Mikroelementide kompleksid ja nende kompleksne kasutamine

Tagasi
Posted by: Heatunde Category: Uncategorized @et Comments: 0

Mikroelementide kompleksid
Maksifam+, Cromazin, Zimed, Imcap.

Mikroelementide defitsiit – probleem, mis puudutab peaaegu kõiki inimesi ja seda soost rassist ja rahvusest sõltumata. Selle puhul kannatab hea tervise vundament – ainevahetus, immuun- ja hormonaalsüsteemide töö ning organite ja näärmete töö.
Tänapäevastes tingimustes pole inimesel mikroelementide defitsiiti võimalik vältida. Ameerika teadlaste-dietoloogide andmetel (Bergner, 1998):

  • 70 – 90% inimestest ei saa piisavas koguses tsinki ja kroomi;
  • Vase ja mangaani puuduse all kannatab enamus arenenud riikides elavaist elatanud inimestest ja eriti teravalt kannatavad naised.
  • Teismelistel ja rasedatel naistel esineb väga sageli raua ja tsingi defitsiiti;
  • Statistikakeskmise inimese toiduratsioon sisaldab vaid 50% vajalikust seleenist ja vasest.
  • Inimestel on joodi, tsingi, seleeni, mangaani, kroomi, vase ja räni defitsiit.

Mikroelemendid mõjutavad fermentide-, hormoonide-, valkude-, vitamiinide ja teiste bioloogiliselt aktiivsete ainete, millede keemilisse koostisse nad kuuluvad, aktiivsust ja omastatavust. Meie organismi töös sõltub enamike bioloogiliste protsesside toimimine just mikroelementide piisavast olemasolust – nende taga on kõikide biokeemiliste protsesside toimimine ja -toimimiskiirus. Mikroelementide osaluseta: pole võimalik rakkudel uueneda ja areneda, häirub vereloome protsess; kahjustunud koed ja organid ei suuda taastuda; organite ja kudede tegevusaktiivsus sõltub neist otseselt, kannatab kudede varustatus hapnikuga ja rkud pole suutelised tootma energiat, kannatab organite varustatus toitainetega, tekivad viljatusprobleemid nii meestel kui naistel, rasedus võib olla probleemne või sootuks katkeda; võivad tekkida loote väärarengud; tekivad mäluhäired ja kannatab kontsentreerumisvõime, organism ei suuda vastu panna infektsioonidele, suureneb kasvajate tekkerisk, organism ei suuda ennast jääkainetest puhastada ega väljutada toksiine jne. Ilma mikroelementideta ei omastu valgud, -rasvad, -süsivesikud, ega tööta vitamiinid – tagajärjeks on erinevad ainevahetushäired. Lõpptulemusena ei suuda inimene taastada oma normaalset kehakaalu ning kui probleemi algpõhjust ei kõrvaldata, hakkavad arenema erinevad haiguslikud protsessid.
Kaasaegne toit ei sisalda piisavalt inimesele sageli eluliselt tähtsaid mikroelemente ja tagajärjeks on aastaid ja aastakümneid vältav teekond, mille teises otsas on ootamas viletsavõitu tervis ning tervena elatud eluea märgatav langus. Viimase saja aasta jooksul on inimeste toitumises toimunud väga suur muutus – toit ei sisalda vajalikke mikroelemente piisavas koguses või on nende tasakaal totaalselt paigast nihkunud ja see on viinud osad haigused lausa pandeemilistesse mõõtmetesse (diabeet, astma, südame veresoonkonna haigused, vähk jne). Enamik köögivilju ja maitserohelist meie toidulaual kasvatatakse toitainevaestes muldades kunstlike väetiste ja taimekaitsemürkide kaasabil. Piim ja liha aga toodetakse tühjaks söödud karjamaadel või suletud farmides ning seal elavad loomad ei oska pahatihti mahlasest rohust ega päikesesoojusest isegi und näha. Lisandub kõigele sellele veel tööstuse ning transpordi poolt tekitatav raskemetallidest paks õhusaaste, mis ei jäta puudutamata ühtki põldu, karjamaad või metsatukka.
Raskemetallid ladestuvad organismi pika aja vältel, kuni ühel hetkel täitub kriitiline kogus ning organism annab endast järjest valjuhäälsemalt märku. Kuna tegemist on pikaajalise protsessiga, siis on praktiliselt võimatu teha kindlaks haiguse tegelikku tekkepõhjust. Organismis olevad raskemetallid „sikutavad“ hormoonidest ja fermentidest välja nende koostisse kuuluvad mikroelemendid ja mõnedel juhtudel isegi asuvad nende endi asemele. See muudab nende omadusi ning lõppkokkuvõttes võib kogu protsess viia erinevate haiguste tekkimiseni. Näiteks, kui organism ei saa pikema aja vältel piisavalt tsinki, vaske ja mangaani, siis ladestub nende asemele strontsium. Sellega kaasneb veel kaltsiumi „välja pesemine“ luustikust. Kaltsium ise aga ilma tsingi, vase ja mangaani osaluseta ei omastu. Disbalansi tulemuseks on osteoporoos, arvukad närvisüsteemi ning südame ja veresoonkonna haigused. Väljauhutud ja üleliigseks osutunud kaltsiumit aga suudab väljutada ainult räni. Tekivad muutused liigestes ja luudes – erinevad koe kasvamised, kõverdumised, tihenemised, hõrenemised, muhud, selgroodiskide väljasopistumised jne. Teadlased kinnitavad ka seda, et naha vananemine, kortsude teke ja enneaegne vananemine on otseselt seotud mikroelementide defitsiidiga.
Valikud? Absoluutselt puhtas keskkonnas kasvava toidu kättesaadavus on enamikule praktiliselt võimatu. Üle jääb oma toidulaua rikastamine looduslike mikroelementide kompleksidega ja see on hetkel üks parimaid alternatiive.
Optisalt on välja töötanud uue põlvkonna mikroelementide kompleksid Maksifam+, Cromazin, Zimed ja Imcap. Neis preparaatides sisalduvad kõik elutähtsad mikroelemendid kompleksidena ja seda koos looduslike mineraalainete kandjate bioligandidega  – taimsete kandjatena või valkude sünteesiks vajalike ehitusmaterjalidega. Seda rolli täidab väga hästi lahustatud piimavalk ehk piimavalgu hüdrolüsaat. Sellises vormis mikroelemente omastab organism väga hästi ja hakkab neid isegi aktiivselt otsima. Hüdrolüsaadis leiduvad mikroelemendid ei tekita allergilisi reaktsioone.
Kuna organismis leidub alati neid, kellega inimene mikroelementide suhtes konkureerib (erinevad parasiidid, kes on kahjuks toidulaua ääres alati esimestena), siis tuleb ebasõbralikud konkurendid ja nende tegevus jõuga kõrvaldada ja siin tulevad appi Metosept+, Vitanorm+ ning Baktrum, mis lisaboonusena aitavad omal moel raskemetalle ja toksiine väljutada. Kompleksne lähenemine annab kiirema tulemuse, puhastus toimub tunduvalt laiemas toimespektris kui üksikut preparaati kasutades ja lahenema hakkavad isegi need probleemid, mille kohta öeldakse, et „ravimatu“ haigus.
Vaadake omi küüsi, juukseid, nahka ja hambaid. Kui küüned murduvad kergelt ja on ebaühtlased ning kulunud; juuksed takused ja elutud ning juukseotsad lõhenenud ning juuste väljalangemine ajab ahastama, lisaks veel kõõm ja varane hall juus; hambaid närib aga kaaries ning igemed veritsevad, siis on tegu esimeste mikroelementide puudusele viitavatele sümptomitele. Komplekside kasutamine võimaldab puudujäägi kõrvaldada ning tasakaalu taastada ning lõpuks viib see üldisele tervise taastumisele, taastuvad särav jume ning ilusad juuksed ning paraneb nii füüsis kui ka ajupotentsiaal.
Meeles tuleb pidada seda, et tegu on pikema protsessiga, kui ehk ootaks ja loodaks. Organismi mikroelementide omastamisvõimekusel ja puhastumiskiirusel on lagi ees.  Emake Loodus hoolib sel viisil, et me endile liiga ei teeks – mikroelemendid mikrokogustes – nii on parim.

http://optisalt.su/preparaty/kompleksy-mikroelementov

Jaga sotsiaalmeedias

Tagasi