analüüsid muutusi vere koostises: eosinofiiliat ja trombotsütopeeniat, ultraheli  – maksa- ja põrna suurenemist. Organite intoksikatsioon kajastub tunduvalt varem silma võrkkestal. Silma võrkkesta uuring seadmega „IridoSkrin“ võimaldab hinnata organeid mõjutava toksilise koormuse suurust ning kõrvalekaldeid mikroelementide tasakaalus.
 
Milliseid preparaate valida?
Paljud teavad, et sünteetilised parasiitidevastased preparaadid võivad põhjustada veelgi tugevamat allergilist reaktsiooni. Pealeselle on tarvis teada järgmist:
 1) niinimetatud  «ühekordselt sissevõetavad preparaadid» mõjutavad ainult helminte, kes elutsevad soole valendikus, nende vastsed ja munad aga jätkavad oma elutsüklit vereringes ja kudedes.
2)lisaks parasiitidele on väga tähtis organism puhastada mürgistest ainetest, mis põhjustavad intoksikatsiooni
3) likvideerida mikroelementide defitsiit. Optisalt ja Fermion pakuvad parasiitide eliminatsiooniks välja teaduslikult põhjendatud lähenemise 
Laboratoorsed- ja kliinilised katsetused on näidanud seda, et taimset päritolu komplekside kuuridena kasutamine ja algoritm, mis arvestab parasiitide migratsioonitsükliga annavad allergia ravis väga head efekti.
Igal inimesel on tarvis vähemalt 1-2 korda aastas viia läbi antiparasitaarne profülaktiline kuur.

Täielik kuur

  • Мetosept + - 1 kapsel 2x päevas
  • Vitanorm+ -  1 kapsel 2x päevas
  • Baktrum -  1 kapsel 2x päevas
  • Maxifam+ - по 1 kapsel 2x päevas 
  • Imcap - 1 kapsel 2x päevas
  • Neuronorm- 1 kapsel 2x päevas
  • Zimed -  1 kapsel 2x päevas 
** Parema efekti saavutamiseks on soovitatav esmase kuurikestus 3 kuud, pidades iga 30 päeva järel 7 päeva pausi .
* Krooniliste haiguste korral kuuri kestus 6 kuust alates, kuni soovitud tulemuste saavutamiseni.
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi