«
»

 Uudised (24)Uudiste arhiiv
Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:

Uudised

Tagasi
23/04/2015 10:27  SMART Breathe - tervisetuba, mis mahub taskusse

Hingamistrenažöör „SmartBreathe”

Hingamistrenažöör „SmartBreathe“ kujutab endast portatiivset seadet bronhopulmonaalsete haiguste profülaktikaks ja organismi seisundi optimeerimiseks erinevate bronhopulmonaalsete haiguste ravimisel, samuti organismi kohanemisvõime suurendamiseks hingamisharjutuste abil.
Hingamistrenažööri „SmartBreath” kasutamine on topeltefektiivne, kui seda kasutada koos BioTrEM* tehnoloogiale tuginevate aparaatidega.  Aparaatides „TRIOMED KOMPAKT ja „TRIOMED UNIVERSAL” selliste režiimide kasutamise korral nagu „Edelweiss” ja „Hapnik”, paraneb märgatavalt hapniku verre kohaletoimetamine, suureneb hapniku kasutamine organismi kudede poolt.
* „Smart Breathe” koostoimet aparaatidega „Triomed” ja „Triomed-Kompakt” on võimalik saavutada metoodikate järgi, mida on kirjeldatud režiimide „Edelweiss” ja „Hapnik” kasutusjuhendites, koos samaaegselt hingamisharjutuste tegemisega hingamistrenažööriga „SmartBreathe”.  
Smart Breathe” võimaldab läbi viia hingamislihaste treeninguid koos takistuse loomisega nii sisse- kui väljahingamise faasis, parandada elundite ja kudede ainevahetust „adaptsioonilise hingamise” režiimis. Ravi-profülaktiline efekt hingamissüsteemi ja organismi teiste süsteemide haiguste korral tagatakse hüpoksilise-hüperkapnilise gaasisegu loomisega, mis stimuleerib immuunsus- ja kohanemismehhanisme.  

Hüpoksia

Hingamistreeningud aparaadiga "SmartBreathe" tekitavad organismis mõõduka hüpoksia – hapnikukoguse vähenemise seisundi, mis toob endaga kaasa organismi nn hüpoksilise treeningu. Hüpoksilise treeningu kasulikkus on teadusmaailmas ammu tuntud. Doseeritud hüpoksiline toime inimesele suurendab tema vastupanuvõimet, vastupidavust keskkonna kahjulikele teguritele, on normaliseeriva toimega süsivesikute, rasvade, valkude ja elektrolüütide ainevahetusele, on praktiliselt universaalseks mittemedikamentoosseks vahendiks kohanemisvõime suurendamisel, normaliseerib psühhofüsioloogilisi näitajaid, emotsionaalset seisundit ja siseelundite talitlust reguleeriva vegetatiivse närvisüsteemi funktsioone. Seepärast on organismi hüpoksiline treening perspektiivseks meetodiks funktsioonide parandamisel selliste peamiste füsioloogiliste süsteemide ja elundite korral nagu: aju, kopsud, süda, seedetrakt,  reproduktiivelundid, samuti sobib see mitmesuguste haiguste profülaktikaks ja raviks, ainevahetuse normaliseerimiseks ja immuunsuse tugevdamiseks.
Hüpoksiliste treeningute tulemusena ei suurene mitte ainult organismi kohanemisvõime, vaid ka üldine immuunsustase, märgatavalt väheneb haiguste ägenemise sagedus traditsiooniliste põletikuvastaste ravimeetodite kasutamisega võrreldes, samuti normaliseeruvad psühhoemotsionaalse seisundi, hormonaalse fooni (prolaktiini, testosterooni ja kortisooli tasemete) ja naistel menstruaaltsükli faasilise struktuuri näitajad. 
Hüpoksiliste treeningute universaalne mõju organismile võimaldab neid kasutada mitte ainult hingamiselundite, vereringluse ja närvisüsteemi raviks, vaid ka kaitsta infektsioonide, radiatsiooni ning kahjulike ökoloogiliste ja ilmastikutegurite eest.

Hüperkapnia

Hingamistreeningud aparaadiga "Smart Breathe" tekitavad organismis samuti hüperkapnia – süsihappegaasi suurenenud koguse, mis on tervise tagamisel oluliseks teguriks. On teada, et inimese hingamine on seotud psühhoemotsionaalse seisundiga, toitumise ja ökoloogiaga. Samuti on teada, et mitmesuguste koormuste tagajärjel toimub nüüdisaja inimesel kopsude hüperventilatsioon, s.t toimub süsihappegaasi liigne kadu, see aga toob endaga kaasa veresoonte ahenemise ning rakkude poolt hapniku kasutamise vähenemise. Hingamistreeningud, mis suurendavad süsihappegaasi kogust, laiendavad veresooni ja parandavad rakkude poolt hapniku kasutamist, luues sellega eeldused praktiliselt organismi kõikide süsteemide töö parandamiseks ning aidates paljude haiguste korral. Seejuures toimub vererõhu, veresuhkru ja kolesterooli taseme oluline alanemine, põletikuprotsesside märkimisväärne nõrgenemine kroonilist reumatismi põdevatel haigetel, nõrgenenud kilpnäärmefunktsiooniga haiged võivad aga hormoonpreparaatidest loobuda.  

Hingamistrenažööri „Smart Breathe” kasutamisel tugevnevad BioTrEM tehnoloogiat realiseerivate aparaatide toimeefektid, kuna hüperkapnia võimaldab tänu veresoonte laienemisele ja rakumembraanide läbilaskevõime suurenemisele hapnikku täielikumalt omastada ning seda samuti ka tänu õhuhapniku pikemale kontaktile hemoglobiiniga hingamisseisakute ajal.
Taastada normaalne tervis =normaalne hingamine =süsihappegaasi normaalne sisaldus veres =mikroveresoonte normaalne toonus =normaalne vereringlus

Seade

Hingamistrenažöör koosneb silindrist, välis- ja siserõngast, huulikust.

Näidustused hingamistrenažööri „SmartBreathe” kasutamiseks 

 • krooniline obstruktiivne bronhiit
 • astmaatilise komponendiga bronhiit
 • bronhiaalastma kerge aste
 • stenoakrdia
 • osteokondroos
 • unetus
 • norskamine
 • 1 ja 2 staadiumi hüpertooniatõbi
 • mälu halvenemine, keskendumisvõime kaotus
 • diabeet
 • rasvumine

Vastunäidustused

Krooniliste haiguste ägenemine, hingamispuudulikkus, hüpertooniline kriis.

Hingamistrenazööri „Smart Breathe” töökord ja kasutamise iseärasused. 

Treenimine hingamistrenažööriga
Hoidke trenažööri suus, hingake 2-3 sekundi jooksul nina kaudu sisse. Ja hingake aeglaselt läbi aparaadi, millele on trenažööril oleva välisrõnga abil takistus välja valitud. Väljahingamise aeg peab olema sissehingamise ajast pikem ja vastavalt treenituse suurenemisele peab see pidevalt kasvama. Alustades näiteks 7 sekundist, mida igal nädalal ühe sekundi võrra suurendades jõutakse aja jooksul kuni 20-30 sekundini. Väljahingamise takistus valitakse individuaalselt, õige väljahingamistakistuse valimisel on peamiseks kriteeriumiks väsimuse puudumine pärast 15 minutilist treeningut. Hingamistakistust suurendatakse samuti vastavalt treenituse määrale ja see võib saavutada maksimumi pärast 1-3 kuud kestnud treeninguid. Treeningute efektiivsuse suurendamiseks on otstarbekas eelnevalt selgeks õppida diafragmahingamine, mille korral surutakse sissehingamisel kõht välja, aga väljahingamisel tõmmatakse kõhusein sisse, seejuures rinnakorv ei tõuse ega lange, vaid jääb liikumatuks.
Esialgu valitakse treeningute pikkuseks 15 - 20 minutit päevas ning seejärel suurendatakse seda aega järk-järgult iga 3-4 päeva tagant 5 minuti võrra, kuni saavutatakse aja jooksul treenimisaja pikkuseks üks tund päevas. Kohe ei ole 1 tunni pikkuse hingamisaja kasutuselevõtmine soovitatav, otstarbekam on saavutada ühe tunni pikkune aeg mitme treeninguga, mille kestus on 15-20 minutit. Trenažööri sisemist rõngast kasutatakse suu kaudu sissehingamiseks ja see on peamiselt ette nähtud hingamislihaste treenimiseks, mis suurendab vastupidavust ja on eriti tähtis sportlastele. Enamiku kasutajate jaoks on soovitatav nina kaudu sisse hingata.   
Juhend sportlastele
Treeningud hingamisaparaadiga on Venemaa eliitsportlaste seas küllaltki tuntud meetod, seda kasutavad hokimängijad, kiiruisutajad ja kergejõustiklased. Selline hingamine parandab hapniku omastamist rakkude poolt ning suurendab energeetilisi näitajaid ja vastupidavust, lisaks sellele võimaldab teha samal ajal ka hüpoksilist treeningut. Tavaliselt sõidavad sportlased hüpoksiliste treeningute tegemiseks mägedesse.
Hingamine aparaadiga 1 tund enne treeningut või võistlust – kokku 30 minutit.
Eesmärk: suurendada organismis rakkude poolt energia tootmist organismi hapniku intensiivsema kohaletoimetamise arvel ning tugevdada füüsilisi omadusi ja vastupanuvõimet.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 10 sekundit, uuesti sissehingamine.
Hingamine aparaadiga pärast treeningut – kokku 30 minutit.
Eesmärk: kiirendada füüsilise seisundi taastumist pärast treeningut või võistlust.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15 – 20 sekundit.
Samuti võib aparaati kasutada hüpoksilise treeningu eesmärgil, selleks tuleb hingata õhtul 2 tundi pärast söömist – 30 minutit.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu - 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit.
Juhend  õpilastele, üliõpilastele
Treeningud hingamisaparaadiga aitavad üliõpilastel suurendada oma keskendumis- ja töövõimet, samuti parandada närvisüsteemi tööd. See on seotud sellega, et taoline hingamine parandab rakkude poolt hapniku omastamist ja kogu organismi vereringlust.
Hingamine aparaadiga päeva esimesel poolel – kokku 20 minutit.
Eesmärk: suurendada organismis rakkude poolt energia tootmist organismi hapniku intensiivsema kohaletoimetamise arvel ja tugevdada närvisüsteemi aktiivsust.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 10 sekundit, uuesti sissehingamine.  
Hingamine aparaadiga õhtul enne uinumist – kokku 20 minutit.
Eesmärk: närvisüsteemi taastamine ja rahustamine.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15-20 sekundit, hingamise kinnipidamine 5 sekundit, uuesti sissehingamine, tähelepanu koondamine kogu aeg jalalabadele.


Erinevad metoodikad.
 
Enesetunde parandamise metoodika bronhiaalastma esinemise korral hingamistrenažööri Smart Breathe abil
On teada, et bronhiaalastmat iseloomustab obstruktsioon (bronhide valendiku ahenemine), mis on tingitud spetsiifilistest immunoloogilistest (sensibiliseerimine ja allergia) või mittespetsiifilistest mehhanismidest, mis avalduvad vilistavate kähinate korduvate episoodide, hingelduse, hingematmise ja köhana. Hingamistreening hingamistrenažööriga Smart Breathe aitab tänu väljahingamisel tekitatud takistusele laiendada bronhide valendikku ja kergendada hingamist. Lisaks sellel suureneb trenažööriga hingamise korral süsinikdioksiidi kontsentratsioon veres, mis laiendab täiendavalt bronhe ja suurendab hapniku kasutamist rakkude poolt.
Kasutusjuhend
Istuda, lõdvestuda, võtta trenažöör suhu, hingata nina kaudu 2-3 sekundi jooksul sisse. Ja seejärel hingata aeglaselt välja läbi aparaadi, millele on trenažööri välisrõnga abil valitud hingamistakistus. Väljahingamise aeg peab olema sissehingamise ajast pikem ning vastavalt treenitusele pidevalt kasvama. Alustades näiteks 7 sekundist ja lisades igal nädalal ühe sekundi juurde, tuleb jõuda ajavahemikuni 20-30 sekundit. Väljahingamise takistus valitakse individuaalselt trenažööri välisrõngast keerates. Peamiseks kriteeriumiks õige hingamistakistuse määramisel on väsimuse puudumine pärast 15 minutit kestnud treeningut. Samuti suurendatakse hingamistakistust vastavalt treenituse tasemele ja see saavutab maksimumi pärast 1-3 kuud kestnud treeninguid. Treeningute efektiivsuse suurendamiseks on soovitatav hingata diafragma abil; sissehingamisel kõht laieneb ja väljahingamisel tõmbub kokku. Ühekordse treeningu aeg on individuaalne ning võib jääda vahemikku 5-15 minutit. Soovitatav on teha 2-3 treeningut päevas, kuid treeningute koguaeg ei tohi ületada 40 minutit päevas.
 
Psühhoemotsionaalse seisundi parandamise metoodika hingamistrenažööri Smart Breathe abil
On teada, et ükskõik millise emotsiooni tekkimine toob endaga kaasa erinevate bioaktiivsete rühmade aktiveerimise nende keerulises vastastikuses koostoimes. Emotsioonide kvaliteet, nende intensiivsus määratletakse noradrenergiliste, dopamiinergiliste, serotoniinergiliste  ja koliinergiliste süsteemide vastastikuse koostoimega, samuti terve rea neuropeptiididega, kaasa arvatud endogeensed opiaadid. Tähtsat rolli meeleolu ja afektide patoloogia arengus mängivad biogeensed amiinid (serotoniin, dopamiin, noradrenaliin). Ajurakkude poolt nende bioaktiivsete ainete sünteesimisel mängib olulist rolli peaajus verevoolu tugevnemine ja hapniku kasutamine nende rakkude poolt. Hingamistrenažööri abil läbiviidud hingamistreeningu korral toimub tänu süsinikdioksiidi kontsentratsiooni suurenemisele veres kapillaarvõrgustiku vähene laienemine ja verevoolu tugevnemine peaajus ning samuti ajurakkude poolt hapniku kasutamise suurenemine. Just need tegurid mõjutavad bioaktiivsete ainete sünteesimise suurenemist ja võivad enamikul juhtudel psühhoemotsionaalset seisundit parandada.
 
Istuda, lõdvestuda, võtta trenažöör suhu, hingata nina kaudu 2-3 sekundi jooksul sisse. Pidada hingamine 3-5 sekundiks kinni. Ja hingata seejärel aeglaselt välja läbi aparaadi, millele on trenažööri välisrõnga abil valitud hingamistakistus. Väljahingamise kestus peab olema 5-7 sekundit. Väljahingamise takistus valitakse individuaalselt trenažööri välisrõngast keerates. Peamiseks kriteeriumiks õige hingamistakistuse määramisel on väsimuse puudumine pärast 15 minutit kestnud treeningut. Samuti suurendatakse hingamistakistust vastavalt treenituse tasemele ja see saavutab maksimumi pärast 1-3 kuud kestnud treeninguid. Treeningute efektiivsuse suurendamiseks on soovitatav hingata diafragma abil; sissehingamisel kõht laieneb ja väljahingamisel tõmbub kokku. Ühekordse treeningu aeg on individuaalne ning võib jääda vahemikku 5-15 minutit. Soovitatav on teha 2-3 treeningut päevas, kuid treeningute koguaeg ei tohi ületada 40 minutit päevas.
 
Loobu suitsetamisest ja langeta kehakaalu
Treeningud hingamistrenažööriga Smart Breathe võimaldavad lühikese ajaga mitte ainult suitsetamisest loobuda, vaid ka kehakaalu langetada, samuti puhastada organism suitsetamise tagajärgedest. Suitsetajate katsed hukatuslikust harjumusest loobuda jäävad sageli tulemusteta. See on seotud sellega, et suitsetamisel tekib kaks sõltuvust – füüsiline ja psühholoogiline ning nende kahe sõltuvuse samaaegne ületamine ei ole suitsetajatele jõukohane.   
Reeglina aitavad erinevad suitsetamisvastased meetodid vaid ühe sõltuvusega toime tulla: nii näiteks võib nikotiiniplaaster lahendada ainult füüsilise sõltuvuse probleemi, aga elektrooniline sigaret – ainult psühholoogilise sõltuvuse probleemi. Eksisteerib veel üks suitsetamisest loobumisega seotud probleem - see on hirm kehakaalu suurenemise ees.
Hingamistreeningud hingamistrenažööriga Smart Breathe lahendavad kohe kolm probleemi ja on seepärast efektiivseks vahendiks suitsetamisest loobumisel.
1.     Hingamistrenažööriga hingamine suurendab märkimisväärselt hapniku kasutamist
organismi ja peaaju rakkude poolt ning selle tulemusena hakkavad need rakud rohkem sünteesima neid neurotransmittereid, mida suitsetamisel tavaliselt nikotiini abil sünteesitakse. Just see tegur toob endaga kaasa füüsilise ja osaliselt psühholoogilise sõltuvuse vähenemise.
2.     Rakkude poolt hapniku kasutamise suurenemine võimaldab organismil samuti efektiivsemalt rasvu põletada, mis põhjustab kaalukaotuse ning seepärast ei tule suitsetamisest loobujal tavapärast kehakaalu suurenemise probleemi karta.
3.     Psühholoogilist sõltuvust tekitavad suitsetamise rituaalid, sellised nagu sigareti hoidmine suus, käes, suitsu väljahingamine jne, suuremas osas kompenseeritakse need sarnase hingamistreeningu rituaaliga.
4.   Takistusega hingamine on teaduses tuntud ja meditsiinipraktikas sageli kasutatav.  Sellise hingamise efektideks on vereringluse tugevnemine, hapniku kasutamise paranemine rakkude poolt,  bronhide ja kopsude töö paranemine. Just need tegurid aitavad organismi suitsetamise tagajärgedest puhastada.
 
Juhend sportlastele
Treeningud hingamisaparaadiga on Venemaa eliitsportlaste seas küllaltki tuntud meetod, seda kasutavad hokimängijad, kiiruisutajad ja kergejõustiklased. Selline hingamine parandab hapniku omastamist rakkude poolt ning suurendab energeetilisi näitajaid ja vastupidavust, lisaks sellele võimaldab teha samal ajal ka hüpoksilist treeningut. Tavaliselt sõidavad sportlased hüpoksiliste treeningute tegemiseks mägedesse.
Hingamine aparaadiga 1 tund enne treeningut või võistlust – kokku 30 minutit.
Eesmärk: suurendada organismis rakkude poolt energia tootmist organismi hapniku intensiivsema kohaletoimetamise arvel ning tugevdada füüsilisi omadusi ja vastupanuvõimet.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 10 sekundit, uuesti sissehingamine.
Hingamine aparaadiga pärast treeningut – kokku 30 minutit.
Eesmärk: kiirendada füüsilise seisundi taastumist pärast treeningut või võistlust.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15 – 20 sekundit.
Samuti võib aparaati kasutada hüpoksilise treeningu eesmärgil, selleks tuleb hingata õhtul 2 tundi pärast söömist – 30 minutit.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu - 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit.
 
Juhend  õpilastele, üliõpilastele
Treeningud hingamisaparaadiga aitavad üliõpilastel suurendada oma keskendumis- ja töövõimet, samuti parandada närvisüsteemi tööd. See on seotud sellega, et taoline hingamine parandab rakkude poolt hapniku omastamist ja kogu organismi vereringlust.
Hingamine aparaadiga päeva esimesel poolel – kokku 20 minutit.
Eesmärk: suurendada organismis rakkude poolt energia tootmist organismi hapniku intensiivsema kohaletoimetamise arvel ja tugevdada närvisüsteemi aktiivsust.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, hingamise kinnipidamine 10 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 10 sekundit, uuesti sissehingamine.  
Hingamine aparaadiga õhtul enne uinumist – kokku 20 minutit.
Eesmärk: närvisüsteemi taastamine ja rahustamine.
Metoodika: sissehingamine nina kaudu 3 sekundit, väljahingamine aparaadi kaudu 15-20 sekundit, hingamise kinnipidamine 5 sekundit, uuesti sissehingamine, tähelepanu koondamine kogu aeg jalalabadele.
 
 
Efektiivne hingamine nüüdisaja inimese jaoks ( Rootsi teadlane dr. Boris Aranovich).
Tervendamise praktikates pööratakse suurt rõhku hingamisprotsessile. Võib saavutada vapustavaid tulemusi, kui õppida jooga või teiste idamaiste tehnikate abil „õigesti hingama”. Kuid nüüdisaja inimese jaoks, kes on tavaliselt küllaltki hõivatud, seisneb probleem selles, et tal ei jätku oma tervisega, sealhulgas ka hingamistehnikatega tegelemiseks lihtsalt aega.  Kogu oma tervisevaldkonnas tehtud aastatepikkuse töö jooksul olen ma erinevate hingamistehnikate põhimõtteid piisavalt hästi tundma õppinud ja loonud nende baasil lihtsa, mobiilse ja enamiku inimeste jaoks taskukohase hingamisaparaadi.  
Kuigi kaasaegses füsioloogias peetakse 12-15 hingetõmmet minutis normiks, siis kümned koehingamise uuringud tõestavad, et hingamistsükli arvu vähenemine ühes minutis või hüpoksiline treening toob endaga kaasa hapniku parema omastamise ajurakkude ja kogu organismi poolt. On ilmne, et sellise efekti põhjustajaks on süsihappegaasi kontsentratsiooni suurenemine veres, mis soodustab veresoonte laienemist ja hapniku paremat üleminekut hemoglobiinist rakkudesse (Bohri-Verigo seadus). Praktikas on meile kõigile teada väga suur pikaealiste protsent inimeste seas, kes elavad mägedes, kus õhk sisaldab vähem hapnikku ning on vananemisprotsesside aeglustumise põhjuseks.  
Samuti täheldati, millise vapustava tervenemise efekti annavad lihtsad hingamisharjutused, mis tuginevad hüpoksiale ja hüperkapniale, s.t hapnikupuudusele ja süsihappegaasi küllusele.
Mina ja minu ettevõtte Human resources töötasime 2010. aastal välja hingamistrenažööri Smart Breathe, mis võimaldab tavalisel inimesel omandada lühikese ajaga efektiivse hingamise, kasutades selleks tehnikat „Takistusega hingamine”.
Hingamistrenažööri ja efektiivse hingamise kontseptsiooni loomisel võeti paranayamast ja tsigunast üle kõik parim.
Hingamistrenažöör Smart Breathe võimaldab veres süsihappegaasi kontsentratsiooni kiiresti suurendada ning vähendab järk-järgult hingamistsüklite arvu minutis.  
Trenažöör on valmistatud selliselt, et inimese hingamist reguleeritakse automaatselt. Õigesti hingamise oskus kujuneb välja aja jooksul treeningust treeningusse. Ühes päevas 30-40 minuti jooksul trenažööriga harjutamist käivitab tervenemise mehhanismid ja aktiveerib inimorganismi varjatud ressursid. Antud artiklit lugev inimene võib mõelda, et kust ta võtab selleks päevas nii palju aega. Kuid selles ju antud hingamistrenažööri mõte seisnebki, et iga inimene saab sellega treenida ilma erilise ajakuluta, näiteks raamatu lugemise, teleri vaatamise või arvutiga töötamise ajal.
Meie vaatlused näitavad, et intellektuaalsete võimete paranemise efekt (parem mälu ja selgem mõistus), saavutatakse 2-3 kuud kestnud treeningutega. Pärast mitu kuud trenažööriga treenimist luuakse õige hingamismuster, inimene hakkab hingama rütmiliselt 6-7 korda minutis, mis säästab hingamistsüklitele kuluvat energiat ja vähendab vabade radikaalide hulka. Just need tegurid tugevdavad märgatavalt organismi tervendavaid jõudusid ja pidurdavad vananemisprotsesse. Samuti mõjutab vananemisprotsesse südamekontraktsioonide sagedus. Hingamistrenažööriga Smart Breathe mitme kuu jooksul treenimine toob endaga kaasa pulsisageduse vähenemise. On teada, et südamerütmi sageduse suurenemise korral 5-10 löögi võrra teeb süda ööpäevas 7-14 tuhat „üleliigset” kontraktsiooni.
On iseloomulik, et eluea pikkus küülikul, kelle südamekontraktsioonide sagedus on 250 lööki minutis, on kolm korda väiksem kui jänesel, kelle südamekontraktsioonide sagedus on ligikaudu 60 lööki minutis. Südamekontraktsioonide väiksem sagedus võimaldab säästa „südame jõudu” ning pikendada selle tööiga ja inimese elu (Bulitš E. 1989).
Aparaat Smart Breathe on läbinud kõik vajalikud meditsiinilised testid ja saanud Euroopa Liidu meditsiinisertifikaadi.
 
 
 
 
 Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi