IMCAP
Laminaaria – see on unikaalne süsivesikute-vitamiinide kompleks, mille peamiseks toimeaineks on polüsahhariidid ning milliseid Imcapis leidub märkimisväärses koguses. Need on: algiinhappe naatriumsool, fukoidaan, vetikate kiudaine; lahustuvad polüsahhariidid – fruktoos, mannoos, glükoos, laminariin, maniit ja fütoksantiin; ja teised bioloogiliselt aktiivsed ained. Jood, naatrium, kaalium, raud, magneesium ja rida teisi mikroelemente sealhulgas. Vitamiinide grupp on esindatud A, C ja B-grupi vitamiinidega. Regulaarne Imcapi kasutamine soodustab madala tihedusega kolesterooli taseme langust koos samaaegse kõrge tihedusega kolesterooli taseme tõusuga. Seda põhjustab preparaadi otsene toime kolesterooli ainevahetusmehhanismidele, mille tulemusena see transformeerub sapphapeteks. Tunduvalt langeb arteriaalse hüpertensia risk. Imcap taastab vitamiinide A, E ja β-karoteeni oksüdeeritud vormid, toetades seeläbi nende antioksüdantset aktiivsust. B-grupi vitamiinid osalevad lipiidses- ja süsivesikute ainevahetuses. Vitamiin A ja karotinoidid kuuluvad lipofiilsete antioksüdantide gruppi ja avaldavad oma bioloogilist mõju rakumembraanide lipiidikihis ja lipoproteiidsetes osakestes.
Tänaseks päevaks on olemas kindlad andmed selle kohta, et pikaajaline β-karotiini profülaktiliste dooside manustamine vähendab kindlalt ateroskleroosi, südame isheemiatõve ja teiste südame-veresoonkonna haigustesse haigestumise riski. β-karotiini toime avaldub kõige efektiivsemalt suitsetajatel, kelledel selle antioksüdandi tase veres on eriti madal.
Viinamarjaseemnete ekstrakt sisaldab flavoone (kahhetiine)ja proantotsüanidiine – komplekseid flavonoidseid polümeere, milledel on kapillaare tugevdav-, põletikuvastane- ja adaptogeenne toime. On teada, et polüfenoolsed ühendid pikendavad trombotsüütide agregatsiooni ja mõjutavad vere hüübivust ja võivad stimuleerida vasorelaksatsiooni.
Maarjaohaka ekstrakt sisaldab flavonoide, sealhulgas flavolignaane (silimariin), flavoone (kahhetiinid), lima, eeterlikke õlisid ja teisi bioaktiivseid aineid. Ta toetab maksa, suurendades selle detoksikatsioonivõimet – ilma milleta pole organismil võimalik head terviklikku terviseseisundit saavutada ega säilitada. Ta stabiliseerib rakumembraanide tööd ja puhastab kopse toksiinidest. Maks – peamine puhastustöötaja inimese organismis. Läbi tema lähevad kõik kaasaegse elustiili mürgid – ebasobiv toit, säilitusained, sünteetilised ravimid, saastunud õhk, alkohol, tubakasuits jne. On tõestatud, et hästi töötav maks on võimeline vere suhkrutaset alandama 65%.
Maarjaohaka kliiniliselt tõestatud omadused on: tugev maksa kaitse, toksiinide ja viiruste poolt kahjustatud maksarakkude taastamine, põletikuvastane ja haavandite kinnikasvamist soodustav toime soole-seedetraktis.
Meditsiinilised näidustused
Südame-veresoonkonna haigused – Imcap on kõrgefektiivne ateroskleroosi ennetav ja progresseerumist takistav preparaat, sellepärast, et ta takistab trombide ja aterosklerootiliste naastude formeerumist veresoonte seintel.
Antiparasitaarne toime – tegemist on ühe maailma parima veresoonte puhastajaga. Tema kasutamine võimaldab mitmekordselt alandada hüpertoonia-, stenokardia-, müokardi infarkti-, insuldi-, tromboflebiidi- ja varikoossete veenilaiendite tekkeriski.
Diabeet – Imcap vähendab efektiivselt veresoonte haprust (silmade kapillaarid sealhulgas). See võimaldab teda edukalt kasutada diabeetilise retinopaatia profülaktikas ja ravis.
Onkoloogilised haigused – preparaadi koostisosadel on võimekus pidurdada uusmoodustiste kasvu ja arengut, mis võimaldab Imcapi kasutamist onkoloogiliste haiguste profülaktikas.
Põletikuvastane toime – on seotud tema histamiini- ja histamiinisarnaste ainete sidumisvõimekusega, mis võimaldab teda edukalt kasutada artriitide, reumatismi, erütematoosluupuse, haavandilise koliidi, heinapalaviku aga ka sporditraumade raviskeemides
Toniseeriv ja taastav toime kesknärvisüsteemile. Imcap parandab kesknärvisüsteemi verevarustust ning ainevahetust, mis kiirendab tema kahjustustejärgset taastumist, parandab mälufunktsioone, nägemist, kuulmist, töövõimekust ja suurendab aju funktsionaalset võimekust.
Stressi alandav toime – on tingitud sellest, et Imcap takistab haavandite moodustumist ja verejookse maos ja sooletraktis, mis tekivad väliste ärritajate toimel ja normaliseerib närvi-, immuun- ja endokriinsüsteemi tööd.
Kiirgusvastane toime – Imcapil on väga kõrge võimeksus siduda ja neutraliseerida ioniseerivate kiirguste tekitatavaid vabu radikaale. Teda võib kasutada kiiritushaiguste ravis.
Immuunsüsteemi töö korrigeerimine toimub läbi järsu neutrofiilide ja monotsüütide fagotsütoosi suurenemise ning epiteeli- ja endoteliaalsete rakkude adsorbeerimisvõimekuse suurenemise.
Kosmeetiline toime – Imcap kaitseb elastiini ja kollageeni (naha sidekoe valgud) vabade radikaalide purustava toime eest ning tugevdab elastiini- ja kollageeni kiudude põimumist. Selle läbi saavutatakse vananemisprotsesside märgatav aeglustumine, vetruvuse ja elastsuse kao vähenemine, väheneb kortsude ja pigmendilaikude teke, nahk pinguldub, taastub juuste ja küünte struktuur ning reguleeruma hakkab kaalu balanss.
Seedesüsteemi häired on eriti laialdaselt levinud vanematesse vanusegruppidesse kuuluvatel inimestel. Põhjustajateks hammaste kaotus, halb toidu seedimine, atroofilised gastriidid, soolhappe tootmise vähenemine ja soolestiku peristaltika nõrgenemine. Kõik need mõjutused viivad vanuse suurenedes seedeprotsesside aeglustumiseni ja ummistuste tekkeni. Mikrofloora muutus soolestikus aga soodustab intoksikatsioone, maksa funktsioonide langust ning vähi teket.
Baktrum mõjutab inimese tervist positiivselt. Oma keemiliselt struktuurilt kujutab preparaat endast fruktoosi polümeeride kombinatsiooni – fruktoosi-oligosahhariidid. Need on seedumatud süsivesikud, mis on resistentsed seedetrakti ülaosas toimuvatele happelisele- ja fermentatiivsele hüdrolüüsile. Seetõttu jõuavad nad intaktsetena (kahjustamatult) jämesoolde ning just seal, sümbiootilise mikrofloora tasandil avaldavad oma funktsionaalset efektiivsust – stimuleerivad valikuliselt bifidobakterite kasvu ja metaboolset aktiivsust. Preparaadi antiparasitaarne eesmärk seisneb selles, et toetada jämesooles olevat bifidobakterite populatsiooni, millised normaalsetes tingimustes peaksid teiste bakteriliikide suhtes olema ülekaalus. Inuliini kõrge spetsiifilisus bifidobakteritele on seotud nende võimekusega sünteesida P-fruktosidaasi, mis võimaldab neil utiliseerida fruktoosi oligosahhariide kui metaboolset substraati.
Bifido- ja laktobakterite populatsiooni suurenemine vähendab teiste bakterite populatsioone (soolekepikesed, enterobakterid, bakteroidid, patogeensed klostriidid) ning see taastab soolestiku mikrofloora tasakaalu.
Toidu kiudained mõjutavad soolestiku peristaltikat, kõrvaldavad ummistusi, seovad vett ning suurendavad defekatsiooni hulka ning sagedust. Vabatahtlikega läbi viidud katse näitas, et dieet, mis sisaldas suurt hulka fruktoosi oligosahhariide suurendab defekatsiooni hulka märgatavalt. Inuliin demonstreeris paremat lahtistavat efekti kui laktoos, soodustas efektiivselt funktsionaalsete ummistuste esinemissagedust. Inuliin ja tema hüdrolüsaat (oligofruktoos) soodustab kolesterooli- ja aterogeensete lipiidide taseme langust veres (eriti triglütseriidid). See efekt on põhiliselt seotud lipiidide sünteesi järsu vähendamisega maksas. See on väga aktuaalne südame-veresoonkonna patoloogiatest lähtudes. Inuliini kiudained aeglustavad glükoosi ja insuliini imendumist verest, mis on väga tähtis kõhunäärme normaalseks funktsioneerimiseks.
Kõrvaltoimete puudumise tõttu sobib pikaks kasutuskuuriks (6 kuud) ja see võimaldab teda soovitada kroonilisi ja põletikulisi haiguseid põdevatele inimestele.
CroMAZin
Antisklerootiline-, üldtugevdav- ja regenereeriv toime, normaliseerib süsivesikute ainevahetust, -hormoonide sünteesi, reguleerib testosterooni metabolismi ja energiast sõltuvaid protsesse, süsivesikute- ja rasvade ainevahetust, stimuleerib immuunsüsteemi tööd.
Mikroelementoosid on võtmas rahvuslikke mastaape ja mitte ainult Venemaal. Paljudel puhkudel on mikroelementidega ravi lausa möödapääsmatu, kuid kahjuks seda ei tehta. Mikreoelementide defitsiidist põhjustatud haigestumised aga ainult kasvavad.
Toime: Antisklerootiline-, üldtugevdav- ja regenereeriv toime, normaliseerib süsivesikute ainevahetust, -hormoonide sünteesi, reguleerib testosterooni metabolismi ja energiast sõltuvaid protsesse, süsivesikute- ja rasvade ainevahetust, stimuleerib immuunsüsteemi tööd, stimuleerib antikehade sünteesi ja viirusvastast kaitset. Väljutab raskemetalle ja toksiine, tugevdab närvi-, endokriin- ja vereloomesüsteemi, normaliseerib südame-veresoonkonna tööd, munasarjade funktsioone ning lipiidest ainevahetust. Tugevdab südame lihast ja koronaarseid veresooni.
Soovitused: krooniline väsimus, asteenia, naha haigused (akne, psoriaas, herpes, allergia jne), küünte probleemid, juuste väljalangemine ja kasvu pidurdumine, liigespindade tugevdamine. Immuunsuse langus, keemia- ja kiiritusravi järgsed seisundid, diabeedi profülaktika, rasvumine, krooniline prostatiit, kliimaks, infektsioonijärgsed seisundid, normaliseerib kolesterooli taset, kasvu- ja arengu kängumine, mälu halvenemine, sagedased külmetumised, kalduvus alkoholi liigtarbimisele. Toetab nägemisorganite tööd.
Tsingi defitsiit provotseerib:
nahk: dermatiit, ekseem, furunkuloos, akne, haavade veritsemine, troofilised haavandid, seborröa;
juuksed: väljalangemine ja aeglane kasv;
limaskestad: haavandid, erosioonid, aftid, stomatiit, gingiviit, heiliit;
immuunsüsteem: Т-rakuline immuundefitsiit;
kesknärvisüsteem: söögiisu langus, maitsemeelte muutus, hüperaktiivsus või depressioon,
epilepsia, mälu langus, arengu seiskumine lastel;
kõhunääre: insuliini defitsiit;
hüpofüüs: poiste sugulise küpsemise häired;
eesnääre: potentsi langus, viljatus, adenoomi tekkeriski suurenemine;
maks: valkude- ja testosterooni sünteesi langus;
südame veresoonkond: kolesteroolitaseme tõus;
silmad: nägemisteravuse langus, silma võrkkesta haigused.
Tsingi defitsiit põhjustab stressi, onkoloogilisi haigusi, psoriaasi, neerude haiguseid, imendumishäireid (soolestiku düsbakterioos, fermentopaatiad, tsöliaakia) toksikoose, helmintoose.
Organism kaotab suurtes kogustes tsinki: keemiaravi, kirurgilised operatsioonid, põletused, külmetused, ägedad respiratoorsed haigused, gripp, narkootikumide tarvitamine.
Mangaani defitsiit provotseerib:
kesknärvisüsteem: krambid, laste arengu aeglustumine, depressioon, asteenia;
luukude: liikumishäired (paralüüsi risk); organism kaotab mangaani vanuse kasvades
ja väheneb luukoe tihedus, kasvab luumurdude tekkerisk, osteoporoos, artriit;
sidekude: artroos;
immuunsüsteem: kalduvus uusmoodustiste tekkeks, astma tekkerisk;
kõhunääre: diabeedi tekkerisk, glükoosi tolerantsuse häirumine, rasvumine;
naiste suguorgansüsteem: varane kliimaks, munasarjade düsfunktsioon, viljatus;
nahk: pigmentatsiooni häired, vitiliigo, akne.
Mangaani defitsiiti täheldatakse paljude nägemishäirete korral (nägemisteravuse langus, kanapimedus, katarakt, retinopaatia). Mangaani defitsiit on üks enam levinuimaid kõrvalekaldeid elementide ainevahetusmehhanismis. See on paljuski seotud kõrgenenud psühhoemotsionaalse koormusega (mangaan on peamiste kesknärvisüsteemi neurokeemiliste protsesside toimemehhanismides asendamatu mikroelement), toksiliste mõjutuste suurenemisega (Мп-Соd – üks tähtsamaid fermente, mis takistab vabade radikaalide kahjustavat toimet – kaitseb rakumembraane) ja fosfaatide taseme tõusuga (limonaadid, konservid jne). Mangaani puudusele viitavad tuju langus, üldine nõrkus, pearinglus, liigne kehakaal, valud lihastes. Mangaani puudus on iseloomulik allergikutele, reumaatilistele haigustele, epilepsiale, sclerosis multiplex’ile, vitiliigole ja aneemiatele. Naistel seostub mangaani defitsiit sageli günekoloogiliste patoloogiatega (munasarjade düsfunktsioon, viljatus). Kliimaksijärgsed mangaani ainevahetushäired on üks sagedasemaid osteoporoosi põhjustajaid.
Mangaani puudusel aeglustub juuste ja küünte kasv, kasvab krampide tekkerisk, dermatiidid, häired kõhrkudede arengus, tekivad häired organismi taastusmehhanismides, kasv pidurdub jne. Osteoporoosi korral kaltsiumi manustamine süvendab mangaani defitsiiti, see tähendab – mangaani omastatavus rakendub veelgi. Kaltsium ja D3 vitamiin ilma mangaanita ei omastu. Lastel väljendub mangaani defitsiit neurootiliste reaktsioonidena, skolioosina, krampidena ning allergooside ja respiratoorsete haiguste läbi. Selgelt väljendub mangaani defitsiit lastel läbi tserebraalparalüüsi ning vaimse- ja kõne arengu. Mangaani defitsiidi korrektsioon on positiivsete tulemustega ka väga tõsiste kesknärvisüsteemi häirete korral. Oletatakse, et mangaani defitsiit mängib erilist rolli ajukoore aluste struktuuride kahjustuste arengus (alsheimeri-, parkinsoni- ja huntingtoni tõbi).
Krooniline mangaani puudus organismis alandab kudede glükoosi utiliseerimise võimekust (tekivad insuliinisõltumatu diabeedi sarnased muutused), mis mõjutab negatiivselt ajukoe troofikat ja silma võrkkesta. Ta on vajalik kõhunäärme töö taastamiseks.
Mikroelementide defitsiit on kõiki diabeetikuid iseloomustavaks näitajaks.
Tsink kuulub insuliini koostisesse (ühe insuliinimolekuli moodustamiseks on vaja 4 tsingi aatomit) Kunstliku insuliini manustamise korral töötab ravi ainult mõned tunnid, kuid kui manustada orgaanilist tsinki, hakkab kõhunääre seda lülitama oma tööprotsessidesse ning asub ise insuliini tootma. Sünteesitud insuliin pole ilma kroomita aktiivne ja seetõttu aktiveerib orgaaniline kroom insuliini molekule ning insuliin hakkab aktiivselt osalema süsivesikute ainevahetuses. Mangaani defitsiit lihastes (müokard sealhulgas) ja maksas põhjustab glükogeeni sünteesi häirumist ning mille juures süsivesikud muutuvad rasvadeks: kroom aktiveerib insuliini ja mangaan reguleerib glükogeeni omsatatavust. Mangaani defitsiit süvendab süsivesikute-lipiidide balanssi ja süvendab diabeedi arengut. Hakkab arenema rasvumine. Nende mikroelementide ühine defitsiit viib I ja II tüübi diabeedi tekkeni. Tsingi, kroomi, mangaani seleeni ja vase defitsiit viib krooniliste põletike tekkimiseni, krooniline pankreatiit sealhulgas.
Kroomi defitsiit provotseerib:
Vereloome: erütrotsüütide kahjustused;
Soole-seedetrakt: maksa kahjustused ja haavandid;
Nahk: ekseem, psoriaas, dermatiit;
Hingamisteed: kopsu fibroos, allergoosid, nina vaheseina kahjustused, tursed;
Neerud : nefropaatia.
Kauaaegne tsingi, kroomi ja mangaani defitsiit põhjustab raskemetallide (alumiinium, kaadmium, tina, elavhõbe, arseen) ladestumist. See aga põhjustab neerude-, luukoe-, kesknärvisüsteemi-, kopsude-, munasarjade-, emaka-, piimanäärmete-, eesnäärme-, naha ja limaskestade haiguseid.
Tsingi puudusel on soovitatav preparaate ZiMed ja CroMaZin võtta koos.
Maxifam
Preparaat sobib kasutamiseks kõikides vanusegruppides. Soovitatav kasutada närvisüsteemi talitushäirete ja –haiguste korral, stressile vastuvõtlikkuse korral, seedesüsteemi haiguste korral, mitte tasakaalustatud toitumise puhul ja krooniliste intoksikatsioonide korral. Ta aitab puhastuda veresoontes olevast kolesteroolist, ennetab ateroskleroosi teket ja kilpnäärme haiguseid ja on tõhusaks onkoloogilisi protsesse ja mastopaatiat ennetavaks preparaadiks. Ta aitab normaliseeruda kogu organismi ainevahetusel ning on heaks väljutajaks radionukleiididele ning raskemetallidele. Uuenenud koostis kiirendab ainevahetusprotsesse (mineraalne ainevahetus sealhulgas) ning suurendab mitmete vitamiinide (А, Е, D) aktiivsust. Räni lisandumine parandab tunduvalt preparaadi antioksüdantseid-, antiparasitaarseid- ja detoksikatsioonilisi omadusi. Mis aga kõige tähtsam – kui organism saab pidevalt ja optimaalsetes kogustes mikroelemente, siis on ta võimeline paljusid vitamiine ise tootma (B-grupp jt.)
KROOM (Сг)
Kroomi tähtsaim bioloogiline roll seisneb süsivesikute ainevahetuse ja vere glükoosi taseme reguleerimises, kuna kroom on madalmolekulaarse orgaanilise kompleksi – glükoosi tolerantsusfaktor (Glucose Tolerance Factor, GTF) koostises tähtsal kohal. Ta normaliseerib rakumembraanide läbilaskvust glükoosile ja tema omastatavusprotsesse rakkudes. Samuti on tal tähtis roll glükoosi deponeerimises ja selles plaanis teeb kroom insuliiniga suurt koostööd. Oletatavasti moodustavad nad koostöös kompleksi, mis reguleerib veres glükoosi taset. Kroom suurendab raku retseptorite tundlikkust insuliini suhtes, kergendades nende koostoimimist ja vähendades organismi vajadust insuliini järele. Ta võimendab insuliini toimet kõikides metaboolsetes protsessides, mida see hormoon reguleerib. Seetõttu on kroom vajalik kõikidele diabeedihaigetele (eelkõige II tüübi diabeet), sest neil haigetel on kroomi tase organismis langenud. Väga suur kroomi defitsiit võib olla diabeedieelse seisundi tekkepõhjuseks. Naistel langeb kroomi tase nii raseduse ajal kui ka peale lapse sündi. Sellega saab selgitada rasedate diabeeti, kuigi seda ei saa pidada ainsaks selle seisundi tekkepõhjuseks. Kroomi defitsiit organismis, millega kaasneb veresuhkru taseme tõus põhjustab ka triglütseriidide ja kolesterooli taseme tõusu vereplasmas ja mis lõpuks võib viia ateroskleroosi tekkeni. Kroomi mõju lipiidide ainevahetusele seostub tema mõjuga insuliini funktsioneerimisele organismis. Kroom omab väga suurt tähtsust diabeedi- ning südame-veresoonkonna haiguste profülaktikas.
Katsed näitavad seda, et kroomi defitsiit põhjustab kasvu kängumist, neuropaatiaid, kõrgema närvitegevuse häireid ning vähendab spermatosoidide viljastamisvõimet. Väga oluline on teada seda, et suhkru liigtarbimine suurendab kroomi vajadust ja tema väljutamist uriiniga. Üks suhkru molekul seob organismis endaga kaks kroomi aatomit.
MANGAAN (Мn)
Mikroelement, mis on hädavajalik luu- ja sidekoe moodustumisel osalevate fermentide funktsioneerimisel ja glükogeneesi regulatsioonis. Mangaan mõjutab aktiivselt kolesterooli biosünteesi, insuliini metabolismi ja teisi ainevahetuse liike. Enamikel juhtudel pole mangaan nende fermentide struktuurseks koostisosiseks, kuid ta mõjutab nende katalüütilist aktiivsust.
Mangaani eriline tähtsus seisneb sugunäärmete funktsiooni, närvi- ja immuunsüsteemi ning tugi-liikumisaparaadi töös hoidmises. See mikroelement on vajalik diabeedi-, kilpnäärme patoloogiate ja südame koronaararterite puudulikkuse profülaktikas.
JOOD (I)
Jood reguleerib kilpnäärme ja hüpofüüsi tööd, ennetab radioaktiivse joodi ladestumist organismi ning tõstab organismi kaitsevõimet radiatsiooni vastu. Jood kuulub kilpnäärme hormoonide türoksiin T4 ja trijoodtüroniin T5 koostisesse. Kilpnäärme poolt toodetav jodeeritud valk – türeoglobuliin – madalmolekulaarne aine mille piiratud proteolüüs viib T4 moodustumiseni. T3 moodustub T4-st seleenisõltuva dejodinaasi käigus. Sel moel on jood ja seleen organismis metaboolselt väga tihedalt seotud – organismis jood ilma seleenita ei funktsioneeri.
Nende hormoonide peamine metaboolne funktsioon seisneb ATP sünteesi stimuleerimises ja sellega seotud hapnikutarbe suurenemises mitokondrites toimuva fosforülatsiooniprotsessi käigus. (Adenosiintrifosfaat (ATP) — nukleotiid, mis mängib väga tähtsat rolli organismi aine- ja energiavahetusprotsessides. Ainet tuntakse kui universaalset energiaallikat kõikides elusorganismides toimuvate biokeemiliste protsesside käigushoidmiseks.) Läbi selle universaalse mehhanismi osutavad kilpnäärme hormoonid süsteemset mõju kogu organismile. Seetõttu põhjustab joodi defitsiit ainevahetuse üldist langust. Kõige esmalt väljendub see läbi närvisüsteemi. Laps peab saama piisavalt joodi juba emaüsas. Lastel põhjustab hüpotüreoos kõrgema närvisüsteemi sügavaid tegevushäireid, mittetäielikku intellektuaalset arengut ja raskematel juhtudel isegi kretinismi. Täiskasvanutel põhjustab joodi defitsiit psüühilist inertsust, pidurdatust, mõtlemisvõimekuse langust, südamelihase kokkutõmbejõu ja –sageduse vähenemist ja diastoolset hüpertooniat. Energiaga kindlustatuse protsesside pidurdumine viib ainevahetusproduktide mittetäieliku oksüdeerimiseni ja mis omakorda põhjustab organismi endoökoloogilise seisundi häirumist ja organismi šlakistumist. Samaaegselt pidurdub kolesterooli oksüdeerimine ja tema aterogeensete vormide hulga suurenemine ja see põhjustab varajast ateroskleroosi. Koos südame veresoonkonna töö häirumisega on tagajärjeks müokardi infarkt ning insult. Energiatootmise defitsiidi tõttu langeb üldine lihastoonus, lihased, silelihased ja soole-seedetrakt sealhulgas, muutuvad laisaks
Joodi puudus (eriti emakasisese arengu perioodil) põhjustab laste füüsilise ja psüühilise võimekuse langust ja intellektuaalset degradeerumist. Teadusuuringud näitavad seda, et neis joodivaestes regioonides elavatel inimestel on intellekti tase 10-15% madalam, kui joodirikastes regioonides elavatel inimestel. Joodi ainevahetuse häirumist võivad põhjustada ka kõik spetsiifilised dieedid. Mõned ristõieliste sugukonda kuuluvad taimed, muuhulgas ka kapsas ja naeris, sisaldavad kilpnäärme suurenemist põhjustavaid aineid, seetõttu inimesed, kes neid taimi pidevalt tarvitavad, peaksid kindlasti võtma lisajoodi. Nende ainete toimet on näha vana-vene kunstitöödes: nähtavalt suurenenud kilpnääre on paljudel vene ikoonidel kujutatud isikutel. Põhjustatud on see sellest, et kapsas ja naeris olid vene köögi põhilisteks alustaladeks kuni 17. sajandini välja.
Jood ja rasvumine?
Toiduainetega organismi sattuva joodi abil toodetakse hormoone (trikood-türoksiin ja türoksiin). Nende kontrolli all on paljud organismi ainevahetusprotsessid, lipiidide- ja rasvkoe ainevahetus sealhulgas. Joodi vaegus viib rasvkoes rasva ladestumise suurenemiseni. Järelikult, rasvade ainevahetuse normaliseerimiseks on vaja organismist kõrvaldada joodi puudujääk. Kilpnäärme hormoonide tootmise taastumine, taastab rasvade ainevahetuse, viib tasakaalu veerežiimi ning aitab väljutada toksiine. Kõik see soodustab kehakaalu langust.
Kõikidele kehakaalu ja rasvumisega võitlejatele on siinkohal sobilik meelde tuletada, et jood pole imerohi – selle probleemi korral aitab ainult kompleksne lähenemine!
RÄNI (Si)
Tegemist on ühe enamlevinuma maakoores leiduva keemilise elemendiga, kuid, mis tavaolukoras on organismile väga raskesti omastatav ja see toimub väga väikeste koguste kaupa. Tal on täita tähtis roll sidekoe struktuuris. Madal räni tase organismis viitab sidekoe nõrkusele ja kõrgenenud juuste-, küünte-, naha-, bronhide- ja kopsu-, veresoonte- ja liigeste haiguste tekkeriskile. Ka haavad ning luumurrud kasvavad halvasti kinni. Räni defitsiidi korral langeb organismi mittespetsiifiline vastupanuvõime haigustele, sealhulgas ka uusmoodustiste tekkele. Räni on vajalik lastele kuna soodustab nende kiiremat kasvu, aitab „ehitada” luustikku ja initsieerib mineralisatsiooniprotsesse. Murdunud luude taastumisprotsessis tõuseb neis räni tase kuni 50 korda.
Enam võib räni leida tüüpiliste polüvitamiinide komplekside koostisest. Enamus dietoloogidest on arvamusel, et normaalselt toitudes on räni vajadus täielikult rahuldatud. Kõik aga pole seda meelt, sest organism vajab seda mikroelementi 20 – 30 mg ööpäevas. Toidu ja joogiveega saame seda 3,5 mg ja õhust 15 mg. Inimese organism on võimeline ööpäevas omastama 9-14 mg räni, mis praktiliselt vastab uriiniga ööpäevas väljutatavale räni kogusele – 9mg.
Räni omastatavus kiudainerikkast toidust on 2 korda kõrgem, kui kiudainevaesest toidust. Huvi räni vastu hakkas kasvama möödunud sajandi 70-80-ndatel ja see võimaldas avastada selle, et räni on sidekoe arengus ja ateroskleroosi profülaktikas asendamatu mikroelement. Räni on kõhre ja luukoe moodustumisel hädavajalik. Ta osaleb glükosamiinglükaanide, elastiini ja kollageeni (juuste, küünte, kõhrede ja sidemete koostisosis) sünteesis ja milleta ei toimu luustiku, veresoonte ja aju normaalset arengut.
Räni aeglustab vananemisprotsesse, tugevdab veresoonte seinu, luukoes on ta vajalik kaltsiumi sidumiseks, mille kohta uurijad ütlevad, et vähenenud luu tihedus on seotud räni defitsiidiga, samuti soodustab see ateroskleroosi teket ja süvenemist. Sellele annab kinnitust uuringu tulemus, mis kinnitab, et ränirikkama toiduga regioonides elavatel inimestel esineb ateroskleroosi tunduvalt vähem. On alust arvata, et räni defitsiit soodustab hüpertoonia ja südame isheemiatõve arengut.
Uuemad uuringud seovad omavahelisse sõltuvusse räni ning alumiiniumi ladestumise ajusse, mis väga suure tõenäosusega suurendab vanadusnõtruse (Alsheimeri tõbi) tekkeriske. Kui pinnases leidub vähe räni, siis väga sagedasti on seal kõrgenenud alumiiniumi sisaldus ning samasugune suhe esineb ka ajus. Räni on alumiiniumi antagonistiks ning aitab seda ajukoest „välja sikutada”. Samuti aitab räni väljutada organismi ladestunud üleliigset kaltsiumit.
SELEEN (Se)
Seleen oma ülitähtsat rolli esmalt tema osaluses ühe tähtsaima antioksüdantse fermendi – seleeni sõltuva glutatioonperoksidaasi sünteesis ning milline kaitseb rakke peroksüdatsiooni protsessis tekkivate jääkainete eest, kaitstes seeläbi raku tuuma ja -valgusünteesi aparaati. Seleen on E vitamiini sünergist ning suurendab tema antioksüdantset aktiivsust. Seleen kuulub fermendi joodtüroniin-5-dejodinaas koostisesse ja see kontrollib trijoodtüroniini moodustumist. Ta kuulub lihaskoe valkude koostisesse, mis aga eriti tähtis – müokardi valkude koostisesse. Seleenproteiini näol kuulub ta munandite koe koostisesse. Seetõttu põhjustab seleeni defitsiit antioksüdantse staatuse langust, müokardi düstroofiat, seksuaalfunktsiooni häireid ja immuundefitsiite. Peale selle on seleenil antimutageenne, antiteratogeenne (teratogeen – kahjustav välistegur, mis raseduse ajal toimides võib tekitada loote väärarenguid) ja radiatsiooni eest kaitsev efekt, ta reguleerib nukleiinhapete ja -valkude ainevahetust, parandab reproduktiiv-funktsiooni, normaliseerib eikosanoidide (prostaglandiinid, prostatsükliinid, leukotrüeenid) ainevahetust ja reguleerib kilnäärme ning kõhunäärme tööd. Eelnevale toetudes võib öelda, et seleenil on vananemisvastane toime (geroprotektor).
TSINK (Zn)
Tsink kuulub mitmesaja metallofermendi struktuuri aktiivsüdamikku. Ta on hädavajalik DNA ja RNH-polümeraasi funktsioneerimisel, osaledes pärilikkuse informatsiooni ülekandeprotsessides ning valkude biosünteesis ja samaaegselt ka organismi separatiivsetes protsessides. Ta osaleb heemi biosünteesi võtmefermendi tekkeprotsessis, kuuludes seeläbi hemoglobiini koostisesse, ta on vajalik mitokondrite hingamisahelate tsütokroomides, tsütokroom Р-450-, katalaasi- ja müeloperoksidaasi koostises. Tsink kuulub võtme-antioksüdantfermendi Zn ja Cu – superoksiid dismutaasi koostisesse ja indutseerib raku kaitsevalkude metallotienoeniinide biosünteesi olles seeläbi reparatiivse toimega antioksüdandiks.
Tsingil on tähtis roll organismi hormonaalfunktsioonide täitmisel. Ta mõjutab vahetult insuliini tootmist ja funktsionaalset aktiivsustja seeläbi kogu insuliinisõltuvate protsesside spektrit. Meestel osaleb tsink testosterooni sünteesis ja sugunäärmete funktsioneerimisprotsessides ja seeläbi on võimalik seostada organismi tsingitaseme ja potentsi seoseid. Olles 5-alfa-reduktaasi inhibiitoriks, reguleerib tsink testosterooni metaboliidi – dihüdrotestosterooni- taset, mille liigne kogus põhjustab eesnäärme hüperplaasiat. Tsink on hädavajalik ka naise organismile, kuna ta kuulub östrogeeniretseptorite struktuuri, reguleerides seeläbi kõikide östrogeenisõltuvate protsesside kulgemist.
Eluliselt tähtis on tsingi roll tüümuse- ja organismi immuunsüsteemi normaalses funktsioneerimises. Olles retinooli kandevalgu koostises aitab tsink koos A ja C vitamiiniga vältida ja vähendada immuundefitsiite, kuna stimuleerib antikehade sünteesi ja osutab viirustevastast toimet. Tal on haavade ja haavandite kinnikasvamist soodustav toime, ta osaleb maitsemeelte töös ning on hädavajalik kesknärvisüsteemi funktsioneerimises. Sinna hulka kuuluvad ka mäluprotsessid.
Metosept
Metosept+ on soovituslik kasutada järgnevate seisundite puhul:
- soole- ja seedetrakti haigused: gastriit, enteriit, enterokoliit, iiveldus, kõrvetised, röhitsused, ummistused, polüübid, meteorism, maokoolikud;
- hingamisteede haigused;
- migreen;
- valud südames;
- peavalu;
- mürgistused;
- hemorroidid ja pärakupiirkonna lõhed;
- maksahaigused;
- sapipõie haigused;
- kroonilised koletsüstiidid, -holangiidid, sapiteede düskinees;
- günekoloogilised ja uroloogilised haigused: tsüstiit, eesnäärme adenoomi kompleksse ravi koosseisus, uretriit, herpes, emaka spasmid- ja valud, munasarjade düsfunktsioon, valgevoolus, patoloogiline kliimaks, mastopaatia, müoom, tursed, neeruhaigused, menstruaaltsükli häired, salpingiidid, vulvovaginiit, tservitsiit, viljatus, emakakaela erosioon, endometriit, kolpiit;
- infektsioonid: klamüdioos, mükoplasmoos, ureaplasmoos, gardnerella, trihhomonoos, papilloomviirus, toksoplasmoos;
- neuroloogilised haigused: meningiit, krooniline väsimus, töövõime langus, üleväsimus, depressioon, unetus, müosiit, alkoholism, epilepsia, paralüüs jne;
- organismi immuunse kaitse tugevdamine: otiit, ägedad respiratoorsed haigused, angiin, gripp, tontsilliit, tursed, sinusiidid, farüngiidid, pneumooniad;
- haavad, pareesid, traumad;
- kehv-veresus;
- insult;
- veresoonte haigused;
- kalduvus uusmoodustiste tekkele;
- endokriinsed haigused;
- südame-veresoonkonna haigused;
- keemia- ja kiiritusravi korral;
- enne- ja pärast kirurgilist sekkumist;
- üldtugevdav toime.
Mõjutab patogeensete mikroorganismide elutegevust ja nende eritatavaid fenoolseid- ning formaldehüüdseid mürke, väljutab raskemetalle ja radionukleiide.
Uuendatud koostisega Metosept+ ja Vitanorm+ on parendatud detoksikatsiooniliste omadustega. Pikaaegne kogemus näitab seda, et puhastusprotsesside peamise koormuse võtavad enda kanda organismi eritussüsteemid. Uus koostis toetab neid süsteeme endisest efektiivsemalt.
REGESOL
Sisaldab: pigmendid – klorofüll, karotenoidid (karotiin, rubiksantiin, lükopiin, tsükroksantiin, flavokroom, flavoksantiin jt.), essentsiaalsed happed, vitamiinid (К, В1, В2, B5, В6, Р, Е, C, tokoferoolid), parkained, kumariinid, flavonoidid, eeterlikud õlid (mentool, pineen, limoneen, tsineool, dipenteen, pulegol, fellandreen ja teised terpenoidid), mikroelemendid (vask, mangaan jne), ränihape, steariinid, stigmasteriinid, β-sitosteriin, rasvhapped (oleiinhape, linoleenhape, linoolhape), orgaanilised happed (sipelghape, sidrunhape, õunhape, fütontsiidid, glükosiidid, flavoonsed glükosiidid, triterpeenglükosiidid, glütsürrüsiin ja tema kaaliumi ning kaltsiumisoolad, kibeained, süsivesikud jne.
Preparaadil on organismile väga lai ja kompleksne mõju:
- Kiirendab naha ja limaskestade granulatsiooni ja epiteliseerumist ehk haavade ja haavandite paranemist, erosioonid, keemia-ja kiiritusravi. (astelpaju inhibeerib maomahla tootmist, nõges kiirendab seedetrakti limaskestade regeneratsiooni, teeleht on efektiivne sarvkesta haavandite ravis; suur teeleht stimuleerib maomahla eritust, tõstab tema happesust, kuid ei mõjuta seejuures tema proteolüütilist aktiivsust;
- Desensibiliseeriv- (Allergeenspetsiifiline immuunravi), põletikuvastane ja bakteritsiidne toime; pidurdab Staphylococcus aureus’e, escherichia, proteuse ja beeta-hemolüütilise streptokoki arengut (lagritsa juures leiduv glütsürrüsiinhape tekitades organismis metaboolset ümberformeerumist avaldab kortikosteroidide vastast toimet ja just see taime farmakoloogiline omadus avaldub organismis tugeva põletiku-ja allergiavastase reaktsioonina; piparmündis leiduva mentooli antiseptilised omadused laienevad kõikidele seedetrakti patogeensetele bakteritele, sarnane toime on ka astelpajul, nõgesel, maarjalepal ja saialillel.
- Spasmolüütiline toime – lõõgastab silelihaseid;
- Normaliseerib lipiidset ainevahetust, antisklerootiline-, sapi– ja kuseeritust soodustav- ja maksa kaitsev toime (astelpaju, vitamiinid ja raua soolad, mis leiduvad nõgeses mõjutavad maksas positiivselt rasvade ainevahetust, suurendades seal nukleiinhapete kontsentratsiooni; piparmündi lehtedes leiduvad fütokomponendid avaldavd spasmolüütilist toimet ja suurendavad sapieritust, alandades soolte ja sapiteede silelihaste toonust; lagritsa juur, saialill ja maarjalepp avaldavad samuti sapi eritust soodustavat toimet)
- Verejookse peatav (nõgesel on väljendunud hemostaatiline toime temas leiduva K-vitamiini tõttu, mis stimuleerib maksas protrombiini tootmist) nõgesel on ka veresooni ahendav toime, suurendab emaka silelihaste kokkutõmbamisvõimet ja see teeb sellest antiparasitaarsest preparaadist efektiivse vahendi erineva tekkepõhjusega emaka verejooksude puhuks; ka teeleheht on tuntud oma verejookse peatavate omaduste tõttu.
- Nõgeses leiduvad vitamiinid ja raua soolad stimuleerivad erütropoeesi – vere punaliblede loomet. Üldine toniseeriv ja stimuleeriv toim – nõgese klorofüllis sisaldub polüvitamiine, ta stimuleerib üldist ainevahetust, suurendab soolestiku lihaste ja hingamiskeskuse lihaste toonust. Preparaat stimuleerib limaskestade ja naha perifeerseid neuroretseptoreid ning tugevdab soolestiku kapillaarvereringet ning peristaltikat. Samuti aktiveerib ta seedenäärmete tööd ning parandab söögiisu
- Rahustav, valuvaigistav toime aga ka nõrk hüpotensiivne ning reflektoorne mõju.
- Mukolüütiline (lima vedeldav), röga lahtistav toime.
Regesoli laiast toimespektrist lähtuvad kasutussoovitused:
- Kõik põletikulised seisundid, erosioonid, haavandid, limaskestade traumaatilised või degeneratiivsed kahjustused- riniit, konjunktiviit, stomatiit, farüngiit, bronhiit, gastriit, koliti, kolpiit, emakakaela erosioon, tsüstiit, enne- ja pärast kiiritusravi jne;
- Kõik bakteriaalse flooraga seostuvad organismi seisundid, eriti allergiliste reaktsioonidega seotud seisundid.
- Seedetrakti-, kuseeritustrakti-, ülemiste hingamisteede haigused, mis on seotud spasmidega ja sekretoorsete häiretega – sapiteede düskinees, spastiline koliti, obstruktiivne bronhiit, astmaatiline bronhiit, vesikoureteraalne refluks, refluks esophagitis, jne
- Rauavageusaneemia
- Kroonilised maksa- ja kõhunäärme haigused, millega kaasneb lipiidide ainevahetuse häirumine, ateroskleroos jne
- Erineva etioloogiaga emakaverejooksud, sünnitusjärgne emaka kokkutõmbumine, kliimaks jt.;
- Kõrgenenud psühhoemotsionaalsed seisundid, töövõime langus, kurnatus jne
Kiirendab naha ning limaskestade epitelisatsiooni ja –granulatsiooni – teisisõnu on tal erosiooni vastane, haavandite ja haavade paranemist soodustav toime. Ta kaitseb kudesid keemia- ja kiiritusravi korral ja soodustab sapi eritust (astelpaju).
ZiMed
Reguleerib neuromediaatorite ainevahetust, -närviimpulsside ülekannet, – raua imendumist ja vereloomeprotsesse, -türoksiini sünteesi, -sidekoe funktsioone, -pigmentide ainevahetust, soodustab mees- ja naissuguhormoonide tootmist.
Kui organismis on vähe nii vaske kui tsinki võib see viia krooniliste põlekuliste protsesside tekkimiseni, esmalt aga reproduktiivsüsteemi kahjustavad põletikud: naistel – endometriit, vaginiit, tservitsiit, vaginaalse mikrofloora tasakaalu muutus; meestel – krooniline prostatiit, uretriit, otiit, haimoriit, tontsilliit, larüngiit, angiin, kannatavad aju veresooned (insuldi ennetus), kannatab vereloome protsess kuni vase defitsiidist põhjustatud aneemia tekkeni välja. Vase ja tsingi puudus põhjustab agressiivsust, järske muutusi enesetundes ja emotsionaalsel tasandil. Tsink stimuleerib valgete vererakkude – üks immuunsüsteemi kasvajavastaseid komponente – sünteesi.
Toime:
Reguleerib: neuromediaatorite ainevahetust, närviimpulsside ülekannet, raua imendumist ja vereloomeprotsesse,türoksiini sünteesi, sidekoe fuktsioone, pigmentide ainevahetust.
Soodustab: mees- ja naissuguhormoonide tootmist: meestel soodustab spermatogeneesi protsesse ja naistel reguleerib munasarjade funktsioone.
Toetab loote ja ema tervist aidates sündida tervel ja tugeval lapsel.
Aktiveerib fermente, reguleerib süsivesikute-, valkude- ja enrgeetilist ainevahetust (ATP, adenosiintrifosfaat — nukleotiid, mis mängib väga tähtsat rolli organismi energeetilistes ja ainevahetusprotsessides; ühend on tuntud kui elusates süsteemides toimuvate kõikide biokeemiliste protsesside universaalne energiaallikas), vähendab närvirakkude ärritusseisundit. Vähendab keemia- ja kiiritusraviga kaasnevaid degeneratiivseid muutusi söögitorus maohaavandite ja vähi korral, antisklerootiline ja stressi vastane toime, suurendab immuunfaktorite aktiivsust.
Näidustused: südame-veresoonkonna haigused, diabeet, hüpertoonia, krooniline väsimus, lihase- ja liigeste valud, migreen, aneemiad, tugevad psüühilised- ja füüsilised ülekoormused, premenstruaalne sündroom, soodumus onkoloogiliste haiguste tekkeks, stress, keemia ja kiiritusravi, türeotoksikoos ja sagedased külmetushaigused.
Vase puudus provotseerib:
maks – hepatiit, tsirroos, koletsüstiit;
kesknärvisüsteem – sclerosis multiplex, krambid, skisofreenia tekkerisk,
kõrgenenud ärrituvus;
soole-seedetrakt – koliit;
sidekude – artriidid, artroosid, osteoporoos, Behterevi tõbi, sklerodermia,
podagra, varikoosne tromboflebiit
neerud – kusekivide haigus, pielonefriit
endokriinsüsteem – kilpnäärme suurenemine, türeotoksikoos, struuma, viljatus,
sugulise küpsemise aeglustumine tüdrukutel ja menstruaaltsükli häired
immuunsüsteem – kopsu-, rinnanäärmete-, kõhunäärme- kasvajate tekkerisk,
aneemia.
nahk – vitiliigo, akne.
Peamised tsingi defitsiidi ilmingud organismis:
- Ärrituvus, kurnatus, mälufunktsioonide langus, unehäired (uuringud näitavad, et hästi edasi jõudvatel õpilastel on tsingi tase organismis kõrgem, kui mahajääjatel); hüperaktiivsus, depressiivne seisund;
- Kalduvus alkoholismile ja narkomaaniale (tsink kuulub alkoholdehüdroginaasi koostisesse, see on ferment, mis oksüdeerib ja muudab organismi sattunud alkoholi kahjutuks); tsingi puudusel suureneb järsult alkoholi embrüotoksilisus. Tsingi defitsiidi korral kujuneb inimesel kiiremini välja alkoholi- ja narkootikumide sõltuvus, samas suureneb alkoholismi ja narkomaania korral tsingi kulu ja väheneb selle mikroelemendi omastamine toidust. Tsingi metabolismi häirumise nõiaring on sulgunud;
- Nägemisteravuse langus, maitsetunnetuse langus, haavandid suu limaskestadel, (rasedusaegsed maitse- ja lõhnade taju muutused-kapriisid on seotud sageli sellega, et naine vajab esimesel kolmel raseduskuul seoses platsenta- ja loote arenguga tsinki eriti suurtes kogustes);
- Muutused lõhnade tajumises; isutus, mis sageli on seotud alahappelise gastriidiga, diaröa, kehakaalu langus, kõhnumine;
- Limaskestade haavandid (1975. aastal avaldas austraalia meditsiiniajakiri artikli, kus kirjeldati seost maohaavanditega patsientide tsingi taseme vähesuse ja ravi, millesse lülitati tsink, efektiivsuse tõusu vahel; tavaline farmakoloogiline ja dieetidega ravi oli väga pikk ning efektiivsus väike;
- Kaadmiumi ja plii ladestumine organismi – sügelevad nahalööbed, akne, furunkuloos, ekseem, dermatiit, psoriaas, troofilised haavandid, halvasti kinni kasvavad haavandid (võib kasutada salvi, mis on kokku segatud ühest ZiMed’i ja/või CroMaZin’i tabletist, baaskreemina võib kasutada ükskõik millist kreemi);
- Osteogeneesi protsessi häirumine – eksperiment näitas, et tsingi puudus toidus kutsub esile liigeste liikuvuse halvenemise ja turseid ja need sümptomid kadusid peale tsingi lisamist toiduratsiooni;
- Küünte kihtide irdumine, valged laigud küüntel, tuhmid juuksed, kõõm, juuksekasvu aeglustumine, juuste väljalangemine, insuliini taseme langus, diabeedi tekkerisk, laste hiline suguküpsus – eriti poistel, spermatosoidide viljastusvõime langus;
- Seksuaalse aktiivsuse langus, meeste impotentsus, eesnäärme adenoomi tekkeriski suurenemine, enneaegne sünnitus, nõrgestatud laste sünd, naiste steriilsus, (13-18% tsingi defitsiidiga rasedatest tehti kindlaks tsingi vaegusest põhjustatud loote arengu kahjustusi – hüdrotsefaalia (vesipea), suulae lõhe, selgroo kõverdumine, nabasong jne;
- T-rakulise immuunsuse langus, langeb vastupanuvõime infektsioonidele, teisesed immuundefitsiidid koos hüpogammaglobulineemiaga ja lümfadenopaatiaga;
- Sagedased ja kauakestvad külmetushaigused – uuringud näitasid, et tsingil on rakkudele viirusevastased ja antitoksilised toimed;
- Allergilised ja autoimmuunhaigused – suurtel reumatoidartriidihaigete gruppidel näitas vereproov tsingi taseme langust kontrollgrupiga võrreldes, samuti oli märgatav efekt, kui tsink lisati haigete raviskeemi – vähenesid tursed ning valude intensiivsus;
- Aneemia, kasvaja-protsesside tekkeriski suurenemine, vananemisprotsesside kiirenemine.
Suurenenud fütaatide-, fosfaatide- ja kaltsiumi hulga sattumine organismi, kortikosteroidide tarvitamine, suukaudsed kontratseptiivid, -anaboolikud, -antimetaboliidid, -diureetikud, alkohol ja immuunosurpressorid viivad organismis tsingi defitsiidi tekkimisele.
Metosept+
Preparaadi keemiline koostis võimaldab: organismil normaliseerida fermentsete süsteemide töö, taastada süsivesikute-valkude-lipiidide ainevahetust, normaliseerida vere kolesteroolitaset, vähendada stressi, taastada vere mikrotsirkulatsiooni, toita endokriinsüsteemi, stabiliseerida areriaalset vererõhku ning kuseeritussüsteemi tööd, neutraliseerida ja väljutada bakteriaalseid- ja mükotoksiine.
Preparaadi valmistamisel kasutatakse tehnoloogiaid, mis võimaldavad koostisesse kuuluvate taimede kõikide ravivate omaduste säilimise. Preparaat tugevdab organismi drenaažifunktsioone ning kiirendab organismi puhastusprotsesse.
Kasutussoovitused:
- immuunprotsesside normaliseerimine;
- allergilise iseloomuga ning ainevahetushäiretest tingitud kroonilised ja ägedad nahahaigused: allergia, dermatiit, neurodermatiit, ekseem, bronhiaalastma, bronhide- ja kopsude haigused, diatees, riniit, konjuktiviit, kõõm, psoriaas, vitiliigo, vöötohatis, lööbed, nõgestõbi, furunklid jt. artriidid, artroosid, bursiit, osteoporoos, osteokondroos, traumad, luumurrud, reuma, infarkt, insult, südame isheemiatõbi, kilpnäärme haigused, diabeet, podagra, düsbakterioos, aneemiad;
- kaaries, parodontiit, gingiviit, stomatiit;
- hepatiit, kollatõbi, sooleummistused, ägedad sooleinfektsioonid, pankreatiit, prostatiit;
- une- ja mäluhäired, neuroosid;
- seen- ja bakteriaalsete infektsioonidega seotud haigused;
- vähendab organismis kantserogeensete nitrosamiinide sünteesi;
- fibrotsüstiliste protsesside toimumisel vähendab soodumust uusmoodustiste tekkimiseks;
- enne ja pärast kirurgilist sekkumist;
- keemia- ja kiiritusravi.
FOMIDAN
Punase veini ekstrakt tugevdab veresooni ja toetab kapillaarvereringet.
Rohelise tee ekstrakt puhastab verd ja maksa toksiinidest ja reguleerib ainevahetust, mis omakorda soodustab kehakaalu normaliseerimist.
Omega-3 (biОmegАktiv) soodustab vererõhu stabiliseerumist, aitab säilitada nägemist ja mõtlemisprotsesse, väljutab vabu radikaale ja aitab hoida normaalset kolesterooli taset.
Täna on enamikel inimestel DHA sisaldus toidus väike. See on põhjustatud sellest, et seda asendamatut rasvhapet sisaldavad kalad ja teised mereannid ei satu enam nii sageli inimese toidulauale. Isegi need, kelle menüüs kala on sagedaseks külaliseks, sest enamasti sööme me farmides kasvatatud kalasid, kes saavad ainult kunstsööta. Kala ise DHA-d ei sünteesi – nad saavad teda sügaval kasvavaist veetaimedest ja vetikaist või väiksematest kaladest, kes neist vetikatest toitub. Sagedasti ei sisalda sumpades kasvatatud kala mitte ainult DHA-d – selles kalas ei leidu omega-3 rasvhappeid peaaegu üldse.
Vaarika lehtede ekstraktil on antioksüdantsed omadused. Toetab naiste tervislikku seisundit menstruatsiooni ajal. Antiseptik ja tal on positiivne toime reproduktiivorganitele.
Rosmariini ekstraktil on toniseeriv toime närvisüsteemile ja südame veresoonkonnale üldise jõu kaotuse korral.
Kasutussoovitused:
· aitab säilitada normaalset kolesterooli taset
· mõjutab südame rakke, mida nimetatakse “kardiaalseteks fibroblastideks”
· mõjutab soodsalt eesnäärme tööd
· soovitatav naistele menopausi perioodil
· mõjutab positiivselt kesknärvisüsteemi tööd
· kasutatakse nõrkuse ja tähelepanuvõime languse korral
· toote komponendid on olulised lipiidide ainevahetuses: aitab vähendada rasva ladestumist ja tekkimist, suurendab selle põletamist
· aitab aeglustada kiire vananemise protsesse, noorendada nahka, soodustada kehakaalu langetamist.