Antioksüdandid

Tagasi
Posted by: Heatunde Category: Uncategorized @et Comments: 0

Inimese organism vajab hapnikku. See on tema organite aktiivseks funktsioneerimiseks hädavajalik. Rakkudes osa hapnikust ei muundu veeks vaid moodustab vabade radikaalidega molekulid. Sellel molekulil puudub 1 negatiivse laenguga elektron ning molekul läheb vajalikku elektroni kangutama rakust. See protsess lõhub rakku väga tugevalt.
Kõige valusamalt saab kannatada rakumembraan. See kaitsev kiht reguleerib raku ja välise maailma vahelist elutegevust ning ainevahetust, lastes sisse vajalikud ained, ning saates seestpoolt väljapoole kogu mittevajaliku. Rakumembraani kahjustus põhjustab tema funktsionaalsuse langust ning ta ei suuda enam omi ülesandeid täita – rakkudes saavad alguse patoloogilised protsessid. Kui inimene midagi ette ei võta, võivad tagajärjeks olla rasked ja sageli ravimatud haigused. Tõestatud seosed on vabadel radikaalidel olemas: ateroskleroosiga, aju-, südame- ja jäsemete vereringe häiretega, impotentsusega, diabeedi- ja diabeetilise retinopaatia ning angiopaatiaga; luude ja liigeste reumatoidsete ja põletikuliste haigustega (artriit, artroos, deformeeriv osteokondroos); silmade kahjustused (katarakt); kopsuhaigused, onkoloogilised haigused, erinevad intoksikatsioonid ja enneaegne vananemine.
Tsingil, seleenil ja vasel on tugevaid antioksüdantsed omadused. Neil on väljendunud võimekus blokeerida vabade hapnikuradikaalide kahjustavat toimet rakkudele. Nende mikroelementide puudusel langeb organismi loomulik antioksüdantne kaitsevõime. Igasugune tehnoloogiline protsess on viinud selleni, et erinevaid võõraineid ja kiirgusi on inimest mõjutamas kogustes, kus organismi loomulik kaitsevõimekus olukorraga enam iseseisvalt toime ei tule. Toidust saadavate ainete abil ei suuda organism kõiki vabu radikaale neutraliseerida. Inimese loomulik antioksüdantne süsteem vajab pidevalt lisa-mikroelemente ja bioloogilisi aktiivaineid. Vastasel korral muutub tema töö ebaefektiivseks ning vabade radikaalide negatiivne toime hakkab üha rohkem võimust võtma. Esimesena saab kannatada ülekoormusest ägav immuunsüsteem ning sellele järgneb kogu organismi kurnatus ja üldine tervisliku seisundi langus.
Kõiki patoloogilisi protsesse rakumembraanis on võimalik peatada ning siin tulevadki appi antioksüdandid – mikroelemendid ja bioloogilised aktiivained. Naturaalset päritolu mikroelemendid on võimelised blokeerima kõikide vabade radikaalide rünnakut ning nad taastavad rakumembraanide algse seisundi.  Naturaalne tsink, seleen ja vask sisaldub  preparaatides Maksifam +, Cromazin ja Zimed.
Bioloogilisi aktiivaineid sisaldavad suures koguses: viinamarjaseemnete ekstrakt, punase veini ekstrakt, rohelise tee ekstrakt, astelpaju marjad, ja kibuvitsamarjad – kõik nad tõstavad organismi antioksüdantset vastupanuvõimet.
Imcap ja Fomidan on preparaadid, mis sisaldavad antioksüdante väga suurel hulgal. Just tänu rakumembraanide kaitsevõimet tõstvale toimele on need preparaadid võimelised kõrvaldama teiste preparaatide poolt tekitatavaid kahjustavaid kõrvaltoimeid. Näiteks mõned ravimid, mis on ette nähtud aju vereringet parandama lõhuvad veresoonte terviklikkust -selgemalt väljendudes tekitavad sinna augukesi. Mikroelemendid, mis sisalduvad kompleksides Maksifam+, Cromazin ja Zimed aktiveerivad nende augukeste kinni kasvamist.
Ravimiresistentsus (unerohud, neuroleptikumid, nitritid) tekib samuti rakumembraanide kahjustumise tagajärjel. Kui tarvitada eelpool loetletud Imcapi ja Fomidani koos Metosepti, Vitanormi, Maksifami ja Zimediga saab raku membraan tugeva kaitse ning resistentsust ei teki. Lisandub veel kaitse võimalike kõrvaltoimete vastu ja ravimite (liig)tarbimisest tekkivate haiguste vastu.
Rakumembraanide seisundist sõltub lipiidide ja süsivesikute ainevahetus. Siit tuleneb antioksüdantide efekt ateroskleroosi ja diabeedi korral. Kompleksi Metosept+, Vitanorm+, Baktrum, Zimed ja Maksifam kuuridena manustamine viib ainevahetusprotsesside normaliseerumisele ning vabade radikaalide kahjustava toime blokeerimisele organismis.
Antioksüdandid Imcap ja Fomidan+ on võimelised blokeerima prostaglandiinide ja leukotrieenide sünteesi ehk siis põletikuliste protsesside signaalide edasikandjate sünteesi. Tugevam efekt ilmneb ägedate seisundite korral nagu pankreatiit, peritoniit ja artriidid. Imcap’i ja Fomidan+ tervendav toime väljendub selgelt ka teiste terviseprobleemide korral: mälu häired eriti vanemas eas; ateroskleroos, südame isheemiatõbi, põletikulised protsessid ja diabeet. Antioksüdandid Maksifam+, Cromazin, Zimed, Imcap ja Fomidan+ on universaalse toimega preparaadid.

Jaga sotsiaalmeedias

Tagasi