Polümedel

Tagasi
Posted by: Heatunde Category: Uncategorized @et Comments: 0

POLÜMEDEL

SISUKORD

2 Sissejuhatus
4 Kasutamine
7 Üldmõisted
7 Kliiniliste katsetuste tulemused
13 Kasutuse kokkuvõtlik loetelu
13 Lühiülevaade
22 Polümedel ja profülaktika
22 Tüüpilised vead
23 Polümedel ja kosmeetika
23 Polümedel – M
24 Segmentaarne meetod
28 Levitamine
29 Kasutaja lehekülg
30 Lisa

Sissejuhatus

Austatud daamid ja härrad! Te omandasite või saite kingituseks riikliku sõjameditsiini unikaalse loomingu – Polümedeli.  Suhtuge temasse säästlikult ja leidke aega ja võimalust avaldada tänu oma kaasmaalasele, kes Teile Polümedeli tutvustas.  See on kaasaegne kiirete ja silmnähtavate tulemustega eksklusiivne toode.
Uskuda või mitte uskuda võib ükskõik millesse, kuid otsustama peame siiski ise oma mõistusega allumata autoriteetidele ja kellegi arvamusele. Eksimise vältimiseks peab teadma fakte ja alles siis on võimalik  jõuda isiklikule järeldusele. See on küll alati tähtis, kuid iseäranis millegi uue, ebahariliku ja veel hõlvamatu puhul.
Elava mõistusega mõtlevad inimesed on võimelised kohe esmatutvuse järel vastu võtma  uusi teadmisi ja ideid või nende vastu huvi tundma, hülgamata neid mõtlematult ainult sellepärast, et see läheb vastuollu senise koolis ja ülikoolis õpetatuga. Skeptikud tunnevad end väga kaasaegsete ja tarkadena arvates teadvat kõike vajamata midagi uut ning püüavad seetõttu teisi sageli välja naerda. See alateadvuslik blokeeriv mehhanism on psühholoogidele hästi teada. Sellistest inimestest on kahju, sest nad mööduvad pimedatena sellest, mis avatud ja kättesaadav. Ei ole vaja “uskuda – mitte uskuda”, vaid püüdke tundma õppida ja natuke mõelda ning kogemuste ja ajaga tulevad kindlasti nii usk kui  arusaamine. Loodame, et Polümedeli unikaalsed omadused tekitavad teis rõõmu ja vaimustust.

Esimene haigusjuhtum: 2004. aasta augustis murdis 22-aastane noor inimene sportides jalaluu. Kiirabi tõi ta üle maa tuntud Moskva instituuti, kus ta jalg pandi kipsi. Küsimusele, kui kaua võtab kokkukasvamine aega, vastas raviarst, et umbes 43-45 päeva, kusjuures luupahk taastub natuke rohkem kui aasta jooksul. 20 päeva hiljem tehti kordusröntgen. Noormees pani tähele, kuidas arst hakkas tema jala röntgenülesvõtet  vaadates närveerima, väljudes korduvalt kabinetist. Hiljem selgus, et arst kahtlustas piltide segiajamist ja otsis õiget. 40 minuti pärast tuvastati, et tegemist oli siiski õige pildiga. Segadust põhjustas see, et röntgenpildil oli esiteks luu kokku kasvanud ja seda  vähemalt 2 korda lühema ajaga ning teiseks polnud enam  näha luupahka. Oma senise aastatepikkuse praktika jooksul nägid nad seda esmakordselt! Noor inimene, soovides  arste aidata, selgitas, et kandis kipsil kogu aeg Polümedeli, eemaldades seda vaid ööseks. Arstid ütlesid, et nad on sellest kilest küll kuulnud kuid väitsid samas, et sellegipoolest  ei saa asi olla kiles, kuna sellist tulemust ei saa olla – seda lihtsalt põhimõtteliselt ei saa iialgi olla! Selgituseks öeldi, et tegelikuks põhjuseks võib olla patsiendi fenomenaalse ainevahetusega organism, mis kasvatas luu nii kiiresti kokku ja luupahk imendus 12 kuu asemel 20 päevaga. Meie aga, Polümedeli kasutajad, puutume selliste näidetega väga tihti kokku, sealhulgas ka luumurdude puhul inimestel, kel aastaid üle 60.
Teisel juhtumil ütles patsient stomatoloogi juures, et ta kasutab hambavalu vaigistamiseks Polümedeli. Arst tunnistas, et teab sellist vahendit kui efektiivset analgeetikut jättes patsiendile analgiini väljakirjutamata. Patsient oli aga vapustatud tõigast, et arst ei tundnud vähimatki huvi, kust võiks ta oma teistele patsientidele Polümedeli hankida.
Kui stereotüüpide mõju on suur isegi kõrge professionaalse tasemega spetsialistidel-meedikutel, siis mida oodata meditsiinilise hariduseta tavainimestelt! Nii hämmastav kui see ka pole, kasutavad Polümedeli ometi nii sajad tuhanded inimesed Venemaal kui ka tuhanded inimesed teistes riikides. Just selles peitub nii meie teene teiega, kui nende teene, kes kannatlikult jagavad oma isiklikke kogemusi teistega  levitades sõjameditsiini poolt väljatöötatut rahva seas.

See raamat ei ole meditsiiniline käsiraamatselles üldistatakse vaid Polümedeli kasutanud patsientide isiklikke kogemusi ja seetõttu tuleb kõiki äratoodud soovitusi kooskõlastada eelnevalt oma raviarstiga.

            Avaldame siinkohal tänu neile sadadele Polümedeli kasutanud inimestele, kes on lahkelt oma isiklikke kogemusi meiega jaganud.

Selle raamatukese materjalide kasutamisel on  vajalik tingimata tutvuda ka koduleheküljega:
http://www.polimedel.ru

Polümedel on polümeerne kile (9cm x 30 cm, paksusega 10 – 50 mikroni), millesse on spetsiaalse tehnoloogia abil pandud elektrilaeng üks tuhandik kulonit ruutsentimeetrile. Elektrostaatilises väljas toimub biokudede bipolaarsete molekulide orientatsioon aktiveerides füsioloogilisi protsesse välja mõjupiirkonnas ja sellega kiirendades kudede regeneratsiooni, luumurdude kokkukasvamist jne. Polümedel on täiesti “puhas” vahend. Ta suurendab organismi sisemisi ressursse ja tal pole kõrvalnähte.
Polümedel on kantud Venemaa Tervishoiu Ministeeriumi meditsiinitoodete riiklikkusse registrisse (kood ОКП 99890) ja on kinnitatud VF Riikliku Standardi sertifikaadiga № РОСС RV. ИМ02.C00671.
Hügieeniotsus № 77.01.08.939.П.21605.10.4 on välja antud VF Riikliku Sanitaar-Epidemioloogia Teenistuse poolt 12.10 2004. aastal. Polümedeli kasutamise instruktsioon on kinnitatud VF Tervishoiu Ministeeriumi teadusuuringute valitsuse poolt 01.12.1994.a.
Polümedel soodustab põletikuliste protsesside paranemist, eemaldab valu, ei anna allergilisi reaktsioone ja soovimatuid efekte. Polümedel on odav ja efektiivne vahend, mis peaks olema igas koduapteegis.

Kasutamine.

Te omandasite Polümedeliga kirjaümbriku (9x30cm), kus kahe paberilehe vahel on poolekskeeratud Polümedeli kile. Võtke kile väga ettevaatlikult ümbrikust välja ja eraldage ühest paberümbrisest. Te veendute, et Polümedeli kile liibub paberile, tähendades tema töökõlblikkust.  Kilet võib vajaliku suurusega tükkideks lõigata kääridega, kuid seda vaid koos ümbrispaberiga. Täpsemalt lugege sellest alljärgnevalt kirjelduses “kolmas meetod”.
Harilikult lõigatakse kahekordne Polümedel pooleks ja pannakse paberilehtede vahel eraldi ümbrikutesse. See on mugav, kuna oma mõõtudelt sobib ta trükikojas valmistatud tihedast kartongist kaante vahele. Lülisamba haiguste ravimisel võib lahtilõikamata kahekordse Polümedeli keerata lahti ja siis asetada  piki selgroogu.
Kui Te aeg-ajalt otsustate kontrollida kile seisundit, siis võtke ümbrikust kahe paberilehe vahel asuv kokkukleepunud kahekordne Polümedeli kile ettevaatlikult välja. Eemaldage pealmine paber ja tõstke kilet ettevaatlikult servast  kinni hoides. Kasutuskõlblik Polümedeli kile kleepub paberi külge. Seejärel asetage kile sama ettevaatlikult  tagasi ümbrikusse. Vajaduseta ei maksa seda tulevikus korrata, vaid ainult siis, kui on vajadus kontrollida kile liibumist paberile selle kortsumise kahtluse tõttu või soovite oma  küllaldaste kogemuste korral seda erinevate kehaosade lokaalseks mõjutamiseks tükkideks lõigata .
NB! Kuni Teil ei ole veel küllaldasi kogemusi kilega töötamisel, ei maksa esialgu kilet ümbrikust eemaldada ega tükkideks lõigata. Ainult esmakordsel kile saamisel ja eriti siis, kui te seda pole varem näinud, kontrollige tema kvaliteeti – kas ta kleepub paberi külge.
Polümedeli võib painutada, kuid peaasi – seda ei tohi kortsutada.

Märkus. Kui Teil tekib siiski kahtlusi kile kleepuvuse suhtes – näiteks kui selles  on palju kortse, siis piisab, kui pöörate paberi kilega ümber, et veenduda selle kasutuskõlblikkuses – kui Polümedel  paberi küljest  5-10 minuti jooksul lahti ei tule, on tema raviomadused säilunud.
Esimene kasutamismeetod seisneb selles, et  Polümedeliga ümbrik (kilet mitte välja võtta) asetatakse haigele kohale läbi kahekordse puuvillase- või linase riide või pabersalvrätiku, et kaitsta ümbrikut higise või musta nahapinna eest.
Teine meetod võimaldab Polümedeli pikaajalist kasutamist. Ümbrik Polümedeliga tuleb panna tugevate papist kaante vahele, mille servad on ümbrikust 1 cm suuremad. Selleks kõlbavad nt vanade õpikute kaaned kinnitades need kõikidest servadest kleeplindi või leukoplastiga. Lihtsam on hankida selliseid eriti tugevaid kaasi trükikoja laost, mõõtudega 125×165 cm.
Kolmandat meetodit kasutatakse mingi kehapinna lokaalseks mõjutamiseks, nagu näiteks põlveliigese või suure varba muhu raviks. Selleks võtke kile ettevaatlikult ümbrikust välja ja eraldage ühelt poolt paber. Peale seda lõigake see kääridega ettevaatlikult, kilet mitte kortsutades, koos paberiga vajalikeks tükkideks. Kile külge kleepunud paber ei libise ja see on tähtis, et mitte vigastada Polümedeli. Väljalõigatud Polümedeli tükk asetage puhaste paberite ja painduvate (nt kingakarbist lõigatud või vabrikus uue triiksärgi pakendi) papitükkide vahele. Kile asetatakse paberite vahele papi vastu hõõrumise kaitseks. Papitükid kinnitage omavahel kõikidest servadest  kitsaste leukoplasti ribadega. Sellist konstruktsiooni võib painutada seda murdmata, et panna jala ümber jm. Väljalõigatud kileosa peab olema 2-3 cm ravitavast kohast suurem. Polümedeli võib lõigata kääridega (omadused säiluvad seejuures täielikult) ja panna väikese ristkülikuna näiteks haimoriidi kohale või venoossele sõlmele.
Neljandat meetodit kirjeldatakse Polümedeli instruktsiooni (pakendis sinine raamatukene) 7. leheküljel ja on mõeldud meditsiinilisele personalile. Enne kasutamist soovitatakse nahka puhastada piiritusega või pesta seebiga, et kõrvaldada rasv ja mustus. Naha määrdunud piirkonnad suurendavad elektrilise laengu kadu ja rikuvad elektrostaatilist välja. Seda meetodit kasutatakse kvalifitseeritud spetsialisti poolt, kuna korratu kilega ümberkäimine võib tuua kaasa selle kortsumise ja raviomaduste kao – kile võib  mehaaniliste vigastuste tagajärjel oma omadused kaotada praktiliselt juba peale 1 – 5 seanssi. Selle meetodi eeliseks on ravi suurem efektiivsus. Kokkuhoiu huvides võib siin Polümedeli lõigata vajaliku suurusega tükkideks ja peale nende raviomaduste kadumist lõigata juurde uusi tükke.
Viies Polümedeli kasutuse meetod. Pehmest kartongist (nt kingakarp) võib valmistada erinevate mõõtmetega ringe ja ristkülikuid (9cm x 3cm sõrmeliigestele, 3cm x 3cm küünarliigesepiirkonna veenidele, varikoossetele veenilaienditele, haimoriidile). Kartongi sees paberite vahel peab olema Polümedeli kile ning servadest tuleb see konstruktsioon kinnitada jälle leukoplastiga. Kuna kleeplint vähendab natuke kile ravivat toimet, on seepärast parem kasutada leukoplasti, mille puuduseks on kahjuks see, et  ta on pehme. Kehale  võib kilet kinnitada leukoplastiga või läbi kartongi aukude kinnituva nõrga kummiga.
Kõige efektiivsem on kile kasutamise rahvalik meetod: kinnitada leukoplastiga marli kiht keha sellele kohale, kuhu tahetakse kile panna. Võtta õhuke valge kartong või tihe linane side koos sellele kleepunud kilega ja asetada siis side(kartong) ettevaatlikult marlile kilega allapoole. Et kartong ei libiseks marlilt maha, on see juba enne leukoplastiga kehale fikseeritud.
See moodus lubab maksimaalselt ära hoida ekraniseerivaid efekte. Kui nahk on puhas ja pole rasvane, siis ei ole vaja seda eelnevalt piirituse, viina või odekolonniga puhastada.
Kartongist ümbrisega on võimalik kilet kortsumise eest hoida. Puuduseks on see, et ravi ajal peab  patsient Polümedeli kortsumise vältimiseks asuma liikumatus asendis.
Märkus: instruktsioonis (sinine raamat) ja selle raamatu edasises tekstis on Polümedeli ravikohal hoidmise aeg toodud neljanda meetodi jaoks, s.o. otsese kontakti puhul nahaga; teiste meetodite puhul on Polümedeliga ravimise aega soovitav suurendada vähemalt 3 korda.
Harilikult kasutatakse kilet järgmiselt: Polümedel asetatakse lihtsalt valupiirkonnale. Näiteks stomatoloogiliste valude ja kolmiknärvi põletike puhul asetatakse polümeerne kile valutavale kohale põsel. Polümedeli koos ümbrisega võib lihtsalt asetada ka haigele liigesele, kus ta püsib tänu oma hõõrde- ja raskusjõule. Samuti võib hoida käega kinni või kasutada apteekides ja sporditarvete kauplustes müüdavat elastset sidet. Sellest sidemest võib õmmelda ka vajaliku diameetriga ümmargust sidet. Sidemed erinevatele kehaosadele on muidugi eri mõõtudega. Kirjaümbrikku koos selles oleva Polümedeli ja selle ümber olevate kaantega saab fikseerida torukujulise või lihtsa marlisidemega, leukoplasti või siis sukkade, sokkide ja muude riietusesemetega (jalgadel, kehatüvel).
Kui asetada kile otse positiivset elektrostaatilist laengut omavatele sünteetilistele riietele, kaotab Polümedel praktiliselt kohe oma ravitoime. Seda võib panna vaid linastele ja teistele naturaalsetest materjalidest riietele.
Kui te kannate sünteetilisest materjalist riideid, siis enne kile kätte võtmist kaotage endalt elektrostaatiline laeng puudutades mingit maandatud metallist eset.
Hoiduge Polümedeli kontaktidest niiske keskkonnaga. Kilet võib puutuda vaid puhaste ja kuivade kätega.
Osteokondroosi ravimiseks nimme-ristluupiirkonnas  võib istuva töö puhul asetada tugevas ümbrises olev kile probleemsesse piirkonda särgi ja pükste vahele.
Kile ravitoime kandub 10-14 cm sügavusele. Ravimõju säilub kile asetamisel sidemele, riietele ja kipsile. Ta ekraniseerub vaid metalli puhul. Ravimõju väheneb läbi sünteetilise materjali, seetõttu on oluline, et kile on ikka kartongi või marlist lapi vahel ja otsene kontakt sünteetikaga puudub. Valmistajatehas soovitab kahekordse kile enne tarvitamist laiali võtta. Laialdane kasutuspraktika on aga näidanud raviefekti suurenemist kui kilet lahti ei võeta vaid see jääb kokkupandud kujul. Erilise vajaduseta ei ole soovitav kilet lahti lõigata, sest kokkupandud kujul on tema mõju oluliselt suurem.
Valuvaigistav efekt saabub harilikult 10-40 minuti pärast ja samaaegselt toimub ka haiguse ravi.
Kilet ei või järjest hoida peal üle 48 tunni. Ravi võib jätkata peale 10- tunnilist vaheaega. Põhjuseks pole see, et 48 tunniga tekib negatiivne efekt, vaid et organism sellega ei harjuks. VF Tervishoiu Ministeeriumi teadusuurimiste valitsuse poolt 1. dets. 1994 kinnitatud Polümedeli instruktsiooni 5. punktis on toodud ära soovituslik kile kasutusaeg 40-60 minutit kuni ööpäev või enam, kuid mitte üle 2 ööpäeva vaheajaga 10-20 tundi”.
Optimaalne kasutusaeg haaval on 20-40 minutit kuni valu kadumiseni, misjärel kile eemaldada ja korrata 1 -2 tunni pärast. Optimaalset aega võib ka individuaalselt kindlaks teha. Tõsiste haiguste korral asetatakse Polümedel praktiliselt 8-12 tunniks, nagu artriitide, artrooside, ostekondrooside jpt. puhul. Krooniline valu möödub harilikult mõne seansi jooksul. Mõningatel juhtudel saabub analgeetiline efekt 10 minuti jooksul.
Kinnitades Polümedeli vajalikule kohale, võib tugitoolis istudes vaadata televiisorit, lugeda raamatut, rääkida telefoniga. Käimisel Polümedel võib kortsuda, laeng voolab välja ja nii kaotab kile oma omadused. Selle tõttu soovitame Polümedeli ümbris teha tugevast kartongist. Radikuliidi puhul võib kinnitada kile nimmepiirkonda ja siis võib töötada arvutil, koostada raamatupidamisaruannet, seista treipingi taga, töötada ehitusel või sõita autoga. Sellisel juhul kestab ravi mitu tundi.
Raviseansi optimaalne kehaasend on kas liikumatult istumine või lamamine. Liikumine pole keelatud, mis reaalsetes tingimustes tegelikult sageli ka toimub.
Kilet soovitatakse hoida ALATI enda juures kui hädaabinõu vigastuste, nikastuste, neuralgiate, kardialgiate, neeru- ja maksakoolikate ja hematoomide tekke puhuks.
Peale on Teil võimalik aidata igaüht oma kõrval, kes satub situatsiooni, kus Polümedel võib avaldada oma päästvat ja ravivat mõju.
Kui Te nikastate tänaval juhuslikult jala, võite Polümedeli panna kohe valutavale kohale ja enamasti juba 15-20 minuti pärast olete võimeline edasi liikuma ning labajalaturset ei teki üldse.

Üldmõisted

Alguses loodi vigastatud luukudede negatiivse elektrilaenguga laetud keraamilise vardaga ravimise meetod. Varras oli kaetud ftoroplastilise kilega vältimaks bioloogilist äratõukereaktsiooni ja viidi operatiivsel teel sõjalistes konfliktipiirkondades  kuulidest ja mürsukildudest  haavatasaanud sõjaväelaste komplitseeritud laiaulatuslike  luukahjustustega kehapiirkondadesse. Varda mõjul kasvasid luud kiiresti. Hävinud luukude taastus täielikult ja polnud vajadust jäsemete amputeerimiseks (nt. kui osa puusaluud oli mürsukilluga lömastatud). Keraamiliste toodete  katmine ftoroplastiga  ja normeeritud elektrolüseerimine on kallid protsessid.
Polümedel on sõjameditsiini pikaajalise töö tulemus. Kaua otsiti kilematerjali, sest importmaterjalid – kile elektreedid olid küll odavad, kuid sageli kantserogeensete omadustega. Siis otsustati töötada ftoroplasti kallal, mida kasutatakse tuntud meditsiinitoodete, nagu südameklapid, südame šunteerimisel kasutatavate veresoonte proteesid jm., tootmisel. Probleemiks oli, kuidas materjalilt positiivsete laengute eemaldamisel  säilitada normeeritud negatiivsed laengud ja seda mitmeteks kuudeks. Elektreedid on materjalid, mis hoiavad elektrostaatilisi laenguid pikaajaliselt (nii nagu merevaik, eboniit). Töötati välja eriline tehnoloogia ftoroplastist kile töötlemiseks koroona lahendusega 200C* temperatuuril.
Raviprotsess toimub negatiivse laengu kaudu (paljajalu käimine maapinnal, õhk peale vihma ja äikest, Tšiževski kroonlühter). Positiivsed laengud on tervisele kahjulikud.
Esmane kasutusvaldkond on traumatoloogias ja ortopeedias – väga mitmesugused traumad: nihestused, luumurrud jt., samuti artriidid, artroosid, radikuliit, reumatism jm.
Kliinilised meditsiinilised uurimused näitasid ka Polümedeli lokaalset analgeetilist toimet – ta on efektiivne mitmete patoloogiatega (neuralgiate, kardialgiate, neeru- ja maksakoolikate) kaasnevate valusündroomide puhul.

Elektreetne aplikaator Polümedel atesteeriti Vene Föderatsiooni  Tervishoiu Ministeeriumis, kliinilisi katsetusi tehti Moskva Meditsiinilise I.M.Setšenovi nimelise Akadeemia II arstiteaduskonna sisehaiguste kateedri baasil, Venemaa Rehabilitatsiooni ja Füsioteraapia Teaduskeskuses, Moskva 1. Gradski Haiglas ja Moskva Semaško nim. Stomatoloogia Instituudis.
Kile kasutamisel selgus tema analgeetiline efekt, s.o. valu intensiivsuse oluline vähenemine kuni selle täieliku kadumiseni, kusjuures umbes 50% juhtudest jäi ravitulemus püsima ka peale Polümedeli eemaldamist.
Tabeli esimeses tulbas on toodud Polümedeli analgeetiline efekt, teises tulbas aga haigusjuhtude protsent, kus analgeetiline efekt säilus ka peale Polümedeli eemaldamist.

Kliiniliste katsetuste tulemused

Haigus                      Valu vähenemise efekt                Valu puudumine
peale aplikaatori panemist         peale aplikaatori
eemaldamist

1. Liigestehaigused (põlve-, hüppeliigese-,                               83%                                       43%
puusa-)

2. Lülisamba  radikulaarse sündroomiga osteokondroos                                           64%                                        48%

8

3. Lihaste ja pehmete kudede
haigused  (lihaspõletikud e.müosiidid,
operatsioonijärgne armkude jm.)                     86%                                       66%

4. Angio- ja polüneuropaatia                                60%                                       34%
diabeedi alusel

5. Mao-seedetrakti patoloogia
(mao- ja kaksteissõrmiksoole                          67%                                      22%
haavandid, krooniline koliit,
koletsüstiit)

6. Kardialgiad ilma koronaaride patoloogiata                73                                           26

Eriliselt tuleb rõhutada kõrvalnähtude puudumist kile kasutamisel.
Kliiniliste katsetuste põhjal võib teha järelduse Polümedeli  kõrgest efektiivsusest erineva päritoluga valusündroomide puhul. Polümedeli loojate andmetel on kile kasutusspekter ülalmainitust palju laialdasem, kuid esialgu pole ametlik tõenduspõhisus veel küllaldane arstiteaduse puuduliku rahastamise tõttu.
Polümedel vaigistab igasuguse päritoluga valusid, vähendab turseid ja  põletikke. Bronhiidi, pneumoonia, hüpertoonia puhul kõrvaldab lihaste ja veresoonte  spasme, stimuleerib kapillaarverevarustust ja vere mikrotsirkulatsiooni. Kile polariseerib verd ja selle struktuur taastub. Veri muutub vedelamaks, küllastub paremini hapnikuga, vererõhk langeb. Valude puhul südames tuleb kile panna südamest kõrgemale, kuna just seal asuvad suured veresooned. Verehaiguste puhul tuleb kile panna küünarliigese kubitaalveenile (kust võetakse verd) või põlveõndlasse.
Kile panekul luumurrule regenereeruvad luud ja kõhred, taastuvad liigesesisesed sidemed. Selgroolülide vahelise songa puhul kaob põletikuline protsess. Istmikunärvi pitsituse puhul panna kile ristluule. Väga kiiresti paranevad nikastused, põrutused, neeru- ja maksakoolikad, migreen, naha kapillaarvõrgustik, liigeste krudin, podagrahaavandid, parodontoos. Taastab reieluukaela patoloogiat, sõrmede deformatsioonid annavad järele,  muhud jäsemetel resorbeeruvad. Väga hea tulemuse annab osteoporoosi ravil – luu muutub justkui keraamiliseks. On selgunud, et kile tapab ka infektsiooni – mädapõletiku, osteomüeliidi, sinimädaniku – kõik kaob.
Eelmises lõigus nimetatud juhtumite puhul võib valuaisting algul küll tugevneda, kuid seejärel kindlasti taandub. Häid tagajärgi on saavutatud põletushaavade ravi puhul. Paraneb juuste kasv karvasibulate taastumise tagajärjel.
Meie rakke toitvate verekapillaaride pikkus on ca 100 000 km, lümfikapillaaride pikkus aga 200 000 km. Organism on kanalite ja kanalikeste süsteem, kus peatumatult voolavad gaas ja vedelikud. Igasuguse haigusega kaasnevad lokaalse või üldvereringe häired, verepeetus e. staas. Meie keharakud ei võta oma toitaineid sugugi suurtest veresoontest, vaid võtavad hoopis  rakumembraanidele lähenevatest mikroskoopilistest kapillaaridest. Samade kapillaaride kaudu eemaldatakse ka rakkude ainevahetusjäägid. Kui mingi kapillaar on vale toitumise, saastunud õhu vms. tegurite tõttu jääkaineid täis, tekib  rakumembraani turse, kärbumine, moodustuvad valgutoksiinid.
Enne, kui asuda tablettide ja antibiootikumide võtmisele, tuleks alustada kapillaarvereringe taastamisega, s.t. puhastada verd, taastada mikrotsirkulatsioon vabastades tee fagotsütoosile – haigusttekitavate bakterite organismist eemaldamise mehhanismile – vereplasmas mikroobid kleebitakse, haaratakse, hävitatakse ja eemaldatakse, kuna igas puhtas veretilgas on väga palju antikehi.
Polümedeli asetuskohas tekib kerge soojatunne, vereringe ja mikrotsirkulatsioon paranevad. See mõjub põletikuvastaselt ja võtab valu ära.

Taastades kapillaarid Polümedeli abil saame lahti kaasaegsete ravimeetodite kobavatest “saavutustest”, mis väljenduvad lõpmatutes antibiootikumides, ultraheli ja laseri kasutamises, vere koostist ohtlikult muutvatest veenisisestest süstimistest jms. Rakkude vananemine aeglustub tuntavalt, kui mööda terveid kapillaare voolab täisväärtuslik veri ja rakkudest eemaldatakse õigeaegselt ainevahetusjäägid. Suurendades kapillaaride läbitavust ja eemaldades jääkaineid taastame automaatselt haige organi (organismi) kõikide kudede verevarustuse. Osaliselt kärbunud rakkude ainevahetus taastub vabanedes mürgistest jääkidest ja nad on alles siis võimelised  uuesti toitaineid vastu võtma. Taastub rakufermentide töö ja elutegevus.
Alates 40. – 45. eluaastast algab kapillaarvereringe progresseeruv vähenemine, mis on vananemise ja haiguste anatoomilis-füsioloogiline alus. Inimese organismi sisekeskkond muutub üha kuivemaks ja veevaesemaks e. veetustub. See on reuma, neuriitide, stenokardia, ateroskleroosi, hüpertoonia jms. aeg. Kõikide liigeshaiguste, eriti reuma puhul, peab arvestama kapillaarvereringe seiskumise e staasiga. Staas kaasneb ka peaaju verevalandustega, polüemüeliidi stabiliseerumisperioodiga, traumajärgselt, stenokardia, Raynaud`tõve, sklerodermia, elefantiaasi (lümfiturse) puhul.
Polümedel taastab liigeseid, veresooni ja kapillaare. Sellepärast on hädavajalik teha Polümedeli aplikatsioone mitte ainult raviotstarbel, vaid veelgi olulisem on just haiguste profülaktika.

Vastunäidustused

Kilet ei tohi asetada “märgadele haavadele” ja mädanikele, sest ta takistab õhu juurdepääsu. Asetage kile naaberpiirkonnale või siis läbi “hingava” kahekordse riide.
Onkoloogiliste haiguste puhul ei maksa kilet panna kasvajate piirkonda.
Jäsemete luudel olevad metallplaadid ei ole vastunäidustuseks, kuid Polümedeli asetuskoha valimisel peab arvestama metalli ekraniseeriva efektiga ja seetõttu tuleb kile asetada plaadi vastassuunda.
Patsiedi vanus ei mõjuta Polümedeli mõju efektiivsust – ka 90-aastaselt võib Polümedelilt abi saada.

Hoidmine ja kasutuskõlblikkus

Kilet soovitatakse hoida kuivas kohas ja määrdumisel on soovitav seda pühkida piiritustampooniga. Tootjatehase garantii on 3 aastat kui kilet hoitakse tingimustes, kus niiskust on 98% ja temperatuur 45*C. Normaalsetes tingimustes, kus niiskust on 60% ja temperatuur 20*C, on kile kasutamiskõlblik rohkem kui 20 aastat. Polümedeli ei tohi lamineerida. Kui kilel on väikseid kortsusid, kuid ta pind ei ole pragunenud, on see veel  lubatav. Kile raviomadused on kadunud siis, kui ta ei kleepu enam paberi külge.
Ärge kiirustage kortsunud kile äraviskamisega, vaid puhastage piirituse või viinaga niisutatud tampooniga – kilel olev nahaga otsekontaktist  pärinev rasv eemaldub ja võib olla hakkab Polümedel uuesti kleepuma.

Kasutuse kokkuvõtlik loetelu

Mõju luukoele

Luukoe kasvamine: traumatoloogia ja ortopeedia – põrutused, nikastused, nihestused, tugi-liikumisaparaadi luumurrud. Osteoporoos.

Liigestevaheliste sidemete taastumine: Deformeeruvad spondüloosid. Kukekannused. Artriidid ja artroosid. Muhud jäsemetel.

– Liigeste krudisemine. Reieluukaela taastumine.

-Lõualuude traumad.

Pehmete kudede regeneratsioon

Operatsioonijärgsed armid  (tinglikult: nii välised e.nahaõmblused kui sisemised õmblused – nt.siseorganitel).

Põletikuliste protsesside kõrvaldamine

Põrutused, nihestused, nikastused, luumurrud, liigessidemete venitused.
Tursed ja erineva päritoluga põletikud. Podagrahaavandid.
Düstroofilised, postinfektsioossed, reumatoidsed artriidid, artroosid, radikuliit, reumatism.
Osteomüeliit, “sinimädanik”Selgroo lülidevaheline song ja tsüst.
Osteokondroos. Ajupõrutus.
Äge trahheiit, bronhiit, bronhiaalne astma, pneumoonia, haimoriit, ägedad hingamisteede haigused, gripp.       Põletushaavad.
Kolmiknärvi põletik. Parodontoos.
Lihaste, pehmete kudede haigused (müosiidid, tendovaginiidid).

Südame-veresoonkonna süsteemi tegevuse parandamine

Kardialgiad. Südame isheemiatõbi, hüpertoonia. Koljusisese rõhu muutused.
Ateroskleroos. Tromboflebiit. Veenide varikoosne laienemine. Naha kapillaarvõrgustik.
Diabeedi puhul alajäsemete angiopaatia ja gangreeni tekke profülaktika. Alajäsemete krambid.

Analgeetiline toime

Radikulaarse sündroomiga osteokondroos, radikuliit.
Liigeste haigused (põlve-, kandluu – sääre-, vaagna-, küünar-, õla- ja        labakäeliigesed).
Neeru- ja maksakoolikad. Valud neerude, maksa ja põrna piirkonnas, sealhulgas ka külmetuse tagajärjel.
Alaägedas või remissiooni staadiumis mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid, kroonilised koliidid, koletsüstiidid.
Neuriidid, neuralgiad, kardialgiad, migreenid.

Krooniliste haiguste ägenemised. Esmalt on vaja selgitada ägenemise põhjused. Kroonilise põletikulise protsessi taandumisel perifeerse närvisüsteemi tegevus elavneb ja valutundlikkus  närvilõpmetes taastub. On teada näiteks, et kauaaegse radikuliidi puhul ei pruugi olla valu isegi 15-20 aastat, kuna kinnipigistatud närvilõpmed on kaotanud tundlikkuse valu suhtes, s.t. et radikuliit pole küll välja ravitud, kuid valu ka ei ole. Polümedel taastab aktiivse verevarustuse haiguskoldes ja ravib põletikulise protsessi. Harvaesinevalt võib juhtuda, et närvitundlikkus võib taastuda isegi enne põletikulise protsessi täielikku taandumist.
Teisitiöeldes: kile asetsuskohal avanevad kapillaarveresooned suurendavad järsult vere juurdevoolu ning koestruktuurid “elavnevad”  ja taastunud närvitundlikkus võib endast  anda märku valu näol. Teate ju, kuidas hakkab torkima vales asendis olnud jalas, kui ta saab õigesse asendisse?
Valu ägenemisel võib kile aplikatsiooni alustada 10 minutist ja seda pikkamööda suurendada.
Polümedeli asetamisel luumurru piirkonda võib tekkida torkimistunne ja isegi terav valu. Valu leevendamiseks võib lisaks kanda nahale valuvaigistava efektiga salvi või siis katkestada mõneks ajaks ravi Polümedeliga.
Üldreeglina peab alati olema kindel, et  luud on õigesti ühendatud. Selleks on Teil vaja arsti arvamust Teie röntgenipildi alusel.
Kui Te ei saanud soovitud tagajärgi ühe haiguse ravimisel, siis asetage kile ajutiselt oma keha teistele haiguskolletele. Uurige Polümedeli kasutusloetelu. Pidage nõu raviarstiga, sest toode on ametlikult sertifitseeritud tervishoiu ministeeriumi poolt.
Polümedeli kasutamisel saame reaalseid tõendeid meie organismi hiigelreservidest. Sõltumata vanusest on meie eluenergia potentsiaal ülisuur. Otsustage ise. Tänu Polümedelile lakkas 4 – 5 päeva jooksul hemorroidide verejooks ja seda peale 14-aastast pikka edutut ravimist! Taolised näited aitavad mõista, et peaaegu igat haigust saab võita. Ülesanne seisneb vahendi leidmises organismi potentsiaalsete elujõudude mobiliseerimiseks ja neilt patoloogiliste blokeeringute eemaldamiseks. Haigusega tuleb võidelda ja mitte alla anda.

Lühiülevaade

Toome lühikese ülevaate mitmesuguste haiguste ravimisest. Kui ei ole esitatud konkreetseid juhiseid, siis soovitatakse kasutada standardseid metoodikaid.
Ravi standardne metoodika: panna Polümedel valupiirkonnale ja hoida liikumatus asendis 2-3 korda päevas 20 – 30 minutit  vaheajaga seansside vahel mitte vähem kui 1 tund .
Minimaalne ravikuur valuvaigistamiseksPolümedeli raviseansside üldhulka arvutatakse järgmise võrrandi järgi KL=2xC+1. Kui valu möödus ühe seansi (C=1) jooksul, siis peab tegema veel kaks seanssi. KL=2×1+1=3. (3-1=2).
Teine näide. Kui valu möödus viie seansi jooksul (C=5), siis tuleb seda korrata veel kuus korda. KL=2×5+1=11. (11-5=6)
“C” – seansside hulk, mille jooksul kaovad endised valu aistingud. Loomulikult ei mõelda siin valutundlikkuse kaotust.
“KL” soovituslik ravikuur, s.o. Polümedeli kasutamise seansside üldine hulk.

Tuletame veelkord meelde, et instruktsioonis ja selle raamatu edasises tekstis on Polümedeliga ravimise aeg  (kile otsesel kontaktil nahaga) toodud neljanda meetodi jaoks, teiste kileravi  meetodite puhul tuleb seda  aega  suurendada vähemalt 3 korda.
Organismi üldiseks tugevdamiseks,  k.a. veresooned, on väga oluline rohkem liikuda ja vähem süüa. Lifti asemel kasutage treppi. Kandke avaraid jalatseid ja riideid. Asendage televiisori vaatamine  looduses viibimisega.

Vaskulaarse (veresoonte) dieedi põhimõtted

Ärge kasutage  kolesteriinirikkaid loomseid rasvu. Kolesterool, ladustudes veresoonte seintele, vähendab nende läbilaskevõimet, luues sellega kõik tingimused hüpertoonia, peaaju- ja südame isheemiatõve, jäsemete gangreeni, veresoonte varikoossete laiendite ja tromboflebiidi tekkeks. Püüdke viia kolesteriini sisaldavate toiduainete, nagu pekk, koorevõi, rasvane liha, hapukoor, koor, võisaiad, munakollane, söömine miinimumini. Ärge sööge hommikuti juustu. Piirake suhkru ja soola söömist. Suhkrut asendab mesi, soola maitseained, küüslauk ja sibul. Et vältida vanadusjõuetust, selleks hoiduge juba nüüd halbadest harjumustest, nagu teravatest ja soolastest toitudest, rikkalikest söögiprassingutest, söömisest peale kella 19 õhtul, alkoholist ja suitsetamisest. Tarvitage rohkem juurvilju – värskelt, aurutatult, keedetult. Pudrud ja rasvata piimatooted on Teie parimad sõbrad.

Kardialgia. Polümedeli mõju igasuguste südamepiirkonna valude suhtes on piisavalt laialdaselt uuritud ja on saadud küllalt positiivseid tulemusi. Hüpertooniatõve spetsiaalseid uurimusi ei ole läbi viidud. Uuringualuses grupis oli 100 inimest kaebustega valudele südamepiirkonnas erinevate haiguste puhul. Hüpertooniatõvega patsientidel vererõhk normaliseerus. Valu kadus harilikult juba 10 minuti jooksul. Ravikuur kestab 8 – 10 päeva, kuid  võib korrata vastavalt vajadusele.
Valudel südames võib olla mitu põhjust:
.     otsene südame-veresoonkonna haigestumine (südamelihase hapnikuvaegus);
·      südamepiirkonna  innervatsiooniga neuralgilised valud
·       lülisamba rindkereosa 4.-5. lüli vaheliste närvilõpmete kompressioonist  tekkinud põletik
·      gaasipuhitus soolestikus
·      depressiivne mask.
Kõige parem on asetada Polümedel mõlemale piirkonnale – nii südame ülemisele osale kui ka lülisamba rindkereosa  4. – 5. lülile.
Kriitilistes olukordades südamepiirkonnas esineva põletava valu korral ja enne kiirabi saabumist on vaja poole tunni jooksul kasutada hinge kinnipidamise ja sügava hingamise meetodit. Hingamine peab olema aeglane ja sügav ning peale igat sisse- ja väljahingamist tuleb pidada hinge kinni (mitte hingata) 10 sekundit. Vererõhk hakkab siis arterioolide laienemise tõttu langema ja valud kas vähenevad või kaovad hoopis.
Sagedaste valude puhul südames koos kõrge vererõhuga asetatakse Polümedel südamepiirkonda ja teistesse tsoonidesse vastavalt juhistele.
Valud südames on tavaliselt südamelihast toitvates veresoontes tekkinud hapnikuvaeguse tagajärg –  veresoonte läbitavuse häire.
Toome näite.
Arstlikul läbivaatusel selgus, et paremas põlveõndras avastati väike turse. Haige sõnul tekkis turse mõni aeg tagasi samaaegselt valuga põlvealuses piirkonnas ja esmakordselt elus tõusis vererõhk näiduni 150/90. Valu eemaldamiseks asetati Polümedel  öösel ja päeval 2 – 3 tunniks turse kohale. Kuue päeva pärast turse kadus ja vererõhk normaliseerus. Kui turse oleks olnud seotud  sel perioodil suure hulga vedeliku tarbimisega, siis vaevalt oleks Polümedel  aidanud. Võib oletada, et põlvetagune veen oli ahenenud seintele kogunenud kolesterooli tagajärjel. Peale selle imendumist Polümedeli mõjul  vere juurdevool paranes ja südamel ei olnud vaja  enam jala normaalse verevarustuse tagamiseks töötada suurema koormuse ja rõhuga. Järgnevalt katkestas laisk haige aga Polümedeliga ravimise. Pooleteise kuu pärast kordus kõik uuesti ning Polümedeli kasutamine parandas jälle olukorra.
Kolesterooli ladestumise kohtasid on väga raske  ilma spetsiaalse aparatuurita kindlaks teha. Valud südames ilma sellega kaasneva kõrge vererõhuta võivad käesoleval ebakindlal ajal  olla mõnedel inimestel seotud ka kartuli-makaroni dieediga, kuna see toob kaasa nii kaaliumi kui teiste südamelihasele väga vajalike makro- ja mikroelementide defitsiidi.
Polümedeli kasutamise puhul teistel inimestel tuleb olla väga delikaatse käitumisega ja seda eriti keerulisemates olukordades.
Näitena  järgnev situatsioon.
Ühes ruumis (nt jaama ooteruumis) said juhuslikult kokku üksteisele tundmatud inimesed. Oletame, et need olid Nikolai, Ivan ja Peeter. Peetril hakkas järsku südamepiirkonnas halb. Ühiste jõududega pandi ta diivanile, avati aken ja nööbiti särk rinnal lahti. Edasised Ivani ja Nikolai tegevused olid kooskõlastamatud, mistõttu suhted muutusid isegi vaenulikuks. Ivan, näol päästmise saladust teadja ilme, võttis välja oma Polümedeli ja hakkas pealetükkivalt veenma Peetrit panema kilet rinnale,  teatades veel, et kiirabi ei olegi vaja ja see vahend on kindel ja äraproovitud. Arstiks osutunud Nikolai oli ehmunud, arvates, et oli sattunud ühte ruumi psüühiliselt ebanormaalse inimese ja südamehaigega.
Kellel oli õigus? Muidugi arstil. Kujutage ette arsti õudust, kui ilmse ohu korral elule isheemiahoo tõttu hakatakse patsiendi rinnale panema mingit ei tea mis sisuga kirjaümbrikut. Antud juhul oleks tulnud Ivanil jälgida alguses meditsiinipraktika võtteid ja alles siis oleks võinud teha ettevaatlikult ettepaneku Polümedeli kui lisavahendi kasutamiseks.

Hüpertoonia. Südame isheemiatõbi. Hüpertoonia puhul kõrvaldab Polümedel veresoonte spasmid, stimuleerib vere mikrotsirkulatsiooni. Kile polariseerib verd ja selle struktuur taastub. Veri muutub vedelamaks, küllastub paremini hapnikuga, arteriaalne vererõhk alaneb. Ravimisel Polümedeliga toimub vere vedeldumine ilma tema keemiliste muutusteta. Kudedest vabaneb vaba hepariin, mida töötab välja organism ise, nii nagu näiteks insuliini. Hepariini süstitakse südamehaigetele soodustamaks vere küllastumist hapnikuga ja parandamaks südamelihase toitumist isheemiatõve puhul, mistõttu müokardi koormus väheneb. Polümedeli asetuskohal vabaneb hepariin intensiivsemalt ja veri, muutmata oma keemilist koostist, muutub hepariini mõjul vedelamaks. Seetõttu küllastub veri intensiivsemalt hapnikuga  toites paremini kõiki rakke. See on südame isheemiatõve puhul tõhusaks raviks. Polümedel asetatakse nn. BAK kuldsele kolmnurgale (vere bioaktiveerimine), kus asuvad põhilised magistraalveresooned: nähtavate veenidega küünarnuki- ja põlveliigeste piirkondadesse. Samuti vereringes osalevate organite –  maksa ja põrna piirkonda. Polümedel tuleb asetada ka südamest kõrgemal olevale piirkonnale, selgroo kaelaosale ja rindkereosa 4.-5. lülile.
Veri omandab bioloogilise ravimi omadused ja organism ravib ennast ise.
Juhus praktikast.
Haige põdes 12 aastat hüpertooniatõbe. Tema ravi toimus järgmise skeemi järgi: kile pandi lamavale haigele 3 korda päevas pooleks tunniks maksa piirkonda, millega kaasnes juba 4. ravipäeval vererõhu alanemine kuni 120/80 mm Hg. Ravikuur kestis  kuu aega ja seda tuli jätkata vastavalt vajadusele.
Polümedeli asetuskohtades antud kehapiirkondades vereringe   intensiivistub. Hüpertooniatõve korral on häired veresoonte süsteemis. Verepeetus üksikutes kehapiirkondades võib viia selleni, et kile paiknemise kohal võib tekkida vere üleküllus väljendudes siniste laikudena nahal ja valu suurenemisega. Selle ennetamiseks soovitatakse panna kile 2 korda päevas pooleks tunniks järgmise skeemi järgi:
I päeval – valutavale kohale;
II päeval – haigest kohast kõrgemale;
III päeval – haigest kohast allapoole;
IV päeval – jälle haigele kohale jne.
Eelnevalt on kõigepealt vaja käia arsti juures, et teha kindlaks vererõhu tõusu põhjus. Kontrollige ennast tähelepanelikult, kas ei ole kusagil turseid. Ehk on nendes kohtades häiritud vereringe? Kui põhjus on väliselt nähtavas veresoonte ahenemises, võib Polümedeli panna samaaegselt sellest kohast kõrgemale ja allapoole.
Profülaktika mõttes soovitatakse tungivalt üle 45-aastastele inimestele asetada Polümedel BAK kolmnurgale ja südame ülemisele osale. Kuna Polümedel uhab efektiivselt veresoonte seintelt kolesteriini, siis ei maksa oodata niikaua, kuni sooned hakkavad ummistuma või sulguvad hoopiski.
Hüpotoonia. Polümedel seda haigust praktiliselt ei mõjuta, kuna madal vererõhk ei sõltu vere viskoossusest. Konkreetseid uuringuid pole läbi viidud.
Hemofiiliat spetsiaalselt uuritud ei ole. See haigus on seotud vere keemilise koostise muutusega.
            Südamepuudulikkus, tahhükardia, arütmia, infarktide ja insultide järgne periood – mõjutada lülisamba kaelaosa, südamepiirkonda ja küünarliigeste kubitaalveeni piirkondi.
Organismi taastumine peale suuremat füüsilist ja psühholoogilist koormust toimub samuti läbi südameveresoonkonna süsteemi töö parandamise. Asetada kile kuldsele kolmnurgale BAK. Polümedel on kasulik sportlastele, näitlejatele, tantsijatele, stressis olevatele inimestele jt.
Ateroskleroos.  Kasutades kilet veresoonte haiguste puhul paraneb järsult lokaalne verevarustus. Aktiveerunud veri hakkab aterosklerootilisi naaste välja pesema, veresooned muutuvad elastsemateks, kaovad valuaistingud. Ateroskleroos kujutab endast veresoonte kahjustust – väiksemate veresoonte ja kapillaaride obliteratsioon (kinnikasvamine) sidekoe vohamise tagajärjel veresoonte seintes ja aterosklerootilised oklusioonid (tõkked) naastude kogunemise ja spasmide tagajärjel. Südame koronaarveresoonte kahjustuse puhul väheneb arteriaalse vere juurdevool südamelihasesse viies  hapnikuvaeguseni ja edasi hakkab arenema juba südame isheemiatõbi. Veresoonte spasmid võivad olla suitsetamise, alkoholi ja närvivapustuste tagajärg.
Südame mitraalklapi vahetamise järgset raviskeemi pole, kuid valu võib Polümedeliga vaigistada.
Hematoome (verevalumeid) ei teki, kui kohe võimalikult traumajärgselt esimese veerandtunni jooksul asetada Polümedel 15-20 minutiks äralöödud kohale. Isegi tugeval kukkumisvigastusel tekkinud laialdase roosakas-violetse värvusega nahapiirkonnal pole järgmisel päeval löögi jälgi praktiliselt enam näha.
Trombide imendumise soodustamiseks ei soovitata panna kilet otse trombile, vaid asetada verevoolu suunas sellest kõrgemale. Kui turse püsib pikemat aega, siis panna kile sellest kõrgemale.
Varikoossed veenilaiendid. Polümedeli kasutamisel hakkab veri kiiremini liikuma, veresoonte elastsus suureneb. 2.-3. ravipäeval on tunda põletikuliste veenikomude pehmenemist. Polümedeli tugeva põletikuvastase toime tõttu kaovad valuaistingud ja veenikomud küllalt kiiresti. Polümedeli tuleb kasutada nende lõpliku kadumiseni. Varikoosi ravi kestab 2-3 kuud. Üldreeglina, peale harvade erandite, jälgi nahale ei jää. Näitena üks juhus, kus ligi 30 aastat vana varikoosi  ravieksperimendina valis pensionär  oma jala kõige suurema sõlme – 3 cm pikkuse. Ta kandis Polümedeli suka all hommikuti ja õhtuti 40 minutit, asetades selle hiljem jalale kogu ööks. Ja 28 päeva jooksul vähenes veenisõlm 1 cm pikkuseks.
Veresoonte võrgustikku nahal ravitakse analoogselt varikoosile.
Suhkruhaigus. Diabeeti Polümedel ei ravi. Põhiliseks diabeedi tüsistuseks on alajäsemete angiopaatia. Polümedeli kasutatakse jalgade verevarustushäirete ravimiseks, valuvaigistamiseks ja gangreeni ning jäsemete amputatsiooni ärahoidmiseks. On teada juhtum kaugelearenenud 10×16 cm suurusest troofilise haavandi ravimisest  allpool põlveliigest, kus rohke leemendus ja naha ketendus kadusid ja järele jäi vaid valutu laik.
Väljavõte kirjast.
“Olin 20 aastat diabeedihaige. Viimasel aastal hakkasid ilmnema nefropaatia nähud: valud varvastes, sagedased jalgade krambid, pakitsustunne labajala selgmisel pinnal ja varvastel. Arstid soovitasid ravimpreparaate hoiatades  samas, et kergendus on ajutine. Ostsin endale medikamentoossest ravist märksa odavama Polümedeli ja glükomeetri (veresuhkru mõõtmise aparaadi). Tegin pehmest kartongist kaaned, panin kile sinna vahele ja kandsin seda päeval jalatsites. Kahe kuu pärast hakkas pakitsustunne kaduma, samuti ka krambid ja kolme kuu pärast kadusid valud varvastest. Kuna toitumine ja diabetoni kasutamine jäid samaks, siis olen kindel, et see kõik on Polümedeli-ravi tagajärg. Samaaegselt sisetaldadega kandsin kilet ka kõhunäärme piirkonnas 2 tundi päevas. Veresuhkru näidud enne ravimist nõidusliku kilega olid järgmised: hommikul 6,1-6,3 mmol/l, päeval 7,2-8,2 mmol/l. Nüüd on hommikuti 5,6-5,8 ja  päeval ei ületa need 7,5. Kliinilised vereanalüüsid näitasid paranemist.
Erinevalt vähist ilmnevad gangreeni puhul sümptomid küllalt vara. Põhjusteks võivad olla pediküüri ajal tehtud nahatrauma, kitsaste jalanõude kandmine, jalgade alajahtumine, stress, alkoholi liigtarbimine ja suitsetamine. Valude, turse ja punetuse tekkimisel varvastes võtke kiiresti abinõud tarvitusele. Peale  Polümedeli asetamist on soovitatavad samuti soojad nõgese-, sinepipulbri- ja tärpentiinivannid koos massaažiga. Ohtlik on kuumutada jalgu vees – see suurendab trombi ohtu.
Koljusisese rõhu tõus on reeglina seotud veresoonte spasmiga kaela- piirkonnas. Vere juurdevoolu või äravoolu häired koljus suurendavad või vähendavad vererõhku. Polümedel panna kaelalülidele.
Mao-seedetrakti haigused: mao- ja 12-sõrmiksoole haavandite, koliitide ja koletsüstiitide puhul kasutatakse kilet mitte raviks vaid valuvaigistamiseks. Kile avaldab  lokaalset põletikuvastast toimet. Maohaavandi puhul tuleb olla liikumatus asendis ja panna kile valutavale kohale 30 minutiks 2 korda päevas. Ravi korrata vastavalt vajadusele või profülaktiliselt 2 kuu möödudes.
Koliidi puhul panna kile valutavale kohale ja hoida 2 korda päevas 30 minutit. Ravikuur on 2-3 päeva.
Maksapiirkonna valude puhul panna kile liikumatus asendis olles valupiirkonnale ja hoida 2 korda päevas 30 minuti jooksul. Ravi kestus on 2 – 3 päeva ja korrata kas vastavalt vajadusele või profülaktiliselt 2 kuu pärast.
Maksaabstsessi puhul võib kile kergendada haige seisundit valu vaigistades, samuti võib pikkamööda sümptomaatika oluliselt väheneda viidates paranemisprotsessile. Millistele sümptomitele tuleb tähelepanu pöörata? Selle haiguse 1. staadiumis on maks reeglina suurenenud. Haiglane olek süveneb pikkamööda: suureneb nõrkustunne, iiveldus, tõuseb kehatemperatuur. Edasi tekivad valud paremal roietealuses piirkonnas, mis võivad kiirguda ka parempoolsesse rindkeresse ja paremasse õlga. Valu tugevneb sageli just köhimisel ja sügaval hingamisel. Maksaabstsessi 2. staadiumis tekivad külmavärinad, higistamine, kiire ja ebaühtlane südamerütm, kehakaalu langus. Heites paremale küljele ja tõmmates jalad konksu haigel tavaliselt valu väheneb. Hea kui raviga  eelpool loetletud sümptomid vähenevad või kaovad. Paralleelselt sümptomaatika jälgimisega  tuleb kindlasti teha vere biokeemiline analüüs.
Neeru- või maksakoolikate puhul on vaja liikumatus asendis olles asetada Polümedel haigele kohale. Kui neerude, maksa ja põrna teravad valud on tingitud külmetusest võib kilet hoida peal 2 – 16 tundi. Ravikuur on 2 – 3 päeva ja seda võib korrata vastavalt vajadusele.
Polümedeli ravi on efektiivne samuti ülemiste hingamisteede haigestumisel, samuti pneumoonia ja bronhiidi puhul. Hea raviefekti annab kile asetamine abaluupiirkonda ja rindkerele. Juba esimestel haiguspäevadel langeb kehatemperatuur kiiresti ja efektiivselt. Vere mikrotsirkulatsiooni paranemise tulemusena tekib lokaalselt soojusefekt ja nahapunetus. Kilet hoida peal 1-2 korda päevas kuni  tund aega. Ravikuur 5-6 päeva.
Bronhiaalastmat kile ei ravi, kuid astmahoogude kestvus väheneb, nad  tekivad palju harvemini ja neid on parem taluda. Kile tuleb panna bronhide piirkonda 2 korda päevas 30 minutiks. Ravikuur on 5 – 6 päeva. On täheldatud juhtumeid ravimite täielikust  ärajätmisest peale 30 päevast ravi järgmise skeemi järgi: lamavas asendis hoiti kilet peal 3 korda päevas 30 minutit. Ravimitest loobumist selgitasid haiged harvaesinevate ja hästitalutavate haigushoogudega.
Põlveliigese nikastus. Ravida Polümedeliga liikumatus asendis. Paistetus kaob kohe ja valu lakkab ning 20 minuti pärast on võimalik joosta.
Luumurdude puhul kasvavad luud kiiremini kokku (maksimaalselt 30 päevaga), luukude ja kõhred regenereeruvad.
Näide praktikast.
Nooruk kukkus ootamatu ukse avanemise tõttu autobussist välja asfaldile. Põlveliiges oli lömastatud. Haiglas korjati operatsiooni käigus killud kokku. Haige lamas täiesti liikumatult, luu hakkas murenema. Sugulased tõid talle haiglasse uue vahendi – Polümedeli. Selle kasutamine  võimaldas noorukil juba kuu aja pärast käia karkudega ning seejärel õppis ta uuesti käima. Traumakoht kasvas regenereerunud luukoega kinni. Kui harilikult lamavad haiged sellises situatsioonis liikumatult 6 – 12 kuud, siis Polümedeli asetamisel luumurru piirkonda sidemele või kipsile taandub põletik ja turse ning luukoe  ainevahetus- ja taastumisprotsessid kiirenevad. Peale 10-15 päevast ravikuuri  tuleks teha kordusröntgenpilt.
Kui rõntgenpilt näitab küll luude kokkukasvamist, tuleb sellegipoolest ligi 2 kuud hoiduda luumurrukoha ülekoormuse eest, et anda taastunud luukoele küllaldasel määral aega mineraliseeruda, jätkates samaaegselt ravi Polümedeliga.
Mõnikord võib luumurdude ravil Polümedeli asetamisel  valu algul oluliselt  tugevneda ja kesta isegi üle tunni lakates seejärel kindlasti. Samasugune situatsioon võib tekkida ka pikaajaliste artriitide ja artrooside ravimisel, eriti sellele eelnenud hormoonravi korral.
Valesti kokkukasvanud luude puhul võib Polümedeliga vaigistada vaid valu.
Podagra ravil (luukühm jala suurel varbal) võib saada reaalseid tulemusi igapäevase kile asetamisega kühmu peale või talla alla. Tasapisi kühm pehmeneb, kadudes lõpuks suurelt varbalt  täielikult.
Haigusjuhtum.
47-aastasele mehele  määrati operatsioon varbakühmu eemaldamiseks, kuna jalatseid oli väga valus kanda. Igapäevase Polümedeli-ravi tulemusena vähenes kühm 3 korda. Suhtudes oma ravisse tõsiselt, asetas ta igal võimalikul juhul jalatalla kartongis kilele:  televiisorit vaadates, lõunatades jne. – alati oli tema jalg “töös”. Ööseks kinnitas ta kummide  abil kile jalatalla alla, üks kumm hoidis kilet jala all, teine fikseeris esimest kummi luupekse ümber. Podagraravi ei ole tulemuslik kui Te jätkate kitsaste jalanõude kandmist.
Meniski ja reieluukaela vigastuste puhul vaigistab Polümedel valusid efektiivselt ja ravib tekkinud mõrad ilma operatiivse vahelesegamiseta.
Polümedel on asendamatu nendele inimestele, kelle tegevus on seotud sportlike tantsude, koreograafia ja balletiga, samuti sporditraumatoloogia spetsialistide töös. Kilet on soovitav kaasas kanda nii kooli võimlemistundides kui lasteaias – igal pool, kus on traumavõimalus.
Moskva  I.M.Setšenovi nimelise Meditsiiniakadeemia kliiniliste uuringute andmetel on jäsemete haiguste (põlve-, labajala-, puusaliigeste) puhul täheldatud 83% juhtudel
17

positiivset efekti – valu intensiivsuse vähenemisest kuni täieliku kadumiseni 20-30 minutit peale kile asetamist.
Artriidid, artroosid. Polümedel mõjub soodsalt liigestevahelistele sidemetele neid taastades. Iga liigespind on kaetud kõhrega, mis artriidi või artroosi puhul põletikulise protsessi tagajärjel kahjustub. Põletiku tagajärjel vohama hakanud luukoest moodustunud kidad takistavad liigeste liikuvust ja selle protsessi edasiarenemisel tekivad deformeeruvad artriidid ja artroosid. Liigeste liikuvus väheneb pidevalt ja sellega kaasnevad püsivad valud. Polümedel taastab liigeskõhre, kidad muutuvad pehmeks, liigeste liikuvus taastub. Mõne aja pärast haigestunud liigese, erinedes küll tervest, liikuvus taastub  ja valud lakkavad. Tulemus ilmneb 3 – 5 päeva pärast. Ravikuurid kestavad 1 – 3 nädalat, taastumisprotsess võtab aega enamasti 6-8 kuud, vahel kuni 1,5 aastat. Polümedeli peab kasutama iga päev 1 – 2 tundi, soovitavalt liikumatus asendis. Kile asetuskoha peab kindlaks tegema arst ( kas siis palpatoorselt või rö-ülesvõtte abil). Põlveliigese puhul pannakse see tavaliselt valupiirkonnale. Samuti toimitakse ülajäsemete puhul. Valuvaigistav efekt ilmneb reaalselt 30 – 60 min. (erandina 5 min.) pärast.
Näitena võib meenutada järgmist juhtumit: 35-aastast polüartriidihaiget piinasid juba 2 a tugevad valud paremas labakäes, pöial ja nimetissõrm olid sõrana keerdu tõmbunud. Ta asetas oma labakäele 2 korda päevas pooleks tunniks Polümedeliga ümbriku ja 6 päeva pärast tõmbusid sõrmed sirgu ja kuu aja pärast unustas inimene oma haiguse.
Häid tulemusi on saadud ka polüartriidi ravil eakate inimeste jalgadel, kui varbad olid juba muutnud oma kuju, pöörates end üksteise peale ja raskendades kõndimist. Peale kile asetamist jalataldadele liigesed taastusid. Jalad võib kas istudes või seistes asetada kartongi vahel olevale Polümedelile ja seda 2 korda päevas tund või enam.
Kukekannused – mähkida Polümedel pahkluudest allapoole ja kanda seda igapäev 5-8 tundi järjest asetades jalatalla Polümedeliga ümbrisele. Isegi kui kukekannus kadus 6 päeva jooksul, tuleb saavutatu kinnitamiseks jätkata ravikuuri 10-12 päeva.
Täielik liigeste jäigastumine luude omavahelise kokkukasvamise tagajärjel  on samuti suurelt osalt ravitav. Liikuvuse taastumine toimub liigespindade eraldumisega ravi tulemusel. Polümedeli on kasutatud deformeeruva polüartriidi ravimisel ja  sõrmede ning varvaste täieliku liikumatuse puhul. Isegi sellistel puhkudel  liigeste liikuvus taastus.
Selgroolülide vaheline song – tavaliseks põhjuseks on  selgroolülide vahel komprimeeritud pehmekoelise lülidevahelise ketta atrofeerumine ja kärbumine, täitudes lümfiga on see põletiku allikas. Polümedeliga ravimisel põletik  väheneb ja lülisammas ise lükkab songakotikese välja ning aja jooksul see imendub. Raviajad on individuaalsed – alates 1 nädalast kuni 6 -10  kuuni.
On olnud juhuseid, kus kubemesonga puhul valud küll kadusid, kuid pole teada, kas toimus täielikku paranemist. Kahjuks ei teatata meile lõplikke resultaate  – inimesed ei saa lihtsalt aru kui tähtis see oleks teiste jaoks.
Antud juhul vajadusel asetada Polümedel liikumatus asendis patsiendile nii otsesele valupiirkonnale kui ristluupiirkonna õndraluule.
Selgroo lülidevaheline tsüst. Tsüsti levinud põhjuseks on kudede kärbumine lokaalsete vereringehäirete tagajärjel. Polümedel suurendab  vere  mikrotsirkulatsiooni, mille tagajärjel see tsüst kaob kiiresti.
Andmed neerutsüstide ravi kohta puuduvad.
On teada üks juhus tütarlapse munasarjatsüsti imendumise kohta, kus operatsioon jäi ära. Haiglas ultraheliuuringul tuvastati  tal munasarjades tsüste, talle tehti valuvaigistavaid süste  ja 21 päeva pärast haiglast lahkudes teavitati  teda resoluutselt operatsiooni vajalikkusest. Kodus olles tulid endised valud 1,5 kuu pärast tagasi. Ema soovitusel hakkas ta kasutama Polümedeli, asetades kaante vahel oleva kile haigele kohale (alakõhu paremale poolele) 2 korda päevas pooleks tunniks. Uut vahendit mitte uskudes ja isegi kartes sellega endale halba teha, lühendas ta oluliselt kile pealepaneku aega. Riski peljates katkestas ta valude möödumisel üldse Polümedeli kasutamise. Varsti sai ta haiglast kutse operatsioonieelsetele uuringutele. Ultraheli tulemus oli  arstide  arvamusel täiesti seletamatu – tsüst oli kadunud.
Osteokondroos. See on seljaaju närvijuurte põletiku allikaks. Polümedeliga on võimalik põletikku ravida ja selle tulemusel närvijuur vabaneb kompressioonist. Polümedel asetatakse haigetele kohtadele. Hoitakse  2 korda päevas pool tundi. Ravikuur 3-6 päeva ja korratakse vastavalt vajadusele.
Venemaa  Rehabilitatsiooni ja Füsioteraapia Teaduskeskuse andmetel kadus suuremal osal (71%) lülisamba kaelapiirkonna  deformeeruva osteokondroosiga haigetel valusündroom 15 minuti jooksul.
Kuue protseduuri järgselt kadus deformeeruva osteoartroosiga haigetel liigeste  turse.
Haiged sügeleva dermatiidiga täheldasid tursete vähenemist, kahjustatud nahapiirkondade hüpereemia ja kiheluse kadumist.
Tugi-liikumisaparaadi haigused. Seljavalude puhul pannakse Polümedel valutavale kohale. Kui nende valude teke on seotud günekoloogilise patoloogia või stressiga pole ravi alati efektiivne. Lugege tähelepanelikult läbi allpool kirjeldatu, mis puudutab depressiivset maski.
Osteoporoosi puhul parandab kile luukoe verevarustust, luud muutuvad tugevateks ja vastupidavateks omandades aktiivselt kaltsiumi.
Peale raviotstarbe soovitatakse üle 50-aastastel inimestel Polümedeli profülaktilist kasutamist.
Sinimädanik on infektsioosne streptokokiline haigus (sinimädakepikesest), mis võib tekkida kõikvõimalike traumade puhul ja mida ei saa praktiliselt mitte ühegi antibiootikumiga ravida. Traumatoloogia keskused võitlevad selle haigusega suurte raskustega. Haige saab palju antibiootikume, mis toimivad omakorda negatiivselt, vähendades organismi immuunsust. Ravikuuri Polümedeliga  tehakse läbi marlisideme 10 päeva.
Peaajupõrutus. 8-aastane poiss kukkus liuväljal ja lõi pea ära. Vanemad tõid ta koju. Pilt oli kurb: tugev oksendamine ja peavalu ning õudne lapse kisa. Kiirabi ei sõitnud kohale soovitades telefoni teel anda lapsele analgiini. Ema pani lapse voodisse ja asetas trauma kohale Polümedeli. Poeg uinus kiiresti ja 3 tunni pärast ärkas sõnadega: “Ema, mul ei valuta midagi!”. Ema helistas oma sõbrannale, linna tuntud arstile, kes ütles, et vajalik on 3-päevane voodirežiim. Poissi voodisse panna aga polnud võimalik, sest ta tundis end hästi. Polümedeliga imenduvad põrutustega tekkinud hematoomid kiiresti. Ravi kestab 7 – 12 päeva.
Peaaju traumade puhul panna kile trauma kohale ja piki selgroogu.
Polümedel aitab hästi pehmete kudede haiguste puhul (müosiidid, operatsioonijärgsed armid, liited). Nikastuste, nihestuste ja jalalihaste venituste puhul peab panema Polümedeli valutavale kohale liikumatus asendis. Hoida 2 korda päevas pool tundi 1-2 päeva vältel.
            Kaela ja selja müosiitidega kaasnevad piinavad valud isegi väiksemagi liigutuse puhul ja harilikult analgeetikumid ei aita. Polümedel tuleb asetada haigele kohale 2 korda päevas pooleks tunniks. Ravikuur 2 – 5 päeva.
Hea ravitulemuse saab tõmbetuules töötavatel inimestel, nagu ehitajatel, autojuhtidel, sest Polümedel aitab väga hästi müosiidi ja radikuliidi puhul. Istuva tööviisiga inimestel (arvuti taga, raamatupidamises jne.) võtab Polümedel edukalt ära valud ja väsimuse lülisambas, kui seda kasutada pidevalt töö ajal 4 – 7 päeva jooksul. Kui vähese riietuse tõttu tõmbas külm tuul läbi, siis valudest vabanemiseks on küllaldane asetada Polümedel valutavale kohale 1 – 2 korda 30 minutiks. Ravitulemuse kinnitamiseks ja organismi üldiseks tugevdamiseks soovitatakse teha veel 5 – 6 seanssi.
Huvi pärast võite nii rahaliselt võrrelda ravi Polümedeliga ja  võimalikke väljaminekuid salvide ostmisel praeguste hindade juures, kui ka ajaliselt  võrrelda polikliinikus käimist, seal järjekordades seismist, füsioteraapiaravi aega.
Lihaskrampide tekkimisel panna Polümedel 30 minutiks valupiirkonda. Valuaistingud võivad esialgu püsida ja alustades toas ringiliikumist ei pruugi Te esmapilgul tunda kergendust. Kuid juba 5 – 10 minuti pärast veendute, et varem ei lubanud krambid Teil sellise lühikese aja järel üldse nii vabalt liikuda. Eriti märgatav on raviefekt 1 – 1,5 tunni pärast. Mäletatavasti kestis Teil enne Polümedeli-ravi sellises situatsioonis valu ja liikumispiiratus tavaliselt mitu päeva. Kilet tuleb kasutada 3 korda päevas pool tundi. Ravikuur on 2-3 päeva.
Neuralgia on reeglina läbielatud stressi tulemus, kuid võib tekkida ka alajahtumise tagajärjel. Soojendamine, salvide kasutamine ja arstimite võtmine ei kergenda alati seisundit. Polümedel tuleb asetada valutavatele tsoonidele ja hoida 2 korda päevas pool tundi. Ravi kestab 2 – 3 päeva.
Kolmiknärvi põletiku puhul, mis on seotud külmetuse või hamba väljatõmbamisega, panna kile kogu põsele 2 korda tund aega ja see annab võimaluse hommikul tervena tõusta. Kilet kanda kas leukoplastiga kinnitatult või rätiku all. Kroonilise põletiku puhul toimub ravi kauem.
Parodontoosi puhul tegutseda sama moodi.
Stomatoloogias võib Polümedeli kasutada praktiliselt kõikide haiguste puhul.
Konkreetne näide: igemepõletiku puhul hoidis naine terve päev kaante vahel olevat kilet haigel põsel ja ööseks kinnitas selle  sinna leukoplastiga. Hommikuks oli igemepõletik möödunud, kuna paise lõhkes ja mädanik tuli välja. Tema stomatoloogist mees, kes kogu eelneva õhtu näitas näpuga pilkavalt meelekohta, läks kommentaarideta sõnatult apteeki ja ostis talle vahendit suuõõne desinfitseerimiseks.
Rasvumise korral, kuna see on seotud ainevahetushäiretega, võib proovida Polümedeli asetamist kõhunäärmele. Konkreetseid andmeid selle tõhususe kohta pole.
Valud silmades võivad tekkida erinevatel põhjustel: alates harilikust väsimusest kuni silmasiseste protsessideni, silma motoorse närvi, unearteri ja tema harude patoloogiani jm.
Mäletate rahvatarkust: “Kui valutavad silmad, siis ravige maksa!”
Ümbrisega kile panna otsaesisele ja sealt edasi silmadele, kinnitades seda juustekummiga. Kumm ei tohi olla pingul, ta peab hoidma vaid kilet pigistamata sealjuures pead. Mõningatel juhtudel lubab see moodus parandada nägemist 1 – 2 dioptri võrra (lühi- ja kaugnägemise puhul) 2 – 3 kuu jooksul ja sellega kaasnevalt võivad ka väheneda kortsud silmade ümbert. Katarakt ja glaukoom ei ole vastunäidustuseks. On täheldatud mitu juhust, mil ka selle piirkonna verevalumid imendusid 1 – 2 nädala jooksul, isegi 3 päeva jooksul. Kuna silm on väga tähtis organ, siis ärge tegelege riskantse iseravimisega, vaid pöörduge kiiresti arsti poole pimedaks jäämise ohu tõttu.
Noorendamine (kortsude silumine näol) ja nägemisteravuse paranemine tuli ilmsiks  lisaefektina valutavate silmade ravimisel. Polümedeli võib kasutada ka konkreetselt selle sihiga. Selleks teha endale laiast kummist peavöö ja kanda Polümedeli omatehtud painduvast kartongist kaante vahel päeval otsaesisel ja ööseks  libistada näole. Kaitseks higistamise eest ärge unustage panna otsaesisele riiet või valget pabersalvrätti.
Igasuguse päritoluga valu.
Toome näiteid.
Detsembris meespatsient külmetus metsas ja külma saanud neer hakkas väga tugevalt valutama. Ta heitis pikali pannes Polümedeli haigele neerule. 40 minuti möödudes valu oluliselt ei leevendunud,  küll aga paranes enesetunne. Veendunud edasise lamamise kasutuses, tõusis ta ja hakkas tegelema koduste toimetustega, kinnitades Polümedeli eelnevalt leukoplastiga neeru kohale. Õhtul lahtiriietumisel kukkus Polümedel maha ja siis imestades meenus talle valutav neer  – valu ei olnud enam. Tegutsedes ta ei märganudki valu täielikku kadumist.
Teine näide: naispatsient lamas haiglas parajasti uuringutel kui seletamatul põhjusel tekkis talle järsku tugev valu kõhtu. Valu oli erakordselt tugev ja kandus mööda kõhtu edasi, tekkis hirm. Arstid ei osanud mõista selle põhjust ja patoloogiat tuvastada, hoiatades vaid, et on vajalik kiireloomuline operatsioon. Naine, olles 15-aastase staažiga kirurg, ei suutnud ka ise sümptomaatika alusel endale kindlat diagnoosi panna, kuid talle tuli meelde kaasasolev ja seni veel kasutamata Polümedel. Ta surus selle vastu kõhtu ja hämmastunud palatikaaslaste juuresolekul kadus valu juba 10 minuti pärast.
Günekoloogiliste haiguste  puhul asetada Polümedel probleemsele kohale – tulemus on näha 4 – 6 päeva pärast.
Prostatiidi ja hemorroidide raviks asetada kile sabaluu piirkonda. Praktiliselt asetatakse kaante vahele pandud Polümedel toolile ja istutakse sellele peale või pannakse kile lamades nimme-ristluule eesnäärme lähedasse piirkonda.
Depressiooni Polümedel otseselt ei ravi, kuid enne antidepressantravi oleks  vaja ravida depressiivset kolmnurka: maksa, kilpnääret ja pankreast. Küllalt sageli  ei anna medikamentoosne ravi  depressiooni puhul püsivaid positiivseid tulemusi, kuna selle haiguse esmapõhjus peitub depressiivses kolmnurgas. Sel juhul võib teinekord aidata Polümedel.
Vastupidist situatsiooni nimetatakse depressiivseks maskiks. See on seisund, mil arstid otsivad tekkinud valusündroomi põhjust tugi-liikumissüsteemi haigustest: osteokondroos, spondüloos, artroos, artriit, traumad jne. Haige ravib ennast aastaid tagajärjetult ja seda sageli kuni invaliidsuseni. Üsna tihti  jõuab haigus ka kirurgilise vahelesegamiseni ja seda ebaõigetel näidustustel. Tegelikult on haigusel aga hoopis  depressiivne iseloom ja  psühhoterapeudi või neuroloogi poolt määratavate antidepressantide  ja neuroleptikumidega võiks probleemi lahendada. Näilised valud võivad olla südamepiirkonnas, peas, kõhus jm. Võivad esineda unetus ja seksuaalhäired. On põhjust arvata, et depressioon peitub 3,5% inimeste maski all.
Üksikasjalikumalt võite sellest lugeda meditsiinilisest kirjandusest. Toome siinkohal vaid ühe depressiivse maski artralgilise sündroomi: mitmesugused valud liigestes, lülisambas ja nende lähedalolevates lihastes ja nahapiirkonnas, kusjuures  valuaistingud  võivad olla vinduvad, pakitsevad,  rõhuvad, kiskuvad ja liikumist  segavad. Liigesed tunduvad olevat “puised” ja on tunne, et neid ei saa ilma valuta ei kõverdada ega sirutada. Näiteks võib olla raske kätt üles tõsta. Siin ei aita  somaatiliste ega  neuralgiliste sümptomite ravi,  vaid põhiliselt saab abi  vaid  psühhofarmakonidest.
Peavalud. Lugege alljärgnev tekst väga tähelepanelikult läbi, et mõista, miks    migreeni peavalude puhul häid tulemusi andev Polümedel ei suuda teatud juhtudel ravida tavalist peavalu.  Oma päritolult võib sellel valul olla väga palju põhjuseid: vaimse töö väsimus, halvasti ventileeritud ruumis viibimine, peaaju verevarustushäired, kuklapiirkonna neuralgia, ajukasvajad ja -turse, peatraumad jpm.
NB! Polümedel ei ole panatsea kõikide haiguste vastu.
Ta ei välista mitte mingil juhul traditsioonilist ravi. Polümedel on vaid efektiivne, kiire ja käepärane abimees enne arsti poole pöördumist. Sellepärast ärge jätke unarusse kasulikke jalutuskäike värskes õhus, tubade tuulutamist, füüsilisi koormusi. Kui valu tekkis veresoonte järsu ahenemise tõttu stressi tagajärjel, siis lisaks Polümedeli pealepanekule tuleb kindlasti maha rahuneda ja juua rahustavat raviteed.
Vaimse töö väsimuse korral juhtige oma mõtted vahepeal kõrvale ja tegelege muude asjadega. Ärge unustage masseerida kaela piirkonda. Eriti keeruliste olukordade puhul üritage lasta teha  pea kompuutertomograafia. See on väga informatiivne uuring ehkki kallivõitu.
Migreeni puhul tuleb heita pikali ja asetada Polümedel 2 korda päevas 30 minutiks laubale. Ravikuurid vastavalt vajadusele.
Põiekivid. Polümedel eemaldab põletiku kuseteedest neid laiendades ja väiksemad kivid väljuvad siis hõlpsasti. Suuremaid kive peab enne statsionaarsetes tingimustes ultraheliga purustama. Samuti toimida sapipõie kivide puhul. Polümedel tuleb asetada haigele piirkonnale. Ärge unustage juua iga päev vähemalt 2 liitrit vett. Põhiline veejoomine peab toimuma päeva esimesel poolel,  vastu ööd joomine võib tekitada hommikuks turseid.   Peale 2 – 3 kuist Polümedeli kasutamist oli ultrahelis mõningatel juhtudel näha neerukivide kadumist. Käesolevalt veenvaid teaduslikke seletusi selle kohta veel ei ole.
Üks näide.
Haige pandi haiglasse neerukivi eemaldamise operatsiooniks. Statsionaaris olles kasutas ta Polümedeli ja vaatamata positiivse resultaadi puudumisele  ütles ta operatsioonist ära. Kodus selgitas talle sõbranna, et nii tõsisel juhul tuleb kasutada üheaegselt 4 Polümedeli ning üsna lühikese aja jooksul väljus kivi spontaanselt ja  valutult.

Järeldus: Kui te suhtute oma tervisesse tõsiselt, siis ärge unustage peale konkreetse taastusravi ja soovituslike ravimeetodite mitmesuguste haiguste puhul nn. vere bioaktiveerimise kolmnurka. Polümedel tuleb asetada  põhilistele magistraalveresoontele: nähtavatele veenidele küünar- ja põlveliigestel ning maksa ja põrna piirkonda. Nii suureneb oluliselt vere bioaktiivsus andes talle sellega raviomadused.
Onkoloogilise haigestumiste puhul ei tohi tervishoiu ministeeriumi poolt äratoodud vastunäidustusena Polümedeli asetada uudismoodustiste kohale.  Polümedeli kasutamisel ei ole täheldatud negatiivseid tagajärgi. Onkoloogiliste haigete ravitulemusi Polümedeliga pole kahjuks rahapuudusel uuritud. Healoomuliste kasvajate ravimine Polümedeliga pole vastunäidustatud.
Kilpnäärme puhul tuleb kõigepealt teha kindlaks haiguse iseloom. Joodivaeguse puhul võib Polümedeli kasutada, kuid joodi üleküllusel ei tohi seda  teha tüsistuste ohu tõttu.
Üldreeglina ei ole raskete seisundite puhul soovitav Polümedeli kasutada, samuti ei maksa ka tema raviomadusi ületähtsustada. Polümedel on vaid üks ravivahenditest.
Märkus: Haigel Sankt-Peterburgist  oli türeotoksikoos ja hõõtsik hakkas kasvama sissepoole. Hingelduse tekkimisel otsustas ta rikkuda Polümedeli kasutussoovitusi ja ta enesetunne paranes.
Leemendavate haavade ja mädanike puhul ei tohi nendele kohtadele Polümedeli panna, kuna kile pidurdab  õhu juurdepääsu. Asetage see kas naaberpiirkonnale või haiguskoldele läbi kahekordse “hingava” riide.
Psoriaas – on rohkem psüühiline haigus ja seotud kesknärvisüsteemi häiretega. Asetada mitu Polümedeli lülisamba kogu pikkusele ning 2 – 3 nädala pärast kihelus kaob  ja psoriaasilaigud vähenevad.
Polümedeli asetamine lülisambale taastab närvilõpmed ja närvi juhtivuse aidates  kaasa ka epilepsiahoogude harvenemisele.
Laste tserebraalse halvatuse puhul asetada Polümedel vöökohast allapoole. Ta ei ravi, vaid seisund paraneb läbi närvikiudude juhtivuse tõusu. Kui harilik elektristimulatsiooni metoodika võib esile kutsuda atakke, siis Polümedel seda ei tee.
Punast söötraigi ravitakse vere efektiivse puhastamise ja tema bioloogiliste omaduste aktiveerimise teel. Polümedel asetatakse kuldsele kolmnurgale – vere bioaktiveerimise kohale (s.o. seotud vereloome ja nahalähedase vereringega) –  maksa, põrna ja magistraalveenide piirkonnale küünarliigeseõnaruses.
Polümedeli lülisamba kaelapiirkonda asetamisel aitasid järsk vere mikrotsirkulatsiooni suurenemine  ja vere bioaktivatsioon kaasa haigus- sümptomite vähenemisele ja parandasid enesetunnet. Naha välisilme paranes 3 nädalaga ja haavandikesed kadusid kehalt.
Lapsed. Eriti hämmastav on olnud ühe 2-aastase lapse käitumine. Niipea, kui tal hakkab kusagil midagi valutama, haarab ta oma isikliku kile ja asetab valutavale kohale.
Sageli tuleb kokku puutuda ka vastupidiste nähtustega, kui laps ütleb kategooriliselt ära talle tundmatust Polümedelist. Enne kasutamist soovitatakse liimida Polümedeli katvatele kaantele lastemaailmas müüdavaid isekleepuvaid värvilisi pilte –  näiteks karukesega ja samaaegselt seletades lapsele, et see karukene võib tema haige koha ruttu terveks ravida, andes talle isegi osa oma vaprusest ja jõust. Lapsele võib jutustada ka muinasjuttu karukesest, asetades sel ajal Polümedel vajalikule kohale ja edasi pöörduda lapse poole küsimusega: “Kas nüüd palume karukesel meid aidata?”

POLÜMEDEL ja profülaktika

Küllap olete juba saanud veenduda, kuidas 5-20 minuti jooksul peale mõne koha põrutust või nikastust kadus silmnähtavalt valu ja ilma  hematoomi tekkimiseta turse – ja seda kõike ilma  medikamentoosse ravita.
Kasutage Polümedeli unikaalseid omadusi profülaktilisel eesmärgil. Ärge oodake kuni haigus ootamatult tuleb.
Polümedeli toimemehhanismid:

·      veresoonte elastsuse suurenemine (südame isheemiatõve, müokardi infarkti, tromboflebiidi profülaktika);
·      vereringe paranemine;
·      liigeste liikuvuse paranemine (artriidid, artroosid);
·      vere hapnikusisalduse suurenemine (veenide varikoosse laienemise, diabeetilise gangreeni  puhul);
.*  südame-veresoonkonna funktsiooni paranemine  (hüpertooniaravi, organismi stressikindluse tõus);
·      radikuliidi ja osteokondroosi valude ennetamine (autojuhid ja ehitajad);
·      neuralgiate, kardialgiate, neeru- ja maksakoolikate ravi ja profülaktika.

Profülaktika võimalikud skeemid seisnevad 2 Polümedeli kile asetamises 15 minutiks päevas samaaegselt järgmistele paaris piirkondadele:
süda + silmad
vasak neer + parema labakäe liigesed
maks + magu
lülisamba nimmepiirkond + pea (pealagi, kukal, laup)
parem neer + vasaku labakäe liigesed
põrn + kaelalülide piirkond
kuldne kolmnurk BAK (vere bioaktiveerimine)

Profülaktiline kuur 3-6 päeva, misjärel vahetada kile asetuspiirkondi. Seanss  viiakse harilikult läbi enne magamajäämist, sest päeval ei ole selleks enamasti aega.

Näited. Kui Te heidate enne magamajäämist voodisse, asetage enda kõrvale linale ümbrises olev Polümedel. Profülaktilisel eesmärgil labakäe puhul  asetage oma peopesa kilele; lülisamba puhul pange kile lihtsalt selja alla vajalikule kohale, maksa mõjutamiseks asetage kile maksapiirkonda.

Tüüpilised vead

·      Täieliku ravikuuri asemel kile kasutamine vaid 1 – 2  korda ja seejuures ime ootamine.
·.    Ebaregulaarne kasutamine

·      Enneaegne ravikuuri katkestamine valu kadumisel.
·      Ilma ümbriseta Polümedeli asetamine vahetult kehale.
Peale 1 – 2 raviseanssi kile kortsub ja  kaotab oma omadused.
·      Polümedeli omandamise järgselt selle lihtsalt seisma unustamine.
·      Depressiivse maski kirjelduse tähelepanuta jätmine,  aga just see võib olla Teie probleemi põhjus..
·      Eetilis-moraalne viga: saavutades ebahariliku tulemuse ei vahetanud Te mitte kellegagi oma kogemusi. Selles raamatus on olemas ankeedi näidis, mida oleks hea  täita formaadis A4.

Polümedel ja kosmeetika

Juba iseenesest vere mikrotsirkulatsiooni intensiivistumise põhimõte viitab võimalusele kasutada Polümedeli võimsa vahendina kosmeetika valdkonnas. Kandke kosmeetiline  kreem nahale ja oodake selle imendumist, kreemijääk eemaldage salvrätiga. Seejärel pange  olenevalt oma vabast ajast Polümedel läbi riide nahale 10 – 40 minutiks. Tänu Polümedelile kosmeetikatoodete mõju suureneb tunduvalt.
Tüüpiline on käte- ja näonaha noorenemine, kortsude kadumine otsmikult, silmanurkadest ja juba varem mainitud jalgade veresoontevõrgustikust vabanemine.
Vahemärkusena : Mulle on räägitud 2 juhusest, mille tõde on küll jutustajate südametunnistusel, sest väljavõtet meditsiinilisest kaardist ega arsti ekspertarvamust pole.
Esimene juhtumil kadus  kaelapiirkonna papilloom Polümedeli kasutamisel 10 päeva jooksul.
Teisel juhtumil hõõrus kosmeetik ühe noore naise täielikult kiilale pealaele (teadmata põhjusel alopeetsia, sest puudus kokkupuude radiatsiooniga  ja polnud saanud ka keemiaravi) kosmeetilist kreemi, asetades seejärel 1 – 2 tunniks Polümedeli. Juba 14 aastat selle haiguse käes vaevleval naisel kasvasid kuu aega kestnud  protseduuride tulemusel pähe kohevad juuksed. Varem polnud teda aidanud ei mingid kreemid ega salvid.
Tuleb märkida, et naistel on juustekasvu kiirenemine ja kiilaspäisuse  tulemuslik ravi tänu Polümedelile sagedane nähtus. Meeste seas selliseid tulemusi pole autoril teada. Võib-olla on juuste efektiivsem taastumine naistel geneetiliselt paremini paika pandud ja ehk on ka  meestel selline asi võimalik, kuid momendil mul need andmed puuduvad.
Reaalne on ka  ka teine seletus, et mehed pööravad oma välimusele harilikult oluliselt vähem tähelepanu kui naised.
Üks võimalus oleks  teha oma  juuste kaitseks ajalehest tübeteikasid ( nii nagu seda teevad lapsed  päikesekaitseks ja maalrid remonditöödel). Pabertübeteikale lõigata 2 tema sisemise mõõduga kokkusobivat mitte väga jäigast papist ringi ja 2 paberringi Polümedeli vahelepanemiseks (Polümedeli ülejäägid lõigatakse ära). Kogu see konstruktsioon asetada tübeteika sisse ja kanda igasuguste haiguste ravi eesmärgil, muuhulgas sobib see ka nt. peaajuvereringe mikrotsirkulatsiooni parandamiseks peale läbipõetud insulti.
Samuti on võimalik kasutada ka lihtsamat konstruktsiooni painduvast papist ruuduna, mis on pooleks keeratud (Polümedeliga seal vahel), kusjuures pealael hoiab teda papis olevatest aukudest läbipandud reguleeritava pikkusega pesukummipael. See konstruktsioon pole aga nii esteetiline kui tübeteika.

Polümedel-M

Polümedel-M kujutab endast Polümedeli ja ferromagnetite sümbioosi. Polümeerne materjal (lavsaan) ühendatakse ferritoovsete osakestega. Saadud kilet töödeldakse alguses spetsiaasete seadmete abil meditsiinilise elektreedi omaduste saamiseks, siis asetatakse magneetilisse induktorisse, magnetiliste omaduste andmiseks kuni 1-2 Milli Teslat.
Polümedel-M kasutuse hõlbustamiseks kasutatakse tema nahale fikseerimiseks harilikku meditsiinilist leukoplasti. Higi eest kaitsmiseks pannakse naha ja Polümedel-M kile vahele tükk riiet, mida määrdumise korral vahetatakse.
Polümedel-M tuleb hoida eemal magnetitest, metallesemetest (võtmed jms.) ja sisselülitatud majapidamisriistadest.
Polümedeli ja Polümedel-M kasutamise efektiivsust on omavahel väga raske võrrelda, sest  erinevate haiguste puhul on see erinev. Kuid näiteks turseid eemaldab Polümedel-M tavaliselt  4 korda kiiremini.
Polümedel-M loomise põhiline raviotstarbeline eesmärk on haigete organite mõjutamine läbi bioloogiliselt aktiivsete punktide (BAP). Akupunktuuri atlaste abil valitakse konkreetsetele haigustele vastavad BAP tsoonid ja neile liimitakse Polümedel-M. Erinevalt Polümedelist võib kanda Polümedel-M  mitu päeva järjest. Peale BAP- tsoonide võib  Polümedel-M kasutada ka analoogselt hariliku Polümedeliga.

Polümedel-M kasutusspekter on palju laiem kui Polümedelil. Näiteks punane söötraig möödub silmnähtavalt vere efektiivse puhastumise ja tema bioloogiliste omaduste aktiveerimise tulemusel. Sel eesmärgil asetatakse Polümedel-M meile juba Polümedeli praktikast tuttavale vere bioaktiveerimise kohale – kuldsele kolmnurgale – nahalähedastele vereloome ja vereringega seotud maksa-, põrna- ja nähtavate veenidega küünarliigeste piirkondadele. Neli  Polümedel-M kilet liimitakse üheaegselt maksale, põrnale ja mõlema küünarliigese õnarusele.

Segmentaarne metoodika

Eelnevalt punktmassaaži või spetsiaalsete määrete sissehõõrumisega mõjutatud allpool kirjeldatud tsoonidele asetatakse kas Polümedel-M või vajalikus suuruses väljalõigatud Polümedeli kile tükid. Kehale kinnitatakse need leukoplastiga 2 – 6  tunniks.

Teatud konkreetsetele nahapiirkondadele Polümedeli või Polümedel-M asetamisega on võimalik mõjutada ka eemalasuvaid  haigeid organeid. Neid naha piirkondi nimetatakse segmentideks. Segmentides võib täheldada nii valulikkuse suurenemist kui  mitmesuguseid nahatundlikkuse muutusi. Naha üldinnervatsioonipiirkondi nimetatakse Zahharin-Geda tsoonideks.
Innervatsioon on mistahes organi või koe varustamine närviimpulssidega  närvirakkude ja närvikiudude kaudu, tagades  nende ühenduse kesknärvisüsteemiga. Närv, saades signaale naharetseptoritelt, kulgeb  lülisambas asuvasse seljaajusse ja tagab seal koostöö peaaju konkreetse piirkonnaga. Ühes ja samas lülisambaosas võib olla mitmete erinevate organite närviühendusi. Lihtsustatult öeldes tagatakse nii side siseorganite ja nahal asuvate Zahharine-Geda tsoonide vahel.
Üksikasjalikumalt on võimalik selle kohta lugeda reflekso-segmentaarset massaaži käsitlevast kirjandusest ja meditsiinilistest käsiraamatutest, kus on ka vastavad atlased ja vajalikud joonised.
Lülisammas jagatakse viide ossa: kaelaosa – 7 lüli; rinnaosa – 12 lüli; nimmeosa – 5 lüli; ristluuosa – 5 lüli ja sabaluuosa – 3-5 lüli.
Analoogselt eristatakse seljaaju segmente: 7 kaelasegmenti (C1-C7); 12 rinnasegmenti (Th1-Th12); 5 nimmesegmenti (L1-L5); 5 ristluusegmenti (S1-S5).

Naha innervatsiooni suhe siseorganite ja segmentide vahel:
kopsud – III-IV kaela- ja samuti II-V rinnasegmendid;
süda – III-V kaela, I-VIII rinnasegmendid, harilikult vasakul, harva mõlemal pool;
söögitoru – põhiliselt V, kuid ka VI-VIII rinnasegmendid;
piimanääre – IV-V rinnasegmendid;
magu, kõhunääre – VII-IX rinnasegmendid, harilikult kahel pool;
soolestik – IX-XII rinnasegmendid kahel pool või ainult vasakul;
maks – III-IV kaelasegmendid, VIII -X rinnasegmendid paremal;
sapipõis – põhiliselt VIII ja IX rinna, samuti V-VII rinna segmendid;
neer – põhiliselt X rinna-, kuid samuti XI ja XII rinnasegmendid, I nimme segment;
kuseteed – XI ja XII rinna- ja  I nimmesegment;
munandid – X rinnasegment;
kusepõis – XI ja XII rinna-, I nimme-, samuti III-IV ristluusegmendid;
eesnääre – X ja XI rinna-, samuti I -III ja V ristluusegmendid;
munasari – X rinnasegment;
emakatee – XI ja XII rinnasegmendid;
emakakael – XI ja XII rinna- ja I-IV ristluusegmendid;
emakas – X rinna- ja I nimmesegment.

Lääne-Euroopa meditsiinis kasutatakse teisi vastavusi organi nimetuse ja seljaaju segmentide puhul.
Siseorganite segmentaarne innervatsioon (Gansenu-Staa, Ditmaru järgi)

Süda, aordi tõusev osa   C 3 – 4, Th I – 8
Kopsud ja bronhid   C 3 – 4, Th 3 – 9
Magu   C 3 – 4, Th 5 – 9
Soolestik   C 3 – 4, Th 9 – L 1
Pärasool   Th 11-12, L 1 – 2
Maks, sapipõis   C 3 – 4
Kõhunääre   C 3 – C 4, Th 7 – 9
Põrn   C 3 – 4, Th 8 -10
Neerud, kuseteed   C 1, Th 10 -12
Kusepõis   Th 11 – L 3 (S 2 – S 4)
Eesnääre   Th 10 -12 (L 5), S 1 – 3)
Munandid   TH 12 – L 3
Emakas  Th 10 – L 3
Munasarjad ja -juhad  Th 12 – L 3
Märkus. C – kaelasegmendid; Th – rinnasegmendid; L – nimmesegmendid; S – ristluusegmendid.

Organite ja keha piirkondade projektsioonid talla all.

Peopesadel ja jalataldadel on palju rohkem närvilõpmeid kui ühelgi  teisel nahapiirkonnal. Allpool toodud jalatalla ja labakäe nahapiirkondade lihtsustatud skeemil on kujutatud seljaajusegmentide  side vastavate nahapiirkondadega. Seda skeemi kasutades saab neid piirkondi mõjutada Polümedel – M ja spetsiaalselt väljalõigatud Polümedeli-kile tükkidega, et normaliseerida elutähtsate organite ja süsteemide regulatoorseid funktsioone.

1 – istmikunärv; 2 – väikese vaagna organid; 3 – nimme-ristluu piirkond; 4 – kusepõis; 5 – kuseteed; 6 – peensool; 7 – käärsool; 8 – kõhunääre; 9 – magu; 10 – neerupealsed; 11 – neerud; 12 – päikesepõimik; 13 – kilpnääre; 14 – jalaliigesed; 15 – pimesool; 16 – tõusev käärsool; 17 – sapipõis; 18 – maks; 19 – käteliigesed; 20 – kopsud; 21 – süda; 22 – põrn; 23 – laskuv käärsool; 24 – pärasool; 25 – kõrvad; 26 – silmad; 27 – neel; 28 – kael; 29 – aju; 30 – hüpofüüs; 31 – pea; 32 – nina kõrvalurked, hambad; 33 – lülisammas.

Organite ja keha piirkondade projektsioonid peopesas

1 – munand, munasari; 2 – jalaliigesed; 3 – pimesool; 4 – kõhunääre; 5 – sapipõis; 6 – maks; 7 – käeliigesed; 8 – välised suguorganid, emakas, eesnääre; 9 – hemorroidaalsõlmed; 10 – kusepõis; 11 – sooled ,12 – kilpnääre , 13 – käärsool; 14 – selgroog; 15 – kael; 16 – psüühiline sfäär; 17 – hüpofüüs; 18 – epifüüs; 19 – pea, peaaju; 20 – neel; 21 – magu; 22 – silmad; 23 – närvisüsteem; 24 – nina kõrvalurked; 25 – kuulmine; 26 – nägemine; 27 – kõrvad , 28 – kops; 29 – tüümus; 30 – päikesepõimik; 31 – neerupealsed; 32 – neerud; 33 – nimme-ristluu piirkond; 34 – süda; 35 – põrn.

Organite ja keha piirkondade projektsioonid kehal

Selgitused organite ja kehapiirkondade projektsioonide kohta kehal

Eestvaade                                                    Tagantvaade

1.  Kopsuhaigused                                     1. – Kaela osteokondroos
2.  Gastriit                                                     2. – Südamehäired
3.  Maksatalitushäired                               3. – Põrnahaigused
4.  Sapipõiehaigused                                             4. – Maohaavand
5.  Peensoolehäired                                  5. – Kõhunäärme talitlushäired
6.  Jämesoolehäired                                  6. – Maohaigused
7.  Neeruhaigused                          7. – Jämesoole haigused
8.  Puusaliigese muutused                       8. – Neerude talitlushäired
9.  Põlveliigese muutused                        9. – Seksuaalhäired
10. Kusepõiehaigused                   10. – Puusaliigese muutused
11. Stenokardia sündroom                        11. – Kuseteede häired
12. Südamepuudulikkus                           12. – Kusepõiehäired
13. Südame isheemiatõbi                                     13. – Sapipõiehaigused
14. Põrnahaigused                         14. – Sapiteede haigused
15. Kõhunäärme talitlushäired                             15. – Kopsuhaigused
16. Prostatiit, kusepõiehaigused  16. – Maksatalitushäired
17. Sigmasoole talitlushäired                               17. – Neerupealsete haigused
18. Seksuaalhäired                        18. – Peensoolehäired
19. Seedefunktsiooni häired         19. – Väikese vaagna organite haigused
20. Sugueluhäired                                      20. – Põlveliigese muutused
21. Nägemisteravuse vähenemine         21 Põlveliigese sidemete lõtvumine
22. Maohaigused                                       22. – Pärasoolehaigused

Märkus.
Kodumaine arstiteadus, nii tsiviil- kui sõjameditsiin, töötab pidevalt  välja uusi analoogseid tooteid, nagu näiteks meditsiinilised elektreedid poorsest titaanist, tantaali pentoksiidi tolmutamisega, kuid  nende implantaatide kõrge hinna (üle 600 USA dollari) tõttu  valmistatakse neid vaid tellimusel.

Levitamine

Tõsiste traumadega kaasnevate verevalumite puhul ei aita tavaliselt ei mingid salvid ega ravimsüstid. Valu võivad nad küll ära võtta, kuid hematoomi mitte. Seda teeb aga Polümedel.
Ilmekas näide:  2002. aasta detsembris, peale 3,5 meetri kõrguselt küljega  asfaldile kukkumist ja vigastuskohale Polümedeli asetamist ei olnud juba 20 minuti pärast patsiendi nahal hematoomi näha ja nahapinna värv ei erinenud tavalisest ja  36 tunni pärast läks ta oma vahetusse füüsilisele tööle.
See tõeliselt unikaalne produkt ei võta ära mitte ainult kosmeetiliselt ebaesteetilist verevalumit, vaid päästab nahaepiteeli ja pehmed koed hävitavast põletikuprotsessist ja seega ei teki verega kogu organismi laialikanduvaid toksiine. Polümedeli kasutamise puhul jääb see kõik ära..
Polümedeli on väga meeldiv soovitada oma sõpradele ja tuttavatele ja iga Teie perekonnaliige peaks Polümedeli  alati endaga kindlasti kaasas kandma, kuna keegi meist pole õnnetusjuhtumi eest kaitstud.

Võtke koos selle raamatuga alati kaasa mõningaid Polümedeli pakikesi, et võimalusel propageerida selle unikaalseid omadusi. Pidage meeles vanasõna: “Tark inimene ravib ennast 15 aastat enne haigust, mõistmatu aga kolm päeva enne surma”. Kandke endaga kaasas tugevate kaante vahel asuvat Polümedeli välikomplekti.
Külla tulles, töökaaslastega kohtudes, asutustes järjekorras seistes vm., alustage kõnelust sellest, mis kellelgi valutab. Kui Polümedel võiks olla antud juhul abiks, siis võtke välja oma välikomplekt. Kuni inimene hoiab seda oma haigel kohal, rääkige talle kile tervendavatest omadustest ja andke kindlasti tasuta leheke Polümedeli kirjeldusega koos oma telefoninumbriga. Helistage talle ise paari-kolme päeva pärast.
Külastades oma lähedasi haiglas jätke üks Polümedel  kogu palatile kasutamiseks hilisema tagasisaamise nõudega. Pühendage sellesse ka oma tuttavad arstid. Tehke oma usaldusväärsetele sugulastele ja sõpradele ettepanek võtta Polümedel tutvustamiseks tööle kaasa. Ärge unustage andmast Polümedeli kirjeldust koos oma telefoninumbriga.
Polümedeli levitades peate olema meie rahvusliku iseloomu probleemidega kokkupuuteks varem valmis. N. S. Mihhalkov jutustas vene iseloomust järgmise mõistujutu: “Külas on juulikuu kuumus. Naaber räägib teisele naabrile: “Jegor, sul pole talveks küttepuid, lähme koos metsa”. Jegor kratsib kukalt: “Jah, oleks vaja küll”. Augustis räägib naaber Jegorile: “Jegor, sul on aeg küttepuid teha, ma tegin juba”. Jegor kratsib kukalt: “Jah, oleks küll”. Saabub talv. Jegor läheb naabri juurde: “Päästa naabrimees, ära lase surra, külmetame, laena puid”. Siit elu põhimõte: “Justkui oleks vaja, kuid kui ei ole, siis Jumal temaga”.
Eriti keeruline on noorte poole pöördumine, sest enamasti 95% neist eitavad kategooriliselt ja ei usu. Seda on neile õpetanud uuskapitalistlik tegelikkus –  mitte kedagi uskuda, sest igal pool petetakse ja pressitakse raha välja.
Võtke selliseid situatsioone kui tegelikkust, ilma ärrituseta. Selgitage inimestele rahulikult ja arukalt Polümedeli kasulikkust ja ohutust, seda eriti oma lähedastele ja sõpradele: näiteks tänu Polümedelile kasvas naabripoisil murdunud käsi kiiresti ja efektiivselt 2 nädala jooksul kokku, Teie aastaid hüpertoonia alla kannataval sugulasel normaliseerus lühikese aja jooksul arteriaalne vererõhk – 15 aastat polnud midagi taolist olnud – 120/80. Te ootasite neilt küll tänu ja tellimusi Polümedelile, kuid seda ei sündinud. Mida teha? Kõigepealt mitte norutada, sest häid tagajärgi toob vaid kannatlik ja visa töö. Meie eesmärk ei ole mitte kellegi keelitamises Polümedeli omandama, vaid selle omadustest informeerimises. Ärge väsitage kaasvestlejat Polümedeli kõikide omaduste ettelugemisega vaid keskenduge vaid 4 peamisele: luukoe efektiivne kokkukasvamine, jäsemete haiguste ravi, põletikulise protsessi taandumine ja valuvaigistav mõju. Seejärel püüdke selgitada välja, millised on kellegi terviseprobleemid ja kuidas te võite neid tänu Polümedelile aidata.
Informatsioon haiguste kohta ja ravivõimaluste otsimine ei ole paraku üks ja seesama. Tihti toob just stereotüüpne mõtlemine kaasa teatud probleeme.
Näide: 4-kuune laps haigestus. Noor minia ütles kindlalt Polümedeli kasutamisest ära, argumenteerides, et see on jama. Arstid aga nähes, et miski ei suuda  selle vinduva külmetushaigusega kaasnevat temperatuuri mitme päeva jooksul alandada ning soovi mitte saada riskides ebameeldivusi, tegid lapsele mitu antibiootikumi süsti. Seisund muutus küll kergemaks, kuid haigus püsis. Pärast ämma pikki veenmisi Polümedeli kasutada, aitas mitu kilega ümbrikut sarnaselt sinepiplaastriga kutsuda esile lapse naha soojenemise ja punetuse, kuid ilma valuaistinguteta. Lapselaps paranes kahe päevaga, kuid jõudis kahjuks enne seda  saada isegi täiskasvanu jaoks raskelt talutava antibiootikumide koormuse.
Me ei kutsu siinkohal mitte mingil juhul üles ignoreerima arsti arvamusi, sest nad toimisid õigesti – just nii nagu neid on õpetatud. Teisiti toimimise korral oleks neid võinud kohus oodata. Jutt käib vaid sellest, et kui on võimalik konkreetset haigust ravida ilma “keemiata”, siis tuleb alustada sellest ja teha seda arsti järelvalve all.
Teine juhtum oli seotud külmetunud 1 a 4-kuuse lapsega. Kuum augustipäev vahetus petva külma õhtuga, lapselaps külmetus ja õhtuks tõusis temperatuur 40 kraadini. Vanaema poolt 3 seljale  ja 2 rinnapiirkonda pandud kaante vahel Polümedeli ümbrikut aitasid lapse ööpäevaga jalule. Seepärast on väga tähtis  väikeste, eriti alla 7-aastaste lastega perekondades,  omada 5 ümbrikut. Sinepiplaastrid on õrnale nahale piisavalt valulikud, aga Polümedeli on võimalik kasutada ka läbi mähkmete.
Traditsioonilist meditsiini ei tohi valimatult eitada. Igaühel meil esineb olukordi, mil ilma selleta läbi ei saa. Polümedeli on kasulik kasutada koos teiste kindlate ja kontrollitud ravimeetoditega.

Kasutaja lehekülg

Kas on vaja usku Polümedeli ravivasse jõusse? Füüsika seisukohalt ei ole seda vaja. Polümedel ravib alludes looduse seadustele ja mitte patsiendi emotsioonidele. See on inimorganismi füsioloogia seisukohalt kõige tähtsam tingimus. Ega asjata ei räägita, et haige tervenemine algab sellest momendist, kui ta hakkas sellesse uskuma. Igasugune vale moonutab informatsioonivälja ja toob enamasti kaasa moonutatud käitumise. Näiteks murtud jalaga haige ütleb ära ravist Polümedeliga: “Ei taha! Mulle pole seda vaja!” Sooritatud pattude koorem on mässinud alateadvuse ja ta on muutunud selle orjaks.
Tihti suhtutakse Polümedeli valesti öeldes, et las ma proovin alguses enda peal, siis alles hakkan uskuma. Ei maksa enda peal eksperimenteerida – see olgu tõsiste meditsiiniliste instituutide pärusmaa. Parem ravida Polümedeliga neid haigusi, mida on Polümedeli abil juba ravitud ja mis on aidanud  tuhandeid inimesi. Sellise suhtumise juures teeb inimene vaid 1 – 2 raviseanssi ja jõuab selle käigus veel kile ära kortsutada kaotades selle raviomadused, et siis     rõõmsa sarkasmiga “paljastada”: “Lollitatakse meid, vendi!” Nagu ütles kunagi üks klassik: “Kelle üle te naerate – te naerate iseenda üle, härrased!” Mõttekam oleks koguda kannatust ja täita täpselt Polümedeli kasutamise soovitusi.
Polümedeliga on võimalik ravida ka koduloomade vigastatud käppasid ja selles pole midagi erilist. Toon ühe naljaka juhuse, mis toimus Riias 2003. aasta lõpul. Pärsia tõugu kass kannatas kõhuvalude käes. Sooviga teda ravida muudeti toitumist, kuid tulemusteta. Perenaine ravis ta seejärel terveks Polümedeliga  – mõne päeva pärast tuli välja nn. “neeruliiv”. Küsimusele: “Kuidas Te saite sundida kassi Polümedeli kandma – nähtavasti tuli kile siduda kassi külge ja hoida teda kätel?”. Selgus aga, et perenaine pani huvi pärast vaid üks kord omatehtud kaante vahele pandud kile vaibal lamava kassi alla.  Edasi teostas arukas loom seda protseduuri juba ise.
Öelge endale: “Ma ei hakka haigusi ootama, kuna mul on iseloom ja sihikindlus. Varem ma ei kasutanud Polümedeli igapäev mitte sellepärast, et ma ei oleks tema jõusse  uskunud, vaid tunnistan ausalt, et olin lihtsalt laisk. Sellest minutist alates hakkan nüüd endaga tõsiselt tegelema, tehes läbi kõik vajalikud tervise säilitamise ja taastamise teraapiad ja seda mitte ainult hirmust haiguste ees vaid oma organismi reservide tugevdamiseks ja uue maailmavaate ja elurõõmu saamiseks. See on minu abi mulle enesele. Sellest momendist ei ole ma enam oma laiskuse ori, vaid olen isiksus! Ma mõtlen uuesti läbi oma lähenemise isiklikule elule ja tervisele. Hakkan kontrollima oma toitumist – selle kvaliteeti ja mõõdukust. Tingimata hakkan ennast kohe karastama külma dušši all. See ei ole ainult samm tervise poole, vaid ka iseloomu, vaimu ja tahtejõu kasvatamine. Need omadused on mulle vajalikud just nüüd ja siis suudan ületada kõiki elulisi takistusi”.
Jooge igal hommikul 3 klaasi sooja vett, aga päeva jooksul jooge vähemalt 1,5 liitrit vett – see on Teie kaitse kuseteede kivide eest. Koostage endale veejoomise tabel  ööpäeva kohta ajaliselt ja samuti tehke ka oma toitumistabel, lisades ka karastamise ja paljajalu käimise!
Võtke vastutus oma tervise eest endale! Taastage see kaasaegsete meditsiinitoodetega. On saabunud uued metoodikad, kuid veel ebaharilikumad on tulemas. Ärge sulguge tablettide ringi, muutke ennast, eemalduge stereotüüpidest!

Lisa

AKT

Meditsiinilise elektreetse polümeerse aplikaatori “POLÜMEDEL” katsetuste kohta.

Käesolev akt on koostatud selle kohta, et perioodil alates 14.05.1994.a. kuni 17.05.2003.a. organiseeiriti ja viidi Sankt-Peterburgis “Lasermeditsiini probleemide instituudi” poolt läbi nimetatud meditsiinitoodete katsetused, mis olid toodetud vastavalt normdokumendile ТУ 9393-002-11147451-93 “Elektreetne polümeerne meditsiiniline aplikaator “POLÜMEDEL””
Näidiste valik katsetusteks teostati komisjoni esindajate juuresolekul tehnilise osakonna kvaliteedi eest vastutava ülema poolt.
Valmistoodangu laost “POLÜMEDELI” seeriapartiist  valiti välja 1500 näidist.
Patsientidel (420 inimest) teostatud katsetuste põhjal tehti kindlaks:

·      stabiilset analgeetilist efekti täheldati 223 inimesel (53%),
·      neist 207 patsiendil (49%) säilus efekt peale aplikaatori eemaldamist 2-5 tunni vältel;
·      nõrka efekti täheldati 109 patsiendil (26%),
·      60 patsiendil (14%) puudus analgeetiline efekt,
·      28 patsiendil (7%) esines aplikaatori pealepanekul valuaistingu suurenemine.

Sellest tulenevalt võime teha järelduse “POLÜMEDELI” kõrgest efektiivsusest valusündroomide eemaldamisel haigla tingimustes.
Peab rõhutama fakti, et mõningatel juhtudel osutus “POLÜMEDEL” palju efektiivsemaks valuvaigistiks kui promedol, tramal, omnopon, ketanal.
Lõpetuseks võib öelda, et aplikaatorite “POLÜMEDEL” kasutamine on tähtis rahvamajanduslik programm, mis vähendab narkootiliste ja kallite analgeetiliste preparaatide kasutamist.

POLÜMEDEL

Polümeerne meditsiiniline elektreet

Lubatud kasutamiseks VF Tervishoiu Ministeeriumi 10.01.94.a. protokolli № 1 alusel, riigiregistris 08.04.94.a. № KPL010/020 all, vastavussertifikaat № ROSS RV.IM 02. S00671.
Elektrostaatilises väljas ei tõuse mitte ainult “juuksed püsti”, vaid toimub bipolaarsete biokudede orientatsioon, mis aktiveerib füsioloogilisi protsesse POLÜMEDELI välja tsoonis, kiirendab kudede regerenatsiooni, luumurdude kokkukasvamist jne.
Kile elektrostaatiline väli mõju ulatub  mitmete sentimeetrite sügavusse võimaldades POLÜMEDELI kasutada otse läbi sideme ja isegi läbi kipsi.

Elektreedid füsioteraapias

Esmakordselt uuriti elektreete Jaapani füüsiku Eguti poolt 1919. aastal. Käesolevaks ajaks on nad küllalt hästi uuritud ja tehnikas laialdast kasutamist leidnud. Elektreetide bioloogilisi omadusi hakati uurima 20.sajandi 60-ndate aastate paiku. Leiti, et paljude biostruktuuride funktsioneerimises on elektreetsetel omadustel suur osa. Leiti, et elektreetide poolt tekitatud püsivad elektriväljad mõjutavad biostruktuure. Käesoleval ajal mõistetakse elektreedi all dielektrikut, mis säilitab kauaaegselt erinevat või ühesuguse märgiga elektrilaengut. Eksisteerib palju meetodeid elektreetide elektriseerimiseks, kus vastavad elektreedid säilitavad elektrilaengu mõnest päevast kuni aastakümneteni. Tänapäeva tehnikas kasutatakse  laialdaselt polümeerseid elektreete, mis kujutavad endast õhukesi elektriseeritud polümeerkilesid paksusega 3-50 mikromeetrit. Nii on näiteks suurem osa kaasaegsetest mikrofonidest, audiotehnikast ja telefoniaparaatidest valmistatud just polümeersete elektreetide põhjal.
Erilist koht on elektreetidel bioloogias ja meditsiinis – keskkonnas, kus nad seni veel laialdast kasutamist leidnud ei ole vaatamata sellele, et elektreetilist efekti on käesoleval ajal avastatud juba paljudes biostruktuurides. Elektreetilise efekti tähtsus biostruktuurides põhineb tema edukates kasutusvõimalustes reas biofüüsikalistes fundamentaalsetes nähtudes.
Huvitav elektreetide kasutamise võimalus on seotud antitrombogeensete omadustega pindade valmistamisel. Elektreete on kasutatud pehmete kudede kokkukasvamise kiirendamiseks luude külge, pehmete kudede regeneratsiooni stimuleerimiseks värskete luumurdude puhul ja on ka teisi elektreetilise efekti kasutamise võimalusi meditsiinis. Vaatamata sellele on elektreedid seni leidnud meditsiinis küllalt piiratud kasutamist, mis võib olla seotud sellega, et vajalike omaduste ja pikaajalise stabiilsusega elektreete on raske saada.
Nüüd on välja töötatud õhukeste (paksusega 10-15 mkm) elektreetkilede tootmine, mida on mugav kasutada aplikaatoritena ja mis säilitavad pikaajaliselt oma omadusi. Selliste kilede katsetootmist alustas Sankt-Peterburgi firma “ELMET +”.
Selle firma poolt väljastatud elektreetne aplikaator “Polümedel” sai VF Tervishoiu Ministeeriumi sertifikaadi ja läbis kliinilised katsetused Moskva I. M. Setšenovi nimelise Meditsiiniakadeemia sisehaiguste kateedri rehabilitatsiooni ja füsioteraapia teaduslikus keskuses, Moskva 1. Gradski haiglas  ja Semaško nimelises Stomatoloogia Instituudis. Aplikaatori kasutamisel ilmneb kliiniline analgeetiline efekt s.o. tugeva valu intensiivne vähenemine kuni selle täieliku kadumiseni, kusjuures see säilub 50% ulatuses ka peale aplikaatori eemaldamist.

Kliiniliste katsetuste tulemused

            Haigus                                  Valu vähenemise efekt                Valu puudumine
                                                           peale aplikaatori asetamist        peale aplikaatori
                                                                                                                      eemaldamist

1.  Jäsemete haigused (põlve-,                            83%                                       43%
puusaliigese jm.)

2.  Lülisamba osteokondroos                                           64%                                       48%

3.  Lihaste ja pehmete kudede
haigestumine (müosiidid,
operatsioonijärgsed armid)                              86%                                       66%

4.  Diabeetiline angio-polüneuropaatia
60%                                       34%

5.  Mao-seedetrakti patoloogia
(mao- ja kaksteistsõrmiksoole
haavandid, krooniline koliit,
koletsüstiit)                                                                     67%                                       22%

6.  Mittekoronarogeenne                                            73%                                      26%
kardialgia

Tuleb eriliselt rõhutada kõrvalnähtude puudumist aplikaatori kasutamisel.
Kliiniliste katsetuste põhjal võib teha järelduse “Polümedel” toote kõrgest efektiivsusest igasuguste valusündroomide ravis ja tõdeda, et vene meditsiin on saanud veel ühe ravivahendi. Vajab samuti äramärkimist, et Polümedeli tootjate andmetel on aplikaatori kasutamise sfäär ülaltoodust veel palju laiem, kuid paraku ebapiisavalt tõendatud ravitulemused ei luba veel seda laiemale üldsusele soovitada. Loodame, et see on vaid aja küsimus.

POLÜMEDEL

Polümeerne meditsiiniline elektreetne kile, mis on elektriseeritud elektreense tehnoloogia abil ja säilitab oma elektrilisi omadusi pika aja jooksul.
Elektreetide omaduste uurimine N. Liidus ja välismaal näitasid traumatoloogias kõrget efektiivsust luumurdude ravimisel – elektrivälja negatiivne laeng kiirendab luumõhna teket. Viimased uurimused näitasid ka teiste kasutusalade efektiivsust. Nii näiteks saavutati elektreedi asetamisega erinevatele haiguspiirkondadele patoloogiliste sündroomide peatumist (artriidid, osteokondroos, radikuliit, põrutused, maksakoolikad jne.)
Elektreedi kile kujutab endast konkreetsete parameetritega negatiivse laengu elektrostaatilise välja ruumilist allikat.
“Polümedeli” kile on 20 mkm paks ja elektriseeritud pinnatihedusega 10 Kl/cm2.
Elektriseerimisel on kasutatud modifitseeritud koroonalahendust.
Meditsiinis on lubatud kile materjalina kas Ftoroplast 4 või teised ftoroplastid.
Kile laengu stabiilsus 98% niiskuse ja 45C* juures on vähemalt 3-5 aastat, aga normtingimustes (60% niiskust ja “0C*) säilub ta laotingimustes vähemalt mitu aastakümmet.
Fakt, et elektreetne seisund on avastatud kõikides biopolümeeride tähtsamate klasside (polüpepiidid, polüsahhariidid, polünikleotiidid jne.) membraanides, luudes, fermentides jne., annab tunnistust elektreetsete kilede reaalsest mõjust.

Kuidas Polümedeli kasutada?

Avage pakend ja lõigake vajalik osa kilest, mis oleks natuke valutavast kohast suurem. Higistamise korral asetage kile ja ihu vahele marlikiht, tagades samas tiheda kontakti nahaga. Kile fikseeritakse kehale leukoplastiga. Hoidke sidet kuni raviefekti saabumiseni, mis reeglina saabub 20-30 min jooksul. Peale 48 tunnist pidevat kasutamist soovitatakse vahet pidada.

Tähelepanu!

Võtke kinni ainult kile servadest! Kile pind peab olema kuiv ja puhas. Määrdumise korral võib kilet puhastada õrnalt piiritusega immutatud tampooni abil. Kortsunud kile kaotab oma omadused.
Polümedel on absoluutselt “puhas” vahend. Tema mõju ei ole seotud kõrvaliste ainete organismi viimisega. Ta aktiveerib organismi sisemisi ressursse ja ei anna kõrvalnähtusid.

Polümedeli praktiline kasutamine

Diagnoos                             Mida teha                                         Kuhu asetada

Koliidid                     Liikumatus
asendis olles pange kile haigele kohale.
Hoida mitte üle 1 tunni ööpäevas.
Ravi kestab 2-3 päeva.

Bronhiit                    Liikumatus asendis ja asetage
kile põletiku ravimiseks haigele kohale.
Hoida 1-2 tundi ööpäevas.
Ravi kestab 5-6 päeva.

Valud maksa           Olge liikumatus asendis ja asetage
piirkonnas               kile haigele kohale. Hoida
2 korda päevas 30 min. Ravi 2-3 päeva.

Maohaavand           Olge liikumatus asendis ja pange
kile haigele kohale. Hoida 1-2 tundi
päevas. Ravi kestab 10-12 päeva.

Rinnasisesed          Südamepuudulikkusega seotud
valud                         rindkeresiseste valude puhul on vaja
olla liikumatus asendis ja panna kile
haigele kohale. Hoida mitte üle
30 min. 2 korda päevas. Ravi 8-10
päeva.

Õlaliigese                 Olge liikumatus asendis ja asetage
            artroos                      kile haigele kohale. Hoida kuni 1 tund
päevas. Ravi kestab 5-6 päeva.

Nimme                      Haigusele on  iseloomulikud pikaajalised ja
            osteokondroos      sageli korduvad valuhood, kus analgeetikumide
kasutamine reeglina ei aita. Asetage kile
haigele piirkonnale ja hoidke 1 tund päevas.
Ravi kestab 3-6 päeva

Kaela                         Sel puhul on valud kaela
            osteokondroos      liigutamisel ja analgeetikumid reeglina ei aita.
Asetage kile valulikule kohale ja hoidke
kuni 30 min. Ravi – 3-6 päeva.

Müosiit                      Kaela-ja seljapiirkonna müosiidid kutsuvad esile
piinavaid valusid isegi vähesel liigutamisel.
Analgeetikumid reeglina ei aita.
Asetage kile haigele kohale ja hoidke kuni
1 tund päevas. Ravi kestab 2-5 päeva.

      Abaluudevaheline      Neuralgia on enamasti stressi tagajärg ja
            neuralgia                  ei allu soojendustele ning ravile
salvide ja ravimitega.
Asetada kile haigele kohale ja hoida
2 korda päevas 20 min. Ravi – 2-3 päeva.

Neeru koolikad       Terava valu puhul neerudes panna
kile haigele kohale 1 tunniks 2 korda
päevas. Ravi kestab 2-3 päeva.

Küünarliigese         Asetada kile haigele kohale kätt paigal
                   artriit               hoides 1  tunniks päevas. Ravi kestab 10-12 päeva.

       Labakäeliigeste          Asetage kile valutavale kohale. Hoidke
artroos                      2 korda päevas kuni 1 tund. Ravida 10-12
päeva.

Põlveliigese             Liikumatus asendis olles pange kile
artroos                      haigele kohale. Hoidke kuni 1 tund päevas.
Ravida 10-12 päeva.

Krambid                   Jäsemete krampide puhul olge liikumatus
asendis ja asetage kile valulikule piirkonnale.
Hoida 3 korda päevas kuni 30 min..
Ravida 3-5 päeva.

Jäsemete                 Jalgade veresoonte haiguste puhul aitab
            veresoonte              kile eemaldada valu ja taastada
haigused                  verevarustust. Olge liikumatus asendis
ja asetage kile valupiirkonnale. Hoidke
seda 2 korda päevas kuni 30 min. .
Ravi kestab 10-12 päeva.

Nikastused ja          Jala nikastuse, nihestuse või kõõluste venituse puhul
kõõluste                   olge liikumatus asendis ja asetage kile
venitused                 haigele kohale. Hoidke seda 2 korda päevas 30 min.
.Ravida 1-2 päeva.

Kukekannus           Olles liikumatus asendis  asetage kile
valupiirkonnale. Hoida 2 korda päevas kuni 1 tund
Ravida 10-12 päeva.

Migreen                    Lamades asetage kile otsaesisele ja
hoidke 2 korda päevas kuni 30 min.
Perioodilisus vastavalt vajadusele.

Kolmiknärvi             Asetage kile haigele kohale ja hoidke
põletik                       2 korda päevas kuni 30 min.
Ravi kestab 3-7 päeva.

Luumurrud              Asetage kile luumurrule, kipsile, lahasele
või sidemele ja hoidke kuni 1 tund päevas.
Ravida 10-15 päeva. Kile kiirendab luumurru
piirkonna ainevahetusprotsesse, ravib põletikku
ja verevalumit.

Alajäsemete            Liikumatus asendis olles asetage kile
            artriit                          haigele piirkonnale. Hoida 2 korda päevas
kuni 30 min.
.Ravida 10-12 päeva.

POLÜMEDEL

Elektreedid füsioteraapias

Polümeerne meditsiiniline kile on välja töötatud Sankt-Peterburgi teadlase Mihhail Kopõševi poolt. Seda tehakse meditsiinilisest ftoroplastist F4a, mida on töödeldud koroonalahendusega 200 C* juures ja kilele on tekitatud  kõrgsageduslik negatiivne pinge.
Polümedel on lubatud kasutamiseks Venemaa Tervishoiu Ministeeriumi 10. jaanuari 1984.a. protokolliga № 1. Polümedel on kantud meditsiinitoodete КПЛ 010/020 08.04.94.a. riiklikusse registrisse ja kinnitatud VF Riikliku Standardi Sertifikaadiga № РОСС RV. ИМ 02.C 0671.
Polümedel aktiveerib organismi rakke stimuleerides kudedest vaba hepariini eraldumist ja vere hapnikuküllastatavuse  ja seega  kõigi lihaskudede ainevahetuse paranemist, sealhulgas isheemilises südamelihases vähendades müokardi koormust. Polümedeli võib  asetada südamepiirkonda, lülisamba ülaosale, põhilistele magistraalveresoontele – küünarnuki ja põlvealustele veenidele. See vähendab kõrget vererõhku, madal vererõhk ei muutu.
Polümedel aktiveerib ka vere immuunsüsteemi – fagotsüüte ja T-lümfotsüüte. Valuvaigistav efekt on gripi, bronhiidi, pneumoonia, haimoriidi, parodontoosi, kõrvapõletiku, kolmiknärvi valude, samuti bakteriaalse ja viirusliku osteomüeliidi puhul. Isegi luumädanikku, millele ükski antibiootikum praktiliselt ei mõju, on võimalik  10 päeva jooksul välja ravida.
Polümedel stimuleerib kapillaarset vereringet. Aktiivne veri uhab välja aterosklerootilisi naaste muutes veresooned elastsemaks. Puhastuvad ja taastuvad ka lümfiteed ja -kapillaarid. Meie keharakud saavad oma  toitained mitte suurtest veresoontest vaid oma membraanide läheduses asuvatest mikroskoopilistest kapillaaridest. Samade kapillaaride kaudu eemaldatakse ka rakkude  elutegevuse jäägid. Kui kapillaar on ebaõige toitumise ja ümbritseva saastunud õhu jääkidega täitunud, võib toimuda rakumembraani kärbumine või turse, tekib valgu toksikoos. Sellepärast tuleks enne tablettide ja antibiootikumide manustamist kasutada kapillaarvereringe taastamiseks Polümedeli, mis kõrvaldab ühtlasi ka haigusttekitavad bakterid. Vereplasmas tehakse kahjutuks ja eemaldatakse haigusttekitavad mikroobid – igas puhtas veretilgas on rohkem antikehi kui kõikides maailma laboratooriumides kokku.
Jäsemete haiguste puhul tuleb põhitähelepanu pöörata just kapillaaridele. Saades Polümedeli näol võimaluse kapillaaride taastamiseks, on võimalik vältida  antibiootikumiravi, ultraheli, laserit jpm.
Rakusisest vananemist ei toimu, kui tervetes kapillaarides voolab täisväärtuslik veri ja raku ainevahetuse jäägid eemaldatakse õigeaegselt. Vabanedes ainevahetuse mürgistest jääkidest taastavad juba osaliselt hävinud rakud oma töövõime, misjärel on nad jälle võimelised  toitaineid vastu võtma ja neid fermentatiivselt töötlema.
40-45 aasta vanuses inimestel toimub avatud kapillaaride hulga progresseeruv vähenemine. Sellega kaasnev organismi progresseeruv veetustumine on vanaduse ja haiguste anatoomilis-füsioloogiline põhjus. See on reumahaiguste, neuriitide, stenokardia, ateroskleroosi, hüperoonia aeg. Kõikide jäsemete haiguste ja reuma puhul peab kõigepealt tähelepanu pöörama kapillaarvereringe seiskumisele, kuna just see põhjustab artriiti, artroosi, neuriiti, jäsemete luude, kõõluste ja lihaste deformatsiooni. Kapillaarvereringe staas esineb ka peaajuverevalumi järgselt, lastehalvatusejärgses stabiliseerimisperioodis, peale traumasid, samuti stenokardia, südamerikete, Renault` tõve korral, sklerodermia, elefantsuse ja mitmesuguste tursete puhul. Sellepärast tuleb igat vastavat kehaosa Polümedeli aplikatsiooniga eraldi mõjutada.
Veenide varikoosse laienemise puhul kasutada Polümedeli kuni sõlmede ja naha kapillaarvõrgustikvõrku kadumiseni.
Igasugused hematoomid, sealhulgas ka vanad, imenduvad vereringe taastumise tagajärjel. Kui Polümedel asetada esimese 10-15 minuti jooksul äralöödud kohale, siis muhku ei teki.
Maokoolikate puhul vähendab Polümedel haigushoogude intensiivsust, profülaktiliselt on võimalik kilega nende teket ennetada. Seedetrakti kivide profülaktikaks tuleb  päevas juua 1,5-2 liitrit vett.
Koljusisene rõhk väheneb Polümedeli asetamisel kaelalülidele.
Polümedel soodustab luumurdude puhul luude kiiret kokkukasvamist, aidates isegi isegi kildudeks purunemise korral. Kaob osteoporoos.
Artriitide ja artrooside puhul taastab Polümedel liigeskõhred, pehmendab luukidasid, taastab liigeste liikuvust isegi deformeeruva polüartriidi korral.
Selgroolülide vaheketta songa puhul ketaste vahel olev pehme kude atrofeerub ja kärbub kapillaaride halva verevarustuse tõttu täitudes lümfiga. Song on põletikukolle, mis Polümedeli mõjul väheneb ja aja jooksul imendub ja kaob.
Osteokondroos – see on seljanärvipõletiku kolle. Põletiku taandumisel Polümedeli abil vabaneb närv pitsitusest.
Ajupõrutuse puhul vaigistab Polümedel kiiresti valu ja  verevalum imendub.
Radikuliidi, müosiidi, sääremarjakrampide, kolmiknärvi põletike ja roietevahelise neuralgia puhul võtab Polümedel efektiivselt nii valu ära kui ravib.
Jala kukekannuste puhul kasutage Polümedeli vastaval kohal kuni nende kadumiseni.
Suhkruhaiguse puhul on võimalik ravida sellega kaasnevat gangreeni ja alajäsemete angiopaatiat.
Mao-seedetrakti haiguste ja haavandite korral toimib ta  põletiku- ja valuvastaselt.
Head tulemused on põletushaavade ravil.
On võimalik parandada juuksekasvu  juuksejuurte taastumise tagajärjel.
Krooniliste haiguste puhul on harvaesinevalt võimalik valutundlikkuse paranemine. Krooniliste põletikuprotsesside likvideerimine elustab närvisüsteemi ja valutundlikkus võib taastuda juba enne täielikku tervenemist.
Kui Te ei saavutanud oodatud tulemust ühe haiguse puhul, asetage Polümedel teistele kehaosadele. Ühel kohal võib seda hoida kuni 48 tundi.
Kasutage Polümedeli terve perega ööpäevaringselt. Tema kasutusaeg on 3-20 aastat. Asetage kile koos ümbrikuga tugeva kartongi vahele, et tal ei tekiks kortse ega pragusid, mille kaudu võiks laeng välja voolata. Toime säilumist näitab tema liibumine vastu paberit.
Polümedeli mõjub 14-20 cm sügavusele. Teda võib asetada sidemele või kipsile. Läbi sünteetilise materjali ta ei mõju.
Vastunäidustusi ei ole leitud ja ka ealised piirangud puuduvad.

Polümedeli väljatöötaja ettekanne

Mihhail Aleksejevitš Kopõšev viib praegu läbi teaduslikke uuringuid traumatoloogia ja ortopeedia instituudis.
Jätkuvad Polümedeli omaduste kliinilised uuringud eksperimentaal- ja kontrollgrupi ravitulemuste võrdlemisega. On tehtud kindlaks, et Polümedel eemaldab igasugused valud, tursed ja põletikud. Bronhiidi, pneumoonia ja hüpertoonia puhul võtab ära lihaste ja veresoonte spasmid, stimuleerib kapillaarvereringet, vere mikrotsirkulatsiooni.
Polümedel polariseerib verd, taastab selle struktuuri. Veri muutub vedelamaks, küllastub paremini hapnikuga, arteriaalne vererõhk langeb. Valude puhul südames tuleb kile asetada südamest kõrgemale, verehaiguste puhul küünarliigesepiirkonna kubitaalveenile (sinna, kust võetakse verd) või põlveõndrasse. On võimalik ka trombide  imendumine, kuid otse trombile kilet panna ei tohi.
Asetades kile luumurrule, regenereeruvad luud ja kõhred, taastuvad liigesesisesed sidemed.
Selgroo lülidevahelise songa puhul likvideeritakse haigusprotsess.
Sadulnärvi selgroolülide vahele pitsumisel panna kile ristluule.
Väga kiiresti paranevad mitmesugused traumad, neeru- ja maopiirkonna valuhood, migreenid, veresoonte võrgustikud nahal, krudinad liigestes, podagrahaavandid, reieluukael taastub, parodontoos möödub, deformeerunud sõrmed lähevad sirgeks, muhud jäsemetel imenduvad.
Häid tagajärgi annab osteoporoosi korral – luu muutub justkui keraamiliseks. Kile mõjul paranevad infektsioonid, mädakolded, osteomeliit.
Kõikidel ülalmainitud juhtudel võib valu esialgu suureneda vaibudes seejärel kindlasti. Häid tulemusi on saavutatud põletushaavade ravimisel. Paraneb juuste kasv juuksejuurte taastumise tõttu.

Anatoli Molovitško raamatust “Veresoonte puhastamine ja ravi”

Meie keharakke toitvate verekapillaaride pikkus on ca 100 000 km, lümfi kapillaaride pikkus aga 200 000 km.
Kogu meie elu ja tervis sõltub meie vereringe seisundist. Organism on kanalite ja kanalikeste süsteem, kus rakkudes ja rakuvälises ruumis voolavad peatumatult gaasid ja vedelikud.
Igasuguse haiguse põhjuseks on lokaalse või üldvereringe peatumine. Meie keharakud  ei võta toitaineid mitte suurtest veresoontest  vaid nende membraanide lähedastest mikroskoopilistest kapillaaridest.
Kapillaride kaudu eemaldatakse ka rakkude elutegevuse jäägid. Kui kapillaar on täis jääkaineid, mis on tekkinud ebaõige toitumise  ja saastunud õhu sissehingamise tagajärjel, siis toimub rakumembraani turse või kärbumine  ja  moodustuvad valgutoksiinid.
Enne kui asuda tablettide ja antibiootikumide võtmisele, tuleb taastada kapillaarvereringe, vere mikrotsirkulatsioon vabastades nii tee fagotsütoosile – haigusttekitavate bakterite eemaldamise mehhanismile. Vereplasmas mikroobid kleebitakse, haaratakse, hävitatakse ja eemaldatakse, sest igas puhtas veretilgas on rohkem antikehi kui kõikides maailma laboratooriumites kokku. Ravitulemus on otseses sõltuvuses organismi rakuväliste ja -siseste vedelike seisundist.
Jäsemete haiguste puhul peab põhitähelepanu pöörama kapillaarvereringe taastamisele. Iga kapillaari peab vaatlema kui kahe poolega mikrosüdant – vastavalt venoosse ja arteriaalse kanaliga. Nende perifeersetel “südamekestel” on õige diagnostika ja ravi aspektist suur tähtsus.
Taastades loomulikul teel kapillaarvereringe seisundi võime vältida  kaasaegseid “kobavaid” ravimeetodeid nagu lõpmatuid antibiootikumikuure, ultraheli ning laseri kasutamist jms.
Rakkude vananemine pidurdub, kui mööda terveid veresooni voolab täisväärtuslik veri ja rakkudest eemaldatakse õigeaegselt jääkained. Suurendades kapillaaride irrigatsiooni aidates sellega kaasa efektiivsele  jääkainete eemaldamisele taastub ühtlasi haige organi (organismi) kõikide kudede verevarustus.
Osaliselt kärbunud rakkudes taastub metabolism ja mürgised ainevahetusjäägid eemaldatakse ja nad on uuesti võimelised toitaineid vastu võtma. Taastub rakufermentide töö ja rakkude elutegevus. Alates 40.-45. eluaastast algab avatud kapillaaride progresseeruv vähenemine käärbumise tulemusena luues vananemise ja haiguste anatoomilis-füsioloogilise aluse. Inimese organism muutub üha kuivemaks ja veevaesemaks. See on reuma, neuriitide, stenokardia, ateroskleroosi, hüpertoonia jt. haiguste aeg.
Kõikide jäsemetehaiguste, eriti reuma puhul, peab arvestama kapillaarvereringe  seiskumisega, mis on artriidi, artroosi, neuriidi, luude ja liigeste, kõõluste ja lihaste deformatsioonide põhjuseks. Kapillaarvereringe seiskumine ilmneb ka peale peaajuverevalumit, peale mitmesuguseid traumasid, stenokardiat, Raynaud`tõbe, sklerodermiat, elefantiaasi (lümfiturseid) jpm.
Kuna POLÜMEDEL taastab nii liigeseid, veresooni kui kapillaare, siis peaks iga meie kehaosa tegema läbi POLÜMEDELI ravikuuri.

Jaga sotsiaalmeedias

Tagasi