«
»

 Uudised (24)Uudiste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Uudised

Tagasi
13/04/2015 15:09  Magnetostsillaatorid. Mida elektomagnetkiirgus teeb?
Peterburi tervisemessil peatusin leti ees, kus olid välja laotud mingid metallist koonused ja plaadikesed. Tähelepanu köitis müüja fraas geomagnetilistest kiirgustest. Seisin ja kuulasin minutit 5 ja tajusin, kuidas mu särisev ja pakitsev pea „järgi annab”. Otsustasin, et tiirlen veidi veel, tunnetan peas toimuvat ja siis naasen leti juurde tagasi. Kõik kordus. Leti ees müüjaga vesteldes oli energeetiline muutus taas tajutav ja magnetostsillaatorite lipulaev, mis neutraliseerib nii geopatogeenset- kui elektromagnetilist kiirgust, tuli minuga kaasa. Just seepärast, et elektrikilp, kuhu äsja paigaldati 4 kaugloetavat arvestit, asub minu korteri välisseinas, praktiliselt voodi peatsis.
Jah, uni on parem ja nüüd rändab koonus (magnetostsillaator) minuga kaasa nii tööle kui koju, sest alljärgnev uurimuste tõlge on ausalt öeldes hirmutav.

Artikli jagamisel ja kopeerimisel palun viidata algallikatele.
 
Siit avaneb link uuringute juurde, kus näeb lisaks veel ka graafikuid ja lisainfot uurijate endi kohta: http://www.cmo-protection.ru/en/content/44-la-technologie-cmo
 
 
Vabad radikaalid. Lämastikoksiidi hulk väljahingatavas õhus
on parameetriks, mis näitab inimorganismis olevat kudede põletikunivood, rakkude kahjustusi ning bioloogilist stressi.
Eksperimendi eesmärgiks oli selgitada, kuidas lämmastikoksiidi hulk väljahingatavas õhus erineb inimestel, kes kasutavad mobiiltelefoni ja neil, kes mobiili ei kasuta.
Uurimistulemuste analüüs näitas, et mobiili pikalt kasutavatel inimestel suurenes lämmastikoksiidi hulk väljahingatavas õhus 40%. Mõõtmisi teostati 15 päeva vältel, mil kasutati mobiiltelefoni ja see on selge tõestus sellest, et telefoni poolt tekitatav elektromagnetkiirgus mõjutab elusorganismide tööd.
Kui kasutusele võeti magnetostsillaatorid, mis kinnitati telefoni korpuse külge, langes väljahingatavas õhus leiduv lämmastikoksiid normaalsele tasemele. See annab tunnistust ka sellest, et mobiiltelefonide tekitatavat kahjustavat mõju saab vähendada magnetostsillaatorite abil.

Vastupanuvõime stressile. Töövõimekus: kiirus, tähelepanu, kontsentratsioon
Stroopi meetodit kasutatakse peaaegu kõikides maailma kompaniides ja armeedes. See näitab indiviidi võimekust vastu seista stressile, mida tekitab tekstilise ja visuaalse informatsiooni erinevus. See meetod nõuab katsealuselt tähelepanu, kiirust ja kontsentreeritust.
Katsealused, kes läbisid Stroopi testi magnetostsillaatorite kaitse all, tegid seda 15% kiiremini, kui need, kelle arvutitel puudus kaitse. Eksperiment tõestas seda, et arvutimonitori elektromagnetväli mõjutab inimese stressinivood negatiivses suunas ja seeläbi langeb inimese töövõime.
 Kompenseeriva magnetostsillaatori olemasolu suurendab inimese töövõimet ja see toimub arvutimonitori elektromagnetvälja mõjutuste vähendamise läbi.

Stressi sümptomid. Arvutimonitoride elektromagnetvälja poolt tekitatava stressi sümptomid.
Selles eksperimendis uuriti sümptomeid (Building Sickness Syndrome), mis sageli esinevad inimestel, kes töötavad suurtes büroohoonetes. Sümptomid on seotud esmalt arvutite ja monitoride poolt tekitatavate kiirgusväljadega ning, mis võivad kaudselt põhjustada negatiivseid neurofüsioloogilisi-, funktsionaalseid- ja põletikulisi protsesse. See eksperimient viidi läbi kõigi pimetesti reeglite kohaselt ja testis kasutati tühje mittetöötavaid platseeboseadmeid ning töötavaid magnetostsillaatoreid.
Stressinäitajate erinevus katsealuste gruppide vahel küündis 35%-ni. See viitab sellele, et bürooruumides kasutatavate elektroonikaseadmete elektromagnetilised faktorid on seotud üldise stressinivoo suurenemisega keskmiselt 35% ulatuses.

GSM telefonide elektromagnetvälja poolt tekitatavad stressisümptomid.
Nagu ka eelmises eksperimendis, on ka selles katses uuritavad sümptomid seotud ergonoomiliste väliste, büroohoonetes töötavate inimeste organismi mõjutavate stressifaktoritega. GSM telefonide poolt tekitatav kiirgus võib samuti põhjustada negatiivseid neurofüsioloogilisi-, funktsionaalseid- ja põletikulisi protsesse.
Ka selles katses jälgiti täielikult pimetesti reegleid, kasutades tühje ja mitteaktiivseid platseeboseadmeid ning töötavaid magnetostsillaatoreid.
Eksperimendi tulemused näitasid, et erinevus platseeboseadet ja aktiivset seadet kasutanud gruppide vahel küündis 51%-ni. See viitab sellele, et büroohoonetes on olemas elektromagnetilised faktorid, mis on seotud GSM telefonide poolt tekitatavate kiirgustega ning millised on seotud üldise stressinivoo 51% tõusuga.
 
Neurofüsioloogia. Motivatsioon ja rahulolu.
Arvutiekraanide madalsageduslikud elektromagnetväljad moonutavad inimkeha biovälju, mille tagajärjeks võivad olla negatiivsed häired ajus ja see võib põhjustada teisigi negatiivseid füsioloogilisi probleeme. Neurofüsioloog professor Canavan uuris füsioloogilisi ja emotsionaalseid parameetreid 100 tudengil. Kõik tudengite kasutatavad monitorid olid ühesuguses testhäälestuses.
Rahulolu ja motivatsiooni nivoo oli kõrgem  48 (166%) ja 46.8 (77%) punkti võrra neil tudengeil kes kasutasid kaitseseadet, võrreldes tudengitega, kelle kasutada oli platseeboseade.
Magnetilise ostsillaatori kasutamine parandas nende inimeste füsioloogilist taset, muutes monitori kiirguse inimese bioväljaga rohkem sobituvaks.

Oftalmoloogia.
Silma sarvkesta haavandid
Jaapani professor Miyata uuris arvutiekraanide elektromagnetilisi effekte loomadel ja inimestel, mis on seotud silma traumadega ning tuli järeldusele, et patoloogiad pole seotud  mitte ainult kontrasti ja heledusega, vaid ka ekraani kiirgusintensiivsusega.
Praktikas ekraanifiltrid ei kaitse silmi ja nägemist elektromagnetilise kiirguse eest, vaatamata sellele, et nad suurendavad vaatamismugavust heleduse ja virvenduse seisukohalt.
Uuring kinnitas mikrohaavandite teket silma sarvkestas peale 4-tunnist mängukonsoolil mängimist teleekraanil. Uuritavad istusid ekraanist 1,2o meetri kaugusel.
Magnetostsillaatori kasutamine vähendab haavandite hulka silma sarvkestas 50% võrra.
 
Silmade akomodatsioonivõime
Arvutiekraanide elektromagnetväljad põhjustavad väga sageli nägemisprobleeme inimestel, kes töötavad arvutiekraanide taga.
Praktikas ekraanifiltrid ei kaitse silmi elektromagnetkiirguse eest, sest ei muuda välja inimese bioväljaga sobivaks. Eksperiment tõestas, et magnetostsillaatorite kasutamine suurendab silma akomodatsioonivõimet 1o punkti võrra ja samuti vähenes silma väsimine.

Hormonaalsüsteem. Melatoniini tootmine.
Potensiaalne risk: unehäired, väsimus, depressioon, kiirenenud oksüdatsiooniprotsessid, enneaegne vananemine, epileptiliste kriiside esinemissageduse suurenemine, kasvajate teke
Melatoniin on hormoon, mis reguleerib unetsüklit ja immuunsüsteemi kaitsefunktsioone. Tal on antiradikaalsed ja põletikuvastased omadused. Samuti on teada see, et see hormoon on tundlik väliste elektromagnetväljade suhtes.
Välise elektromagnetkiirguse mõju all melatoniini tootmise lõppemine näitas seda, et uuritavad organismid polnud suutelised elektromagnetilise stressiga toime tulema. Oksüdatiivse stressi tulemusena vähenes organismi antioksüdantne võimekus ja kasvas vabade radikaalide hulk ja see võib rakkudes kutsuda esile negatiivset reaktsiooni, kuni rakusurmani välja.  Magnetostsillaatori kasutamine taastab organismi melatoniinitootmise normaalsel tasemel. Kaitsmata monitoride korral vähenes melatoniini tootmine organismis 80%.
 
Adenokortikotroopse hormooni (ACTH)  teke hüpofüsaarrakkudes.
Adenokortikotroopset hormooni loetakse stressihormooniks. Teda eritab hüpofüüs ning ta vastutab kesknärvisüsteemist saadava informatsiooni eest. Tema roll seisneb teiste hormoonide erituse stimuleerimises, eriti aga kortisooli osas. Adenokortikotroopse hormooni ja kortisooli taseme anomaalne muutumine on organismis kõrgendatud stressi sümptomiteks.
400%-line adenokortikotroopse hormooni taseme tõus elektomagnetväljas oleval organismil on üheselt mõistatav märk sellest, kui olulisel määral põhjustab väline kiirgus „elektromagnetilist stressi“.
Magnetostsillaatori kasutamine taastab eelpoolkirjeldatud hormoonide nivoo normaalsele tasemele ja see on normaalse hormonaal-immuunregulatsiooni indikaatoriks.
Potentsiaalne risk: psüühhiline ebastabiilsus, ärrituvus, depressiooni tekke tõenäosuse suurenemine, lihasnõrkus, kaitsereaktsioonide nõrgenemine allergiate, viiruste ja bakterite suhtes, põletikuliste haiguste ägenemine.
 
Kortisooli tootmine neerupealistes.
Kortisool on neerupealiste hormoon, mis reguleerib immuunsüsteemi funktsioone. Tema tootmist stimuleerib hüpofüüs, mis on hormonaalsüsteemi hormoonide ja immuunsüsteemi juhtimiskeskuseks ja need süsteemid on teineteisega seotud.
Tema tootmist kontrollitakse adenokortikotroopsete hormoonidega ja tema nivoo muutub ööpäeva lõikes. Tema rolliks on: ioonide-, suhkru-, lipiidide- ja valkude taseme kontroll, vee ainevahetuse kontroll, piiramaks kõiki juhuslikke muutusi organismi füsioloogilises balansis. Hormoon vastutab stressi ja põletikuliste protsesside eest.
Eksperiment näitas hiirtel 57%list kortisooli taseme vähenemist hiirtel, kui nad olid arvutimonitori mõjuväljas.
Magnetostsillaatori kasutamine taastas kortisooli taseme paraktiliselt normaalsele tasemele, erinevus oli vaid 8%.
Potentsiaalne risk: metaboolse ainevahetuse muutused (suhkur, rasvad, valgud), põletikud, muutused ioonide metabolismis.
 
Kortikosterooni tootmine neerupealistes
Kortikosteroon on neerupealiste hormoon, mis reguleerib immuunsüsteemi tööd. Tema tootmist juhib hüpofüüs,  mis on hormonaalsüsteemi hormoonide ja immuunsüsteemi juhtimiskeskuseks ja need süsteemid on teineteisega seotud.
Eksperiment näitas 50%-list kortikosteroonitaseme langust organismis, kui see oli kineskoopekraani mõjuväljas.
Magnetostsillaatori kasutamine taastas kortikosterooni nivoo normaalsele tasemele.
Riskid: immuunsüsteemi deregulatsioon, organismi kaitsevõimekuse langus erinevate parasiitide suhtes; närvi- ja lihassüsteemi deregulatsioon, psüühhiline ebastabiilsus, koolikud jne.
 
Rakkude ainevahetus. Kaltsiumi kontsentreerumine hüpofüsaarrakkudesse. 
Kaltsium (Ca++) mängib rakkude vastastikkuses toimes tähtsat rolli, sealhulgas ka närvisüsteemi kudedes. Ta on tähtsaks näitajaks enamiku raku biokeemilistele reaktsioonidele. Ajus asuv käbinääre on hormoonide juhtimiskeskuseks. Kaltsium ja adenokortikotroopne hormoon on peamisteks komponentideks mis reguleerivad hormonaal- ja immuunsüsteemide tööd.
Mobiiltelefonide kiirguse poolt tekitatav elektromagnetiline stress põhjustab tugevaid muutuseid rakusiseses kaltsiumis ja see omakorda põhjustab organismis rebalansseerivate mehhanismide käivitumist. See põhjustab rakustressi, mille tagajärjeks on teiste ioonlaegute moondumine (Mg++) ning mis on kriitilise tähtsusega normaalse metabolismi toimeprotsessides. Magnetostsillaator normaliseeris kaltsiumi taseme.
Risk: muutub rakuensüümide aktiivsus, ioonlaengute muutus (rakustress), ainevahetushäired, spasmofiilia, hormonaalsed häired.
 
Mikrotuumade moodustumine DNA-s.
Kõrgenenud mikrotuumade moodustumine immuunsüsteemi rakkudes (lümfotsüüdid –makrofaagid)  näitab rakutsükli funktsionaalseid häireid, rakkusurma (apoptoos) ja kantserogeneesi (vähi areng).
Eksperiment kujutas endast peritoniaalsetes makrofaagides (vere valgelibled, immuunsüsteemi rakud) DNA fragmentide hulga mõõtmist mikroskoobi all, loomadel, kes viibisid elektromagnetvälja mõju all. Mikrotuumade olemasolu rakkudes on vähi esimeseks arengustaadiumiks juhtudel, kui immuunsüsteem ei suuda neid anomaalseid rakke hävitada. Suur  DNA fragmente sisaldavate rakkude hulk uuritavates organismides, kes viibisid mobiiltelefon mõjuväljas on otseseks tõestuseks, et elektromagnetkiirgus mõjutab fundamentaalselt organismi bioloogilisi funktsioone ja nivood. Magnetostsillaator vähendas mikrotuumade moodustumist 61% võrra.
Riskid: rakusurm (apoptoos), vähi areng (kontrollimatu anomaalsete rakkude areng)
 
Termošoki valkude  (HSP 70) süntees
Termošoki valkude HSP 70 süntees on rakustressi indikaatoriks. Selle valgu olemasolu näitab, et organism asub toksilise välismõju piirkonnas. Need stressivalgud on väga selge suurus, hindamaks väliskeskkonna elektromagnetilist saastatust.
Antud test kujutab endast stressivalkude hulga mõõtmist organismides, mis asuvad mobiiltelefoni kiirgusväljas.
Eksperimendi resultaadiks on numbrilised andmed rakustressist, mis on seotud välise kiirgusega.
Mittekaitstud organismidega võrreldes vähendas magnetostsillaatorite kasutamine termošoki valkude hulka 73%.
Risk: autoimmuunhaigused, nakkushaigused
 
Activation of the DNA SRE sequence
(Siinkohal jäi tõlkija hätta ja ka sõber Googlest teksti eestindamisel suurt abi ei olnud, seetõttu kes oskab ja viitsib, pangu võõrkeelsete väljendite asemele eestikeelsed).
Selle reaktsiooni hüperaktiviseerumine on märk väga sügavast rakustressist, nagu ka termošoki valkude HSP 70 nivoo tõus. Geenid c-myc, c-fos ja c-jun omavad tähtsat rolli organismi protsesside kontrollis ja regulatsioonis ja on teada nende osalus rakkude onkogeensetes muutustes. Need geenid kontrollivad rakkude kasvu läbi tsükli, mida kutsutakse DNA Serum Response Element.
Test kujutas endast mobiiltelefoni kiirgusväljas oleva organismi  reaktsiooniga seotud numbriliste andmete mõõtmist. Reaktsiooni hüperaktiviseerumine soodustab rakkude kontrollimatut paljunemist ja võib provotseerida onkogeneesi.
Magnetostsillaatori kasutamine taastab SRE normaalsele tasemele.  
Risk: onkogenees
 
 
 Immuunsus. Antikehade süntees.
Antikehad (immunoglobuliin G - IgG), mida uuriti selles eksperimendis on organismi kaitsemolekulid, mida sünteesitakse kaitsmaks organismi võõrmolekulide eest. Immuunsüsteemi kaitsevõime langus loob soodsad tingimused krooniliste retsidiivsete infektsioonide tekkeks ja võib olla negatiivseks faktoriks nendele inimestele, kelle tervislik seisund on nõrk.
Elektronkiirgusega ekraan põhjustas tibudel antikehade lg-G sünteesi 95%-list langust.Eksperiment tõestas ilmekalt elektromagnetkiirguse vastase kaitse vajalikkust.  Magnetostsillaatori kasutamine taastas antikehade sünteesi normaalsele tasemele.
Risk: vastupanuvõime langus viirushaigustele, kroonilised viirushaigused
 
Monotsüütide süntees.
Monotsüüsdid on valgeteks vere leukotsüütideks (Wikipedia: Monotsüüdid küpsevad luuüdis monoblastidest ja liiguvad vereringesse. Vereringes ringlevad nad mõned tunnid kuni mõned päevad ja migreeruvad siis kudedesse nagu põrn, maks, kopsud ja luuüdi, kus küpsevad makrofaagideks. [2] Makrofaagideks või dendriitrakkudeks transformeerumine ja kudedesse liikumine toimub sagedasti põletikuliste signaalide kuhjudes (mitte kõik makrofaagid ja dendriitrakud ei küpse monotsüütidest ).Nad tungivad enamikesse kudedesse, kaitstes meid viiruste ja bakterite eest ja aidates kudedel selle läbi taastuda.  Nagu ka eelpooltoodud näidetes, soodustab immuunsüsteemi allasurumine erinevate krooniliste ja retsidiivsete haiguste arengut.  
Elektromagnetkiirgus põhjustas hiirtel 58%list monotsüütide sünteesi langust, millega kaasnes immuunsüsteemi nõrgenemine.
Magnetostsillaatori kasutamine taastas monotsüütide sünteesi normaalsele tasemele.
 
Loote kasv ja –areng. Embrüo hukkumine.
Embrüo hukk elusorganismis räägib anomaaliatest, mis sekkuvad tema arengusse  ja põhjustavad hukkumist. Kanatibu embrüot loetakse üheks tundlikumaks välismõjutustele reageerivaks organismiks, eriti kehtib see elektromagnetkiirguste kohta.
Eksperimendis uuriti mobiiltelefonide ja monitoride kiirgusvälja mõju embrüotele.
Katse näitas, et kiirguskaitse vähendas elektromagnetvälja kahjustavat mõju tuntavalt.
Risk: raseduse katkemine, loote kahjustused.
 
 
Neurogenees. Neuronite teke hipokampuses.
Osa ajust, mida nimetatakse hipokampuseks, vastutab lühimälu ja informatsiooni mäletamise mehhanismide eest. Neurogeneesi langus hipokampuses või neuronite uuenemisraskused võivad viia mäluhäirete tekkimiseni.
Organismi arenguperioodil, kui neurogenees hipokampuses on pidurdatud, võib põhjustada hipokampuse atroofiat täiskasvanuna. Eksperiment tõestas, et mobiiltelefoni tekitatud kiirgus vähendas neuronite teket 25%.
Katse näitas, et kiirguskaitse taastas neuronite tekke normaalse nivoo.
 
 
Tõlge: Mati Rebane
 
 
 
 

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi