Heatunde MTÜ kasutada oleva programmi abil saab määratleda toksilist koormust, mis mõjutab erinevate organite tööd. Eraldi saab vaadelda erinevate parasiitide tekitatud toksilisi jälgi ning analüüsida nende mõju organismile tervikuna.
Kiirvaatlus kestab max kuni 30 minutit ja maksab 30€
Protseduuri kuulub vikerkesta pildistamine ning arvutiprogrammi abil silma vikerkestalt loetava teabe kommenteerimine koos selgitustega. Soovitame kaasa võtta diktofon või vähemalt kirjalikke märkmeid teha. Teavet on palju ja tagantjärele räägitut taastada on võimatu.
Registreerumine: (+372) 5783 3683
Kui vestlus osutub pikemaks lisakonsultatsioonide tõttu, siis peale 30 minuti täitumist hind ei muutu.
http://fermionam.ru/news/iridoskrining
http://www.kunpendelek.ru/mdiag/iridology/
Meetod on väga vana ja teda on kasutanud Egiptuses, Hiinas, Indias ja teistes maades. Kaasaegne iridodiagnostika on seotud ungari arsti Ignaz von Peczely’ga (1826-1911), kes 19. sajandi lõpus töötas välja esimese organite projektsioonitsoonide skeemi silma vikerkestal. Kuidas? Lugu selle juurde on järgmine: 11 aastase poisikesena metsas kõndides, leidis ta öökulli pesa ning läks sealt muna näppama. Öökulli-mammale see otse loomulikult ei meeldinud ning lind ründas poisikest ning klammerdus oma küünistega talle kätte. Läks madinaks mille käigus sai linnu jalg vigastada. Poiss märkas, et samal hetkel, kui linnu jalg vigastada sai, tekkis tema samal kehapoolel olevasse silma must triip. See pilt salvestus tulevase arsti mälusse igaveseks. Hilisematel meditsiiniõpingutel Viini ülikoolis, jälgis ta kirurgiakliiniku patsientidel muudatusi silma iirises, mis tekkisid erinevate haiguste puhul. Ta märkas, et silma iirisel vastab igale organile oma kindel piirkond. Mitmeaastase uurimistöö tulemusena töötas ta välja maailma esimese projektsioonitsoonide skeemi silma iirisel. Selle tõttu võib teda nimetada kaasaegse iridoloogia esmaseks väljatöötajaks. 1866. aastal avaldas ta silmadiagnostika alase raamatu, mille epigraafiks oli lause: Silmad pole ainult peegliks hingele vaid on peegliks kogu kehale.
Vikerkesta nimetus – Iris – see on vanade kreeklaste koidujumalanna nimi. Nad arvasid, et hommikuti heidab jumalanna oma sulg-kireva mantli üle kogu taeva ja seetõttu ongi koidikud väga erivärvilised. Siit tuleb ka silma iirise nimetus. Silmade värv on inimestel erinev. Põhjamaades on rohkem sinist, lõunapoole liikudes on ülekaalus pruun kuni mustjaspruun värv. Värvus sõltub melaniini hulgast.
Väike-Aasia koobastest on leitud tahvleid, millede vanus on umbes 5000 aastat ja milledel on kujutatud inimsilma vikerkesta. Esimeseks teadaolevaks silmaiirise uurijaks loetakse egiptuse preestrit, kelle nimi on El Aks. Temast järgi jäänud kirjeldused on kirjas kahel papüürusel, milledel pikkust 50 meetrit ja laiust 1,5 meetrit. Seda unikaalset uurimust hoitakse esimeses Pabüloni raamatukogus. El Aks püüdis välja selgitada tõbede, mis piinasid vaarao Tutanhamonit, algpõhjuseid. Teatavasti vaevles vaarao väga paljude tervisehädade käes, ning suri noorelt. .
Preestril olid kaasas mõned anumad, liivakell ja hõbedase, erilise vedelikuga kaetud metallplaadid. Ta vaatas vaarao üle ning küsitles põhjalikult haiguste kohta. Seejärel pani ta Tutanhamoni istuma ning võttis ühe plaatidest ning hoidis vaarao silma vastas, 2cm kaugusel silmast ja seejärel pööras ümber liivakella, mis oli arvestadud 4 minutile. Vaarao istus kannatlikult ja silma pilgutamata. Kui liivakell oli tühjaks voolanud, võttis preester plaadi, ning kallals sellele mingit vedelikku. uuesti asetas ta plaadi silma lähedusse, kuid seekord ainult 30 sekundiks. Seejärel suundus ta oma laboratooriumisse kus keemilise töötlemise käigus ilmusid plaatidele vaarao silmaiiriste kujutised. Milliseid kemikaale või aineid kasutati? Seda pole uurijad veel kindlaks suutnud teha.
Neid iselaadseid fotosid on võimalik näha ka tänapäeval ja nad on hoiul Vatikanis. Erksavärvilised silmapildid metallplaatidel on säilinud kuni tänase päevani. El Aksi kasutatud “värvifotograafia” on jäänud aga saladuseks. Meiе aga saame teada, millised terviseprobleemid kuulsat vaaraod vaevasid.
Möödunud sajandi 50-ndatel areneb see diagnostikameetod edasi nii Venemaal, Euroopas kui Ameerikas. Moskva ülikoolis hakkab tööle E.S. Velhoveri juhtimisel iridoloogialaboratoorium, mis on andnud kaasaegse iridoloogia arengule väga suure panuse. Viimase 25 aasta jooksul on silma uuring arenenud tormiliselt ja seda eriti tänu kompuutritele. Meditsiiniteaduste doktori А.М. Lugova poolt on välja töötatud tervise analüüsi meetod (patent РФ № 2348346; 20.02.2007) ning on välja töötatud iridodiagnostika kaugõppekursus. Lisaks on sellele analüüsimeetodi kõrvale välja töötatud värviimpulss-teraapia ja metoodika stressivastaseks valguskorrektsiooniks.
Iridodiagnostika võimaldab:
- individuaalse geneetilise staatuse määratlemist ning soodumust pärilike haiguste tekkeks
- kindlaks teha organismi adaptiivsusvõimekust sealhulgas psühhoemotsionaalsed koormused ning seisundid ja füüsiline vastupidavus; eelsoodumused neurootilistele ja psühhosomaatilistele ärrituvustele
- siseorganite ja närvisüsteemi seisundi kindlaks tegemist, sealhulgas patoloogiliste protsesside eelkliinilised seisundid ja haiguste iridoloogilised tundemärgid
- tervenemisprotsessi prognoosimine
- organismi ainevahetusprotsesside olukord ning mürgistused;
- organite ja organsüsteemide haigussümptomite põhjus-tagajärg seosed, muutused organites.
Meetodit iseloomustab kõrge informatiivsus, võimalus kogu organismi momentaalseks läbivaatuseks, lihtsus, mitteinvasiivsus, kahjutus, patoloogiliste protsesside avastamine enne sümptomite teket, geneetiliste kõrvalekallete määratlemine.
Iridodiagnostikat saab kasutada diagnostikaks ja differentsiaaldiagnostikaks erinevate haiguste ja patoloogiliste seisundite korral, somaatilised ja psühhosomaatilised patoloogiad, valusündroomide allikate välja selgitamine, sealhulgas nn. peegelduv valu. Meetodi abil saab määrata kutsesobivust, valida välja sobivaima profülaktilise meetodi nii raviks, korrektsiooniks kui rehabilitatsiooniks ja samuti ka raviprotsessi efektiivsuse ja sobivuse jälgimiseks. Iridodiagnostikat saab laialdaselt kasutada erinevate meditsiiniliste ja taastusmeditsiiniliste tervendavate meetodite sobivuse määramiseks: valgusravi, massaažid ja manuaalteraapiad, hirudoteraapia, apiteraapia jne.
Eristatakse järgmisi metoodikaid:
iridoskoopia – vikerkesta vaatlus
iridofotograafia – vikerkesta pildistamine
kompuuteruuring vastava programmi alusel.