Keha teraapia

Üha enam hakkame harjuma mõttega, et pole olemas sellist imelist massaaži- või muud lauda, millele pikali heites saaksime anda korralduse: Tehtagu mind korda !!

Küll aga on meil koostöö võimalus: Laske ennast aidata. Olge teadlik enda kehas toimuvast ning tehke koostööd terapeutidega. Jälgige infot enda keha kohta ning arenege sellel avastusretkel! See on vajalik.

Kõik alltoodu on Jaanusel väga hästi teada ning ta rakendab neid ja hulgaliselt muid omandatud teadmisi teraapia-seansside kestel, ikka selleks, et inimese kehas tasakaal saavutada selliselt, et see pikemalt püsima jääks.

„Elukestev õpe“ on kohane märksõna iseloomustamaks Jaanuse erialast tegevust.

Ja kui sisestad tema täisnime Jaanus Nõgene otsingumootorisse, siis ära ehmata, et hakkad hoopis hobuseid nägema. Jaa, loomaterapeudina eelistab ta loomi inimestele ja peamine põhjus seisneb selles, et loomad ei teeskle. Võtkem neist eeskuju, teadvustagem enda tervise eest võetavat vastutust ja hakakem rõõmsateks, terveteks ja edukateks.

http://www.loomaterapeut.com/kompetents

Jaanus teeb teraapiat, mis on loovalt kokku kombineeritud:

  1. Lamad massaazi laual, millele on laotatud mikrovereringet stimuleeriv matt „Bemer“ (http://www.bemer.ee/)
    Riietus: eelista mugavaid riideid, millega saad ennast vabalt tunda ja vajadusel külge keerata.
  2. Alustuseks võib olla vajadus esitleda enda õlavöö piirkonna liikuvust.
  3. Teraapia sisu baseerub Craniosacral teraapia põhialustel (ladina keelest: cranum=pea; sacrum=ristluu).
  4. Lisandub akupunktuurist tulenevaid teravaid elamusi nõeltega.
  5. Muud . .. eriti personaalsed võtted vastavalt osaleja unikaalsusele.

Oleme teadlikud, et inimesel on vererõhk ja pulsi sagedus. Justkui olekski tähtsaim vaid veri, mida veresoonkond rütmiliselt igaühele omases või haiglases tempos ringi ajab.

Kui järele mõtleme, siis meenub, et on ka lümfiringe, kuigi tihti on kuulda, et jalgade turset ei oska nende turses jalgade omanik kuidagi lümfiringe häirega seostada. Ja üha enam eirame me soovitust: Käi jala!

Kiputakse vee väljutamise tarbeks ravumit võtma ja asjatult antakse sellega enda neerudele väga tõsine ülekoormus.

Kuid suurel seltskonnal on teadmata, et väga tähtsat rolli etendab inimese kranio-sakraalne pulss.

Ajuvedelikus on kogu info organismis toimuva kohta. Ajuvedelik kaitseb meid põrutuste eest ja samaaegselt on toiteallikaks pea- ja seljaajule. Ajuvedelik liigub teatud sagedusel. Selle sageduse ajal liiguvad koljuluud veidi laiali ja tagasi kokku. Ka selgroog venitab end selsamal sagedusel, see pulseerimine levib alates ristluudest peani. Seega on see rütm vajalik kogu skeleti harmooniliseks koostööks.

Kui kranio-sakraalne pulss ei ole paigas, tekivad peavalud, migreen, õpiraskused, isegi hüperaktiivsus. Rääkimata ristluid ning selgroogu ümbritsevatest pingetest, mida inimene ise kogeb valu aistinguna ja tema kõnniaparaat saab takistatud ning valesti kulutatud.

Inimesele omase pulsisageduse taastamiseks ja skeleti osakeste harmoonilise koostöö saavutamiseks on välja töötatud tehnika „kraniosakraalteraapia“, mis on õrn ja suunav.

Selle abil saab taastada kehale omase sageduse.

Toimumiskoht

Tallinn, Lastekodu 43

Lahtioleku ajad
E-R 10.00 – 18.00
L 10.00 – 14.00
P – suletud.
Lõuna 14.00 – 14.30

Lepi kokku toimumisaeg

Heatunde MTÜ kontor +372 57 833 683

Merle +372 50 90 862
Jaanus +372 52 25 626